خبر هنری( 5 آذر)


خبر هنری( 5 آذر)خبر هنری( 5 آذر)

ویژه برنامه های شبکه اول سیما در لیالی قدر

خبر گزاری دانشجویان ایران- تهران

فیلم های سینمایی " امام علی (ع)" ،" ترجمه زخم" ، " پر عقاب " در طول هفته جاری به مناسبت ایام ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (ع) از شبکه  اول سیما پخش می شوند.

فیلم سینمایی 100 دقیقه ای امام علی(ع) روز دوشنبه 4 آذر ماه پس از خبر ساعت 21 پخش شد ، این فیلم خلاصه ای از مجموعه  امام علی به کارگردانی داوود میر باقری بود .
این فیلم با نگاهی اجمالی به زندگی امام علی، دوران 5 ساله حکومت اون حضرت و حوادثی که منجر به شهادت وی شدند را به نمایش گذاشت .

فیلم داستانی "پر عقاب" به کارگردانی پرویز شیخ هادی و تهیه نمايندگی سعید عبداللهی مقدم نیز روز دوشنبه ساعت 5/14 به همراه فیلم "چتری برای کارگردان" دو قسمت سریال به نام "قصه های شهر جنگی" هستند.

"پر عقاب" به مسایل اوایل جنگ و بازسازی مهمات و سلاح های به جا مانده از ارتش عراق به دست مدافعان شهر خرمشهر می پردازد.
بازیگران این فیلم حسن موذنی، اصغر نقی زاده، امین عباسی زاده و یاسین مشتاق هستند و داستان اون را حبیب احمد زاده نوشته هست.

همچنین فیلم سینمایی " ترجمه ی زخم" روز چهارشنبه 6 آذر ماه هموقت با روز شهادت حضرت علی (ع) پخش می شود.

نویسندگان و کارگردانان این فیلم عباس مرادیان و مصطفی پور حامد هستند و تهیه نمايندگی اون را نیز پورحامد بر عهده دارد .

جایزه ویژه به کاریکاتوریست ایرانی

شهرستان تهران – جایزه ویژه بین المللی کاریکاتور ترکیه به فخرالدین دوست محمد فرزند شهید علی محمد دوست محمد اهدا شد.

به نقل روابط عمومی بنیاد شهید ، فخرالدین دوست محمد کاریکاتوریست جوان ایرانی توانست جایزه ویژه بیست ودومین مسابقه بین المللی کاریکاتور ترکیه را با عنوان نصرالدین هوجا که همه ساله با شرکت بسیاری از کاریکاتوریست های صاحب نام جهان در شهر اونکارا پایتخت ترکیه انجام می شود از اون خود کند.
فرمودنی هست وی تا کنون در مسابقات و نمایشگاه های داخلی و خارجی فراوانی شرکت و مقام های متنوعی را کسب کرده هست که از جمله می توان شرکت در نخستین جشنواره بین المللی هنر های تجسمی دانشجویان مسلمان نمایشگاه های بین المللی یومیوری شیمبوان  ژاپن و مسابقه کاریکاتور ایدین دوغان ترکیه اشاره کرد.

نمایش تابلوی بسم الله الرحمن الرحیم

تابلو نفیس نگارش "بسم الله الرحمن الرحیم" به 72 شیوه مختلف و با هستفاده از تکنیک معرق و ظریف بری در بخش جوان نمایشگاه بین المللی قراون کریم به نمایش گذاشته شده هست.
حسین قلی پور سازنده این تابلو که اون را در ابعاد 5/1 1 متر تهیه کرده هست، آیه بسم الله الرحمن الرحیم را به صورتهای مختلف و هنرمندانه ای به نمایش گذاشته ؛ فرمودنی هست، در قسمت پایین این تابلو نیز آیه هایی از قراون کریم همراه حدیثی از پیامبر اکرم (ص) به چشم می خورد که این آیه ها و حدیث با هستفاده از تکنیک معرق و ظریف بری ایجاد شده هست.


نظرات کاربران

56 out of 100 based on 41 user ratings 616 reviews