آیفون ۵ در کشور ۷۰۰ هزارتومان ارزان شد


آیفون ۵ در کشور ۷۰۰ هزارتومان ارزان شدآیفون ۵ در کشور ۷۰۰ هزارتومان ارزان شد
آیفون ۵ در کشور ۷۰۰ هزارتومان ارزان شد

در پی کاهش قیمت ارز در کشور از هفته گذشته تا کنون بهای تمامی گوشی های موبایل از جمله آی فون 5 با افت قیمت روبرو شده است.

گوشی آی فون 5 اپل با ظرفیت 16 گیگابایتی که چندی پیش با قیمت سه میلیون و 650 هزار تومان در سطح بازارتلفن همراه به فروش می رسید هم اکنون با قیمت دو میلیون و 950 هزار تومان دراختیار مشتریان برنامه می گیرد.


فعالان این حوزه معتقدند در صورت استمرار کاهش نرخ ارز در کشور بهای این گوشی با افت قیمت مجدد نیز همراه خواهد شد.


این مدل جدید آی فون 18 درصد کوچک تر از مدل های قبلی این برند است و به عنوان جدید باریک‌ترین اسمارت‌فون جهان به شمار می آید.


باریکی وزن آیفون ۵ نسبت به ۴ حدود ۲۰ درصد کاهش داده که معادل ۱۱۲ گرم است.

این محصول جدید در ابعاد 7.6 در 58.6 در 123.8 طراحی و تولید شده است.

سنسور لمسی آیفون پنج در درون صفحه نمایش جای داده شده ، این به این معناست که صفحه نمایش آیفون جدید نسبت به آیفون ۴ حدود ۳۰ درصد باریک‌تر و زاویه دید آن بیشتر شده است.

صفحه نمایش رتینا آیفون ۴ اس به اندازه کافی عالی بود، اما صفحه رتینا ۴ اینچی آیفون ۵ با تعداد پیکسل بیشتر حتی آن را بهتر هم کرده است.

با افزایش ارتفاع و بدون ایجاد تغییر در پهنای گوشی، استفاده از آیفون ۵ با یک دست همانند گذشته آسان است، ضمن آنکه می توانید از اپلیکشن های جدیدی که برای بهبود صفحه نمایش اضافه شده، ویدئو اچ دی وایداسکرین، تقویم کامل پنج روزه و
وبگردی راحت تر لذت ببرید.

اپل یک تراشه کاملاً جدید A6 طراحی کرده تا علاوه بر به حداکثر رساندن عملکرد و کارایی از تمام ویژگی های فوق العاده در آیفون ۵ از جمله صفحه رتینا ۴ اینچی پشتیبانی کند.

عملکرد سی پی یو و گرافیک در آیفون ۵ دو برابر شده است و شما می توانید همه کار از جمله اجرای اپلیکیشن ها، بارگذاری صفحاتوبو دانلود فایل های ایمیل را به سرعت تمام انجام دهید.

دوربین جدید iSight در آیفون ۵ دارای کاور لنز کریستال یاقوت است که نازک تر و با دوام تر از شیشه استاندارد بوده و قابلیت ارائه تصاویری بسیار شفاف را دارد.


آیفون ۵ در کشور ۷۰۰ هزارتومان ارزان شد68 out of 100 based on 43 user ratings 568 reviews