برنامه اجراهای جشنواره موسیقی فجر مشخص شد


برنامه اجراهای جشنواره موسیقی فجر مشخص شدبرنامه اجراهای جشنواره موسیقی فجر مشخص شد
جدول اجراهای سی‌امین جشنواره‌ی بین‌المللی موسیقی فجر به‌صورت رسمی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، در این جدول اجراهای این دوره از جشنواره به تفکیک بخش و ژانر به‌چشم می‌خورد.


در سی‌امین جشنواره‌ی موسیقی فجر 119 گروه در قالب گروه‌نوازی و تکنوازی در دو بخش رقابتی و جنبی روی صحنه خواهند رفت.


در بخش رقابتی در شاخه‌ی موسیقی کلاسیک ایرانی 10 گروه، ‌در بخش موسیقی کلاسیک غیرایرانی 6 گروه و در بخش آواز جمعی 8 گروه به اجرا می‌پردازند.


بخش جنبی جشنواره نیز در شاخه‌های بین‌الملل، پاپ، نواحی، موسیقی ایرانی،‌ بانوان، نسلی دیگر، استعدادهای درخشان و کودک برگزار می‌شود به‌طوری که 10 گروه و تکنواز در شاخه‌ی بین‌الملل، 13 گروه در شاخه‌ی پاپ، 8 گروه در شاخه‌ی موسیقی نواحی، 7 گروه در شاخه‌ی بانوان، 13 نوازنده و گروه در شاخه‌ی نسلی دیگر، 24 گروه و نوازنده در شاخه‌ی استعدادهای درخشان و 3 گروه در شاخه‌ی موسیقی کودک و نوجوان 16 گروه نیز در بخش جنبی و خارج از این بخش‌بندی‌ها روی صحنه می‌روند.


این در حالی است که ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر موسیقی ملی ایران در جدول جشنواره‌ی موسیقی فجر جایی ندارند. ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر موسیقی ملی ایران سال گذشته نیز از جدول جشنواره‌ی فجر به‌دلیل تعطیلی، حذف شده بودند و امسال هم با وجود وعده‌های پیاپی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد - پیروز ارجمند - از مهم‌ترین رویداد موسیقی سال جاماندند.
پیش از این، مدیرکل دفتر موسیقی در گفت‌وگویی با خبرنگار ایسنا گفته بود:‌ «قطعا ارکسترهای دولتی ایران در سی‌امین جشنواره‌ی موسیقی فجر اجرا خواهند داشت و ما در این راستا تلاش خواهیم کرد


بلیت‌فروشی برای تمام اجراهای جشنواره‌ی موسیقی فجر از فردا (دوم بهمن‌ماه) ساعت 8 صبح از طریق سایت «ایران کنسرت» و تمام مراکز معتبر فروش بلیت آغاز می‌شود.

سی‌امین جشنواره‌ی بین‌المللی موسیقی فجر 24 بهمن تا یکم اسفند در تهران برگزار می‌شود.برنامه اجراهای جشنواره موسیقی فجر مشخص شد70 out of 100 based on 70 user ratings 670 reviews