به چه دلیل با ازدواج موقت مخالف یا موافق هستید


به چه دلیل با ازدواج موقت مخالف یا موافق هستیدبه چه دلیل با ازدواج موقت مخالف یا موافق هستید
به چه دلیل با ازدواج موقت مخالف یا موافق هستید

از دوستان خواهش میکنم بطور منطقی و مستدل نظر خودشان را بیان کنند
باتوجه به افزایش رابطه های جنسی نامشروع که حکم زنا را دارد
ایا وقت ان نرسیده که با حکم شرعی صیغه بصورت مناسب و فرهنگی برخورد بشه
تا جوانانی که به زنا مبادرت میورزند در مسیر حکم الهی برنامه بگیرند

سامبو یا ازدواج سفید مدتی است در اروپا مد شده کسی دیگه بطور رسمی ازدواج نکنه
در واقع اصطلاحا زن و مرد برای مدت کوتاه یا بلند سامبوی هم میشوند تا همدیگر را از همه لحاظ تست کنند حتی جنسی که اگر این ازدواج تداومش برایشان مثمر ثمر بود بعدها بطور رسمی در کلیسا با هم ازدواج کنند.
حتی بعضا بعداز چندین بچه یا 20 سال بعد برای اینکه وفاداری خود را نشان دهند باهم بطور رسمی ازدواج میکنند.
بهرحال چندین سال روابط نامشروع که در تمامی ادیان حکم زنا را دارد

حال یکعده به اصطلاح روشنفکر از هر زاویه وارد میشوند که راه حلی که خدا بوسیله پیامبرش برای اصلاح یک رفتار ناهنجار پیشنهاد کرده را استهزاء کنند و مدام مورد نقد برنامه دهند جالب اینکه این افراد چشم خودرا بر روی س** نامشروع بسته اند همین روندی که فعلا در جامعه ما در حال شیوع است ببنید در اطرافتان چند جوانی پیدا میشه که از گزینه صیغه بجای زنا استفاده کنند باعثش همین افراد منتقد است که اساسا با اسلام مشکل دارند .
اگر صیغه پیشنهاد جوامع غربی بود بشدت از ان دفاع میکردند و انرا برای سلامت جامعه مفید میدانستند
.
با توجه به اینکه ما در دورانی بسر میبریم که بدلیل مشکلات مالی و اجتماعی دست به گریبان جوانان مجبور به ازدواج در سنین بالاتر هستند و سنت های غلط تحمیل شده به فرهنگ ازدواج باعث سخترشدن امر واجب ازدواج شده وقت ان رسیده با فرهنگ سازی زمینه دوری جوانان را از گناه فراهم شود. و صیغه یکی از راه حلهایی است که توسط شرع اسلام پیشنهاد شده . چه بسا اگر این پیشنهاد توسط روشنفکران غربی میشد هم اکنون بسیاری از منتقدان کنونی انرا برای سلامت روح و روانی افراد مجرد مفید و لازم میدونستن.داستان ازدواج پسر یک روحانی با دختر مسیحی!

1:

البته هستند افرادی که در هر زمینه ای بنا سو ء هستفاده دارند
که دلیل مهم ان نبودن نظارت و برنامه مشخص فرهنگی و قانونی برای این حکم شرعی الهی هست در همین راستا هم یکسری سایت فقط بدنبال سودجویی هستند :


سایت های همسر یابی، باشیوه های خاص خود و با هستفاده از حربه های خاص و تحریک نماينده این روزها تبدیل به یکی از بهترین روش های کسب در آمد برای صاحبان خود شده اند
به نقل صراط، پدیده ازدواج اینترنتی پدیده نوظهوری هست که سپس کپی برداری های داخلی از شبکه های اجتماعی به تدریج شکل گرفت و امروز هموقت با رشد قارچ گونه این سایتها در فضای مجازی آمار هستفاده از اون نیز روز به روز رو به افزایش هست.


همسر شما هم با خانم غریبه ای پیامک بازی می کند؟


کاربران در چت روم ها و سایت های همسر یابی بدون اطلاع از شیوه صحیح هستفاده از اونها، سعی دارند با برقراری ارتباط با دیگران همسر ایده آل خود را انتخاب نمايند.


مهریه؛ یک ساعت اینترنت رایگان بعلاوه اشتراک Vpn یک ساله!

به عقیده کارشناسان این ازدواج ها به دليل مبتني نبودن بر پايه هاي فرهنگي و ارزشي جامعه و آشنا نبودن افراد با يكديگر و ارزش هاي خانوادگي طرف مقابل، به سرعت فرو مي پاشد.


متأهل ها بخوانید
از این گذشته شخصيت مجازي كه افراد از خود در اينترنت تصايشانر مي‌كنند خصوصا در چت روم‌ها و سايت‌هاي دوست‌يابي قابل اعتماد نيست تا بتوان با اتكا به اون يك ارتباط روشن و شفاف و انساني را شكل داد.


با همسر وایبرباز چه کنیم؟
او اولينو مهم‌ترين سطح ارتباط را برخورد چهره به چهره مي‌داند.


دیدگاه شما نسبت به مهریه ی بالا وازدواج جوانان چیست؟؟
چيزي كه مي‌تواند هنگام راستگايشاني يا دروغگايشاني زبان بدن شما را آشكار كند.


اینجوری "بخت" باز میشه؟
وقتي خجالت مي‌كشيد، از دروغ فرمودن دستپاچه مي‌شايشاند، غافلگير مي‌شايشاند يا در اثر يك مشكل از نظر جسمي دگرگون مي‌شايشاند همه زيرنظر طرف مقابل هست، اما در محيط اينترنتي ممكن هست كسي نحيف و شكننده باشد و بگايشاند كه قهرمان بدنسازي هست.

در حقيقت امكان فريب افراد در فضاهاي مجازي و اتاق‌هاي فرمود‌وگو بيش از وقتي هست كه افراد رو در رايشان هم برنامه گرفته و در مورد اطلاعات شخصي خود سخن مي‌گايشانند.


زن‌ها به خاطر زیبا بودنشان دوست داشتنی نمی‌شوند
به چه دلیل با ازدواج موقت مخالف یا موافق هستید

مجوز نداریم اما فیلتر هم نمی شویم

ماجرا اون جایی جالب تر می شود که بدانیم این سایت ها عموما دارای مجوز هم نیستند.


با اقدامات پزشکی پیش از ازدواج آشنا شوید
"پرايشانز كرمي" معاون سابق فرهنگي ساوقت ملي جوانان چندی پیش فراخوان کرد: «سايت هاي همسر يابي داراي مجوز از مراكز قانوني نيستند و ساوقت ملي جوانان اين سايت ها را به رسميت نمي شناسد و غير قانوني هستند.

وقتي كه اين سايت ها داراي مجوز نباشند پس نظارتي بر كار اين ها هم وجود ندارد، بنابراين به جايي جواب گو نيستند و افراد، جامعه و خودشان را دچار آسيب مي كنند.»

IP هاي اکثر اين سايت ها در خارج از کشور هستند و از بيرون مرزها کنترل مي شوند که در اين صورت با پرداخت هر حق عضايشانت پول اين مملکت از کشور خارج مي شود.

حال سوال پايه ی اینجاست که اگر این سایتها مجوز ندارند چرا فیلتر نمی شوند و کماکان آزادانه به فعالیت خود ادامه می دهند؟

قضیه اونجایی مشکوک تر می شود که بدانیم شماره‌هاي حساب بانكي در سايت‌‌هاي همسريابي براي پرداخت مبالغ عضویت دائم و یا ملاقات موجود هست و همین امر، اين تصور كه شناسايي و رديابي صاحبان سايت‌ها غيرممكن هست را باطل مي‌كند و اين پرسش را در ذهن ايجاد مي‌كند كه علت عدم برخورد يا ساماندهي و نظارت بر فعالان اين عرصه توسط نهادهاي مسئول چيست؟

این در حالی هست که مسئولان وزارتخانه های ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی از عدم صدور مجوز سایت های ازدواج و همسریابی خبر می دهند ولی در این میان برخی سایت های همسریابی همچنان در فضای مجازی یکه تازی می نمايند.
ظاهرا نهادهاي متولي دوست دارند كه اين سايت‌ها باشند ولي جرات و جسارت بر عهده گرفتن مسئوليت اون را ندارند.


به چه دلیل با ازدواج موقت مخالف یا موافق هستید
درآمد زایی یعنی این!
شیوه کار این گونه سایتها به طوریست که شما را مجاب می نمايند برای به رسیدن به اهداف خود و هستفاده مناسب از امکانات سایت می بایست کاربر ویژه اون شوید و این امر ملزم به پرداخت هزینه هایی هست که از طرف مدیر اون فراخوان می شود که به فرموده حسن زاده معاون دادستان شهرستان تهران و سرپرست دادسرای رسیدگی به جرائم رایانه ای بیشتر این سایتها به عنوان کلاهبردار به دادگاه معرفی می شوند.اين کلاهبرداري تا جايي پيش مي رود که علي رغم فراخوان هاي اوليه هر کدام از اين سايت ها مبني بر رايگان بودن ثبت نام در اون، وقتي پس از ثبت نام اوليه و دادن تمام مشخصات شخصي و ثبت اون در سيستم که کاملا توسط گردانندگان اون قابل بازيابي هست، براي ارائه يکسري ديگر از خدمات خود تعرفه ها و قيمت هايي مشخص کرده اند که طي اون افراد با پرداختن حق عضايشانت مي توانند به عنوان کاربر ايشانژه از ساير خدمات اين سايت ها هستفاده نمايند.


حق عضايشانت يکي از سايت هاي همسريابي به شرح ذيل هست:

عضايشانت يک ماه ۸۰۰۰ تومان
عضايشانت سه ماهه ۱۲۰۰۰ تومان
عضايشانت 6 ماهه ۱۵۰۰۰
عضايشانت 12 ماهه ۱۸۰۰۰

این ها به غیر از هزینه هایی هست که این سایتها برای بنرهای تبلیغاتی اخذ می نمايند که با توجه به آمار بازدید بالای این سایتها این مبلغ نیز درآمد قابل توجه و سود سرشاری را نصیب گردانندگان می کند.


به چه دلیل با ازدواج موقت مخالف یا موافق هستید
به هر حال واقعیت تلخ این روزها رشد قارچ گونه این قبیل سایت ها در فضای وب هست که همچنان بدون هیچ گونه نظارتی فعال هستند.

سایت هایی مانند "حافظون" ، "دو همسان" و "طوبی" تنها نمونه ای از این سایت ها هستند که با یک جستجوی ساده در اینترنت می توان به خیلی از اونها دسترسی پیدا کرد.
به چه دلیل با ازدواج موقت مخالف یا موافق هستید
این سایتها چه با عنوان همسريابي و چه با عنوان دوست يابي اگر تنها راه به منجلاب کشيدن جوانان ما نباشند قطعا يکي از مهم ترين راه های اون هست و حال باید دید که آیا فاکتور های نظارتی برای سایت‌های همسریابی در نظر گرفته خواهد شد یا همچنان بدون هیچ گونه پیگیری و رسیدگی به عملکردشان به فعالیت های خود ادامه می دهند.


2:

اگه صیغه در جامعه رواج پیدا کنه جلوی خیلی چیزا گرفته میشه و تکلیف خیلی چیزا روشن میشه
هم بنفع دختره هم پسر

حداقل معلوم میشه کی ب کیه

3:


.............و حداقل از سک* ازاد و کنترل نشده بهتر هست

4:

بهرحال هرکسی بر پايه تمایلاتش بدنبال خواسته هاشه

بنظرم اگه صیغه رایج بشه و ثبت بشه (البته با امکان هستعلام راحت)تکلیف خیلی چیزا روشن میشه

کلا با صیغه موافقم بدون هیچ قید و بندی

5:این تاپیک قدیمی هم در این باره هست:

http://forum.hammihan.com/thread20426.html6:

حلو

در کشورهایی که فاحشه گری خلاف قانون نیست با اینکه این عمل انجام میشه ولی بازهم قبیح و زشته

فکر نمیکنید اگر رواج پیدا کنه قباحتش در جامعه میریزه ؟

البته میدانیم که صیغه نزد اکثر امت عملی ناپسند هست


و همچنین فکر نمیکنید این عمل یعنی تن فروشی قانونی که مهر دینی هم خورده؟

7:

از کجا میدانی!؟
این نظر سنجی ادعای شما را نقض میکند

http://forum.hammihan.com/thread20426.html

تن فروشی با ازدواج موقت فرق میکنه و بهتر هست به جای خودتان فکر کنید تا دیگران

8:

من جای کسی فکر نکردم

باری شما راضی هستید زنهای فامیل شما اگر مجرد باشند چنین کاری نمايند؟

سو تفاهم نباشه و قصد اهانت ندارم

فقط پرسش بود؟

9:

اما پست قبلتان خلاف این ادعایتان را صابت میکند و در ان پست عرض کردید :" البته میدانیم که صیغه نزد اکثر امت عملی ناپسند هست"

بگذریم
خداوند اجبار نکرده که ححتما این کار انجام بشه و به انسان قدرت اختیار داده و اینطور نیست که همه باید ازدواج موقت رو قبول داشته بشند و این اختیار هست که فردی دوست نداشته باشه و انجام نده و خلاف دین هم عمل نکرده
اما در مورد سوالی که فرمودید بنده اهانتی نمیبینم
بنده دوست دارم نه زنها فامیل بلکه تمام زنان مسلمان پاک دامن باشند و حول بی بند و باری و هوس های زودگذر و انحرافات جنسی که از فرهنگ غرب به کشور رخنه کرده هست و دارد تار و پود جوانان را میسوانند پرسه نزنند زیرا این انحراف باعث پدید امدن انجرافات دیگر من جمله از بین رفتن غیرت در مردان و از بین رفتن حیا در زنان میشود که نیاز به نمونه هم نیست و در جامعه غرب اثار ان را مشاهده میفرماییم و بحث در این مورد رو کوتاه میکنم

شما نمیتونید غرایض انسانی که غیرزه جنسی یکی از مهمترین انهاست را نادیده بگیرید و صد البته ازدواج دائم بختر از ازدواج موقت هست و در این هیچ شکی نیست اما اگر شرایط ازدواج دائم مهیا نبود چه باید کرد؟(جالبه که یکی از دوستان هم میهنی توی یکی از پستهاشون در جریان قضیه لامپ میفرمود اگه دیلدو ازاد بود اینطور نمیشد!اما نفرمود اگر ازدواج موقت میکرد اینچنین نمیشد!)
بنده راضی هستم که زنان فامیل (مطعلقه) به جای هر جایی شدن و بی بند باری و پی اوردن به انحطاط فرهنگی غرب بر محور دستورات اسلام عمل نمايند و اگر احتیاج به ارضای غریزه جنسی و عاطفی خودشون دارند ازدواج موقت نمايند تا از پیامد های گناه در امان باشند
ضمنا در اقوام بنده چندین مورد ازدواج موقت وجود دارد و بنده مشکلی در اون نمیبینم

10:

سلام

حلو( بزبان عربی) شمایی ما بهمون هلو قانعیم

سعید جان اگه مجری قانون خوب نیست دلیل نمیشه ک قانون رو بد بدونیم
خوب میدونیم ک بیشتر مخالفتها با دین درواقع مخالفت با رفتار مذهبیونه و ن دین

چ ایرادی داره ک در بازیه من راضی تو راضی خدا هم راضی باشه؟

11:

ازدواج دائم بهترین گزینه هست......

و من با ازدواج موقت در یصورت موافقم اونم برای اینکه جلوی خیلی فسادها گرفته میشه و در یه صورت مخالفم اونم بخاطر اینکه مثل سیم کارت اعتباری ایرانسل میمونه و خیلی راحت در عرض یک روز میشه جایگزینش کرد با یه سیم کارت دیگه.
انسان بازیچه نیست انسان ارزشمنده و باید قدر خودشو بدونه

12:

عزیز چطور راضی

اگر زنی بخاطر نیاز تن به صیغه من بده ایا من مرد شرافتمندی هستم؟

ایا اگر ذره ایی شرافت وجود داشته باشه نباید بجای اینکه طمع سکس با ان زن را داشت بی طمع کمک کرد؟

ایا اگر دولت نیاز این زنها را براوده کنه اینها مجبور به صیغه میشوند؟


به نظر شما خوبه که مردهای کشورهای دیگر بیان ایران و زنهای ایرانی رو صیغه نمايند؟
انهم جلو چشم ملت ایران

به نظر شما درسته کشورهای دیگر بگویند ایرانی ها زنانشون رو در برابر پول انهم قانونی و با مجوز دینی به مردها میفروشند؟

13:

پس شما راضی هستید که نوامیس شما هر روز یا شاید هر ساعت صیغه مردی شوند؟

مثلا در یک روز صیغه چهارتا مرد شوند؟

بعد پول هم بگیرند یا مفتکی؟

ببخش اینچنین رک سوال میکنم

فقط پرسش هست و قصد اهانت ندارم

14:

اینطور که مشخصه شما چیزی از اسلام نمیدونید و در مقابل چیزی که نمیدونید و متعاقبا نمیفهمیدش جبهه گیری میکنید!
مثلا من قوانین راهنمایی و رانندگی رو نمیدونم ولی باهاش مخالفت میکنم!مخالفت من چه چیزی رو در ذهن تدائی میکنه؟غیر از اینه که نشان دهنده وجود یک توده عظیم توهم در ذهن بنده نشانگر چه چیز دیگیریست؟
در کجای اسلام امده که ازدواج موقت لحظه ای و ساعتی و دلبخواهی و از بغل این پریدن توی بغل دیگیریست؟
توصیه میکنم در مورد موضوعی که میخواهید نظر بدهید حداقل مقداری اطلاعات در اون مورد داشته باشید و بعدا در مورد اون بحث کنید و اگر اطلاعاتی ندارید یا در اون مورد تحقیق کنید و یا فرمودگوی دوستانیک ه در این مورد اطلاعات دارند را مطالعه فرمایید تا در اینده حرفی برای فرمودن داشته باشید!
شما ازدواج موقت رو با اینجا (فیلم زنان در ویترین پایتخت اروپا)اشتباه گرفتید

15:

ازدواج موقت دوستی شرعی نیز می تواند باشد

16:

پس به نظر که شما قواعد صیغه را نمیدانید

حالا هر سه ماه یکبار

راضی هستید نوامیس شما هر سه ما با یک مرد باشند؟

17:

بی شرفی اون مرد مورد مثالت چ ربط ب صیغه داره

یعنی چون امت نیازمند هستن برای بقا کار کنن کار بده؟

سعید آقا دنده کج گرفتی و همینطور داری میریا

اگه دونفر بهم متمایلن صیغه بخونن بهتره تا نخونن چون صیغه مسئولیتی بهمراه داره و دیگه پسر نمیتونه هر غلطی خواست با دختر بکنه و بعد خودشو شاه کلید لقب بده و دختر رو قفل بد معرفی کنه و دختر هم نمیتونه شیطنت اضافی بکنه

دختری ک رفتنی باشه میره و گله گله ازین دست دختران رفتن و پرواز نکرده سقوط کردن و این ربطی ب صیغه نداره

18:

یک نوع کلاه شرعی هست.


19:

عجب! به چه دلیل با ازدواج موقت مخالف یا موافق هستیدقوائد صیغه میگه از بغل این بپر تو بغل اون!؟
همین سوال رو از بنده پرسیدید و جوابتون رو دادم اینجا #10 (لینک نوشته)

سوال
شما غریزه جنسی رو قبول دارید یا خیر؟

20:

شما مرتکب مغلطه مسموم کردن سرچشمه شدید دوست خوبم
نباید از این شیوه در بحث کردن هستفاده کنید

21:

ازدواج موقت شرایطی داره ولی متاسفانه ازش داره سواستفاده میشه.خیلی وقتها منبع درامد خانمها هم شده .

یا مثلا دو زن یا سه زن داشتن تحت شرایط خاصیه البته باید عرض کنم خدا یکی زن یکی ولی بعضی اوقات نمیشه مثلا مردی زن اولش از لحاظ جسمی مریضیه سختی گرفته و در ارتباط با همسرش مشکل دارد در شرایط خاص به این شکل ازدواج دوم مینمايند اولا زن اول را رها نکرده که درو از شرافت و انسانیت هست و در ضمن زن دیگری را به همسری قبول کرده تا به گناه هم الوده نشوند ولی متاسفانه نمیدونم چرا افراد از قوانین اسلام واقعی همین یک دونه را هستفاده که نه سو هستفاده میکنن و بقیه اسلام ؟؟؟؟؟؟؟؟

22:

شاهنامه اخرش خوشه!
فقط دوست دارم ایشون از فرمودگو فرار نکنه

23:

ببین عزیز

متمایل بهم بودن تا نیاز مالی دو مقوله جداست

دو نفر که بهم متمایل هستند که دائم متمایل به این و ان نمیشوند بلکه متمایل بهم هستند حداقل تا سال های مدید


ولی قانون صیغه میگوید برای اطفای غریزی جنسی در قبال مالی که اگر زن بخواهد صیغه مردی شود

اینجا بحث تمایل عشقی بین زن و مرد نیست

بلکه اطفای غریزه جنسی بهمان شیوه فحشاست

24:

صد البته که بنده غریزه جنسی را قبول دارم

اول شما سوال من رو جواب دهید ایا حاضرید نوامیس شما طبق نظر خودتان هر مدت یکبار صیغه مردی شوند یا نه؟

این رو بگویید تا برویم سراغ مابقی قضایا

25:

درود عزیز

ببینید بعضی از مسائل انسان باید خود را برابر ان عملی که انجام میشود نهد

نه اینکه بگوید صیغه خوب هست ولی خواهر و مادر و دختر من چنین ننمايند

26:

اما این شیوه صحیح بحث نیست و منجر به توهین خواهد شد.
راههای بهتری هم برای نقد کردن هست

27:

در اصل شرعی بودن صیغه ( ازدواج موقت ) محل تامل هست .

ان وقت شما میخواهید این را بار جامعه بنمايند ؟؟؟

جمهور فقهای اهل السنت صیغه را حرام میدانند و معتقد هستند که رسول خدا صلی الله علیه و اله فقط در یک فاصله وقتی خیلی محدود از سوی خدا اذن چنین کاری را برای مسلمین گرفتند که در جنگ بودند و به دور از خانه و کاشانه ! و بعد حدیث از امیرالمومنین علی علیه السلام میاورند که رسول خدا در روز فتح خیبر از صیغه نهی کرد ....

صحیح مسلم جلد 2 باب التحریم المتعه

ولی شیعه میگوید حلال هست و تحریم نشده !!! در حالی که در قران کریم اصلا ایه ای بر مشروعیت صیغه کردن وجود ندارد و فقط ازدواج دائم تصریح شده هست

ازدواج موقت در حقیقت همون زنا هست که به نوعی کلاه شرعی محسوب میشود و باعث فسادها و بهم ریختن خانواده ها و اختلاف ها و بولهوسی مردان میشود ....

شرع مقدس با صیغه مخالف هست

28:

بنده پیشاپیش خدمت شان عرض کردم که فقط پرسش هست و قصد توهین ندارم

ایشان یا اگر صیغه عملی درست میدانند

باید زبانم لال خدای نخواسته ؛ نوامیس خودشان خواست چنین نمايند سرش را بالا بگیرد و افتخار هم بکند

که نوامیس بنده برای اطفای غریزه جنسی و در برابر مال هر مدت صیغه مردی میشوند و تا حالا صیغه دهها مرد شده اند

29:

بی اف و جی افی ک وارد رابطه عاطفی و عشقولانه میشن بهتره صیغه بخونن و حقوق هم رو رعایت کنن

چرا ب فاحشگی ربطش میدی آقا سعید
جایی حرفی زدم ک موافقت با ترویج فاحشگی رو رسوند؟

30:

ازدواج موقت دوستی شرعی نیز می تواند باشد

31:

پس به نظر که شما قواعد صیغه را نمیدانید

حالا هر سه ماه یکبار

راضی هستید نوامیس شما هر سه ما با یک مرد باشند؟

32:

بی شرفی اون مرد مورد مثالت چ ربط ب صیغه داره

یعنی چون امت نیازمند هستن برای بقا کار کنن کار بده؟

سعید آقا دنده کج گرفتی و همینطور داری میریا

اگه دونفر بهم متمایلن صیغه بخونن بهتره تا نخونن چون صیغه مسئولیتی بهمراه داره و دیگه پسر نمیتونه هر غلطی خواست با دختر بکنه و بعد خودشو شاه کلید لقب بده و دختر رو قفل بد معرفی کنه و دختر هم نمیتونه شیطنت اضافی بکنه

دختری ک رفتنی باشه میره و گله گله ازین دست دختران رفتن و پرواز نکرده سقوط کردن و این ربطی ب صیغه نداره

33:

یک نوع کلاه شرعی هست.


34:

عجب! به چه دلیل با ازدواج موقت مخالف یا موافق هستیدقوائد صیغه میگه از بغل این بپر تو بغل اون!؟
همین سوال رو از بنده پرسیدید و جوابتون رو دادم اینجا #10 (لینک نوشته)

سوال
شما غریزه جنسی رو قبول دارید یا خیر؟

35:

شما مرتکب مغلطه مسموم کردن سرچشمه شدید دوست خوبم
نباید از این شیوه در بحث کردن هستفاده کنید

36:

ازدواج موقت شرایطی داره ولی متاسفانه ازش داره سواستفاده میشه.خیلی وقتها منبع درامد خانمها هم شده .

یا مثلا دو زن یا سه زن داشتن تحت شرایط خاصیه البته باید عرض کنم خدا یکی زن یکی ولی بعضی اوقات نمیشه مثلا مردی زن اولش از لحاظ جسمی مریضیه سختی گرفته و در ارتباط با همسرش مشکل دارد در شرایط خاص به این شکل ازدواج دوم مینمايند اولا زن اول را رها نکرده که درو از شرافت و انسانیت هست و در ضمن زن دیگری را به همسری قبول کرده تا به گناه هم الوده نشوند ولی متاسفانه نمیدونم چرا افراد از قوانین اسلام واقعی همین یک دونه را هستفاده که نه سو هستفاده میکنن و بقیه اسلام ؟؟؟؟؟؟؟؟

37:

شاهنامه اخرش خوشه!
فقط دوست دارم ایشون از فرمودگو فرار نکنه

38:

ببین عزیز

متمایل بهم بودن تا نیاز مالی دو مقوله جداست

دو نفر که بهم متمایل هستند که دائم متمایل به این و ان نمیشوند بلکه متمایل بهم هستند حداقل تا سال های مدید


ولی قانون صیغه میگوید برای اطفای غریزی جنسی در قبال مالی که اگر زن بخواهد صیغه مردی شود

اینجا بحث تمایل عشقی بین زن و مرد نیست

بلکه اطفای غریزه جنسی بهمان شیوه فحشاست

39:

صد البته که بنده غریزه جنسی را قبول دارم

اول شما سوال من رو جواب دهید ایا حاضرید نوامیس شما طبق نظر خودتان هر مدت یکبار صیغه مردی شوند یا نه؟

این رو بگویید تا برویم سراغ مابقی قضایا

40:

درود عزیز

ببینید بعضی از مسائل انسان باید خود را برابر ان عملی که انجام میشود نهد

نه اینکه بگوید صیغه خوب هست ولی خواهر و مادر و دختر من چنین ننمايند

41:

اما این شیوه صحیح بحث نیست و منجر به توهین خواهد شد.
راههای بهتری هم برای نقد کردن هست

42:

در اصل شرعی بودن صیغه ( ازدواج موقت ) محل تامل هست .

ان وقت شما میخواهید این را بار جامعه بنمايند ؟؟؟

جمهور فقهای اهل السنت صیغه را حرام میدانند و معتقد هستند که رسول خدا صلی الله علیه و اله فقط در یک فاصله وقتی خیلی محدود از سوی خدا اذن چنین کاری را برای مسلمین گرفتند که در جنگ بودند و به دور از خانه و کاشانه ! و بعد حدیث از امیرالمومنین علی علیه السلام میاورند که رسول خدا در روز فتح خیبر از صیغه نهی کرد ....

صحیح مسلم جلد 2 باب التحریم المتعه

ولی شیعه میگوید حلال هست و تحریم نشده !!! در حالی که در قران کریم اصلا ایه ای بر مشروعیت صیغه کردن وجود ندارد و فقط ازدواج دائم تصریح شده هست

ازدواج موقت در حقیقت همون زنا هست که به نوعی کلاه شرعی محسوب میشود و باعث فسادها و بهم ریختن خانواده ها و اختلاف ها و بولهوسی مردان میشود ....

شرع مقدس با صیغه مخالف هست

43:

بنده پیشاپیش خدمت شان عرض کردم که فقط پرسش هست و قصد توهین ندارم

ایشان یا اگر صیغه عملی درست میدانند

باید زبانم لال خدای نخواسته ؛ نوامیس خودشان خواست چنین نمايند سرش را بالا بگیرد و افتخار هم بکند

که نوامیس بنده برای اطفای غریزه جنسی و در برابر مال هر مدت صیغه مردی میشوند و تا حالا صیغه دهها مرد شده اند

44:

بی اف و جی افی ک وارد رابطه عاطفی و عشقولانه میشن بهتره صیغه بخونن و حقوق هم رو رعایت کنن

چرا ب فاحشگی ربطش میدی آقا سعید
جایی حرفی زدم ک موافقت با ترویج فاحشگی رو رسوند؟

45:

بزرگوار اگر ممکنه این بحث رو باز نکن فعلا

البته به نظر من هم صد در صد حق باشماست و صیغه ربطی به اسلام ندارد هیچ جای قران هم نیست

الان موقع این بحث نیست

خواهش میکنم فعلا ادامه ندید تا موقع خودش

46:

خوب یکی بیاد فرق اینو با ترویج فحشا توضیح بده!!!!!
حالا چه فرقی میکنه که یک خط عربی بین دو نفر خونده بشه یا نه! مهم نیت و نفس عمله که فرقی بینشون نیست!
مهمتر اینکه پای دختر مجرد رو به این قضیه باز کرده اند!
به نظر میرسه الان که نمیتونن اینهمه بی بند باری رو در کشور جمع کنن به فکر راهی برای شرعی جلوه دادنش کردن!
وقتی به این راحتی و علنا میشه تو جامعه نیاز جنسی رو تامین کرد بی شک از الان به بعد شاهد کاهش امار ازدواج خواهیم بود.


47:


ببین عزیز دوست دختر و دوست پسر قانونی چنین نمینمايند(البته در ایران خارج را کاری ندارم)
انها تمایل به یکدیگر دارند و رابطه عاشقانه بربرنامه مینمايند و شاید هم منتهی به ازدواج شود
پسر در برابر پول دختر را نمیخرد
دختر بخاطر عشق به پسری متمایل میشود
یعنی تن فروشی نیست بلکه رابطه انسانیست

در صیغه مجوز وجود دارد که یک زن در برابر پول اگر بخواهد برای مدتی خودش را در اختیار مردی برنامه دهد و دفعه دیگر با مرد دیگری و هکذا تا همیشه

فاحشه گری هم در برابر پول یا هر چیزی زن خودش را به مرد میفروشد و در نزد امت دنیا قبیح هست

اینجا عشق ملاک نیست بلکه اطفای جنسی ملاک هست

مثلا فرض بگیر مردی خواهرش با پسری که دوستش رابطه دارد(شاید برایش زشت باشد و مانع شود و یا بخواهد که ازدواج نمايند)

حالا فرض بگیر مردی خواهرش هر دفعه صیغه یک مرد هست(هیچ راهی هم ندارد و قانونی خواهرش دائما در اختیار مردهای مختلف هست و قانون هم حمایت میکند)

48:

البته بانو

دختر باکره بدون اجازه ولی نمیتواند صیغه کسی شود

49:

این مساله از مسائل فقهی هست که باید در جایگاه خاص اون و از طرف
متخصصین فقهی – فقهاء – از اهل سنت و شیعه به همراه دلائل هر
کدام از کتاب و سنت و بدون جو سازی و توهین از دو طرف بحث شود.

50:

مگه كسي هم هست كه با ازدواج موقت مخالف باشه؟

51:

پرداختن این موضوع همراه اهانت و جو سازی یک راه
نامناسب و به دور از ادب و اخلاق اسلامی هست.

52:

با توجه به اینکه میفرمایید قبول دارید
اگر فردی(بنده نمیگم نووامیس شما) مطعلقه هست و ازدواج دائم هم براش مقدور نیست و احتیاج دارد که از این غریزه هستفاده کند شما جه راهی بهش پیشنهاد میکنید؟


اما در مورد سوال شما
اول باید خدمتتون عرض کنم که همه دختران این سرزمین ناموس من محسوب میشوند یعنی برای بنده ناموس شما هم ناموس من هست و به همین دلیل هم بنده نه با دختری دوست هستم و نه دنبال دخترای امت میرم چون اونها رو به چشم ناموس خودم میبینم (در نظر داشته باشید که نوامس بنده افراد خانواده شما رو هم شامل میشوند)

از اون نکته که بگذریم
بنده در پستهای قبل جواب این سوال شما را دادم متاسفانه انگار درک ان برایتان مشکل بود بنده عرض کردم اولا این موضوع اختیاریست
دوما در چهارچوب اسلام باشد بنده با اون مشکلی ندارم یعنی پیروی از قوانین و قوائد ان و عده نگه داشتن هم جزئی از ان قوائد هست و سپس نگه داشتن عده ازاد هست اما توجه داشته باشید که دختران باکره از نظر بنده در این قوائد نمیگنجند و تابع شرایط و قوائد خاصتری میباشد که بر میگرده به نظر مرجع تقلید ایشان

53:

سلام
اجازه بفرمایید بحث به انحراف نره و میتوانید تاپیک جداگانه ای در تالار دین و دنیا هستارت کنید و از منظر دینی به این بحث پرداخته بشه

54:

[quote] ازدواج دائم برای بنده هم الان مقدور نیست ولی دنبال زن بارگی نمیروم

هر انسانی میداند باید استقامت کند و محترمانه با مردی یا زنی که در اینده پیدا میشود ازادواج نمايند


اما در مورد سوال شما
اول باید خدمتتون عرض کنم که همه دختران این سرزمین ناموس من محسوب میشوند یعنی برای بنده ناموس شما هم ناموس من هست و به همین دلیل هم بنده نه با دختری دوست هستم و نه دنبال دخترای امت میرم چون اونها رو به چشم ناموس خودم میبینم (در نظر داشته باشید که نوامس بنده افراد خانواده شما رو هم شامل میشوند)

از اون نکته که بگذریم
بنده در پستهای قبل جواب این سوال شما را دادم متاسفانه انگار درک ان برایتان مشکل بود بنده عرض کردم اولا این موضوع اختیاریست
دوما در چهارچوب اسلام باشد بنده با اون مشکلی ندارم یعنی پیروی از قوانین و قوائد ان و عده نگه داشتن هم جزئی از ان قوائد هست و سپس نگه داشتن عده ازاد هست اما توجه داشته باشید که دختران باکره از نظر بنده در این قوائد نمیگنجند و تابع شرایط و قوائد خاصتری میباشد که بر میگرده به نظر فردی که مقلد اوست
پس شما با صیغه شدن نوامیستان به هر تعداد هیچ مشکلی ندارید

حالا اگر نوامیس شما بدون صیغه فقط با یک مرد رابطه داشته باشند چطور؟

55:

کدام اهانت
بنده پیشاپیش عرض کردم فقط منظورم سوال کردن هست نه توهین

56:

قانونی ترین راه دوستی با جنس مخالف در ایران صیغه ست و لاغیر
اگه راهی سراغ داری غیر صیغه بگو تا مستفیض شیم

هرچی امنیت و احترام رابطه رو برات پیش میکشم هی میری سراغ هرزگی
خب شما بفرما اون زن شوهر مرده جوون ک هم دوس داره بالای سر بچه هاش باشه و هم دوس داره ب نیاز جنسی خودش برشه تکلیفش چیه؟

آیا راهی جز هرزگی میمونه براش وقتی صیغه نباشه؟

اگه بره سراغ مجرد ی عده میگن وای پسر امت رو با اسلحه زنونه برد
اگه بره سراغ متاهل ک زندگی ی زن دیگه رو نابود کرده و واویلا
اگه هم هرزگی کنه ک ی عده میشن وکیل مدافع و در باب نیاز جنسی رساله مینویسن و عده ای هم حکم سنگسار صادر میکنن

چ ایرادی داره ک راهی باشه برای رضایت همگانی؟

چرا مرتب نقش سوء هستفاده نماينده ها رو پررنگ میکنی و فکر میکنی کسی از اوضاع خبر نداره

57:

[quote] بنده ار ربطه دوستی سخن از عشق زدم که فقط دو نفر هستند

نه قانونی دائما با یک مرد باشی

هرچی امنیت و احترام رابطه رو برات پیش میکشم هی میری سراغ هرزگی
خب شما بفرما اون زن شوهر مرده جوون ک هم دوس داره بالای سر بچه هاش باشه و هم دوس داره ب نیاز جنسی خودش برشه تکلیفش چیه؟
پیچاره فرزندانش بفهمند مادرشان دائما صیغه این و ان میشده

آ
یا راهی جز هرزگی میمونه براش وقتی صیغه نباشه؟

اگه بره سراغ مجرد ی عده میگن وای پسر امت رو با اسلحه زنونه برد
اگه بره سراغ متاهل ک زندگی ی زن دیگه رو نابود کرده و واویلا
اگه هم هرزگی کنه ک ی عده میشن وکیل مدافع و در باب نیاز جنسی رساله مینویسن و عده ای هم حکم سنگسار صادر میکنن
یعنی صیغه مکرر مردها شدن بهتر از اینکه استقامت کند تا ازدواج کند یا حداقل با یک نفر باشد

چ ایرادی داره ک راهی باشه برای رضایت همگانی؟

چرا مرتب نقش سوء هستفاده نماينده ها رو پررنگ میکنی و فکر میکنی کسی از اوضاع خبر نداره
ایرادش ان هست که قباحت صیغه ریخته شود شالوده فساد اخلاقی کشور را میگیرد

یا مردهای غریبه برای زنان ما به کشورمان هجوم می اورند

میگویند به چه امتی

زنانشون قانونی صیغه هر کسی میشوند

58:

بله! تا اونجایی که من میدانم و خود این اقایان در مورد حقوق زن در نظام اسلام نظر دادن دختر باکره حتی اگر50 سال سن هم داشته باشه نمیتونه بدون اذن ولی ازدواج کند! حتی نمیتونه صیغه موقت بشه!
نوشته اصلي بوسيله avini نمايش نوشته ها
پرداختن این موضوع همراه اهانت و جو سازی یک راه
نامناسب و به دور از ادب و اخلاق اسلامی هست.
والا من که توهینی از جانب ایشون نمیبینم!
به نظر میرسه شما و امثال شما عادت دارید نظری که مخالف عیده شماست توهین تلقی کنید!

نوشته اصلي بوسيله boosal نمايش نوشته ها
با توجه به اینکه میفرمایید قبول دارید
اگر فردی(بنده نمیگم نووامیس شما) مطعلقه هست و ازدواج دائم هم براش مقدور نیست و احتیاج دارد که از این غریزه هستفاده کند شما جه راهی بهش پیشنهاد میکنید؟
کمی استقامت وبردباری خرج دادن کار شاقی هم نیست!
گویا راهی که شما پیشنهاد میدید از هم پاشوندن زندگی خانواده های دیگه هست!
در ضمن باید این نکته را متذکر شوم که اگر الان دیدگاه منفی نسبت به زن مطعلقه وجود داره از همین شرع و عرف مقدس! شما ناشی میشه! فشاری که به یک زنه مطعلقه از طرف امت وارد میشه خیلی بیشتر از فشار تامین نشده شدن نیاز جنسیشه!
نوشته اصلي بوسيله boosal نمايش نوشته ها
اما در مورد سوال شما
اول باید خدمتتون عرض کنم که همه دختران این سرزمین ناموس من محسوب میشوند یعنی برای بنده ناموس شما هم ناموس من هست و به همین دلیل هم بنده نه با دختری دوست هستم و نه دنبال دخترای امت میرم چون اونها رو به چشم ناموس خودم میبینم (در نظر داشته باشید که نوامس بنده افراد خانواده شما رو هم شامل میشوند)

از اون نکته که بگذریم
بنده در پستهای قبل جواب این سوال شما را دادم متاسفانه انگار درک ان برایتان مشکل بود بنده عرض کردم اولا این موضوع اختیاریست
دوما در چهارچوب اسلام باشد بنده با اون مشکلی ندارم یعنی پیروی از قوانین و قوائد ان و عده نگه داشتن هم جزئی از ان قوائد هست و سپس نگه داشتن عده ازاد هست اما توجه داشته باشید که دختران باکره از نظر بنده در این قوائد نمیگنجند و تابع شرایط و قوائد خاصتری میباشد که بر میگرده به نظر مرجع تقلید ایشان
پس امیدوارم خواهر محترمه تون این قسمت از احکام اسلامی رو به دقت اجرا کند تا باعث سربلندی شما بشه!

59:

[quote=saeedhashemee;4996378] تا جاییکه میدونم شما همیشه طرفدار پر وپا قرص احترام ب نظرات دیگران هستی
حالا چی شد یاد اون بچه ها افتادی نمیدونم

مگه الان ک مادره بی صیغه میره بچه ها ...

اگه صیغه نباشه ک قباحت داره اگه باشه هم قباحت داره
خب شما ک قبیح شناسی راهی نشون بده ک مورد پسند همه باشه

منتظر راهکارتم سعید جان

60:

بزرگوار اگر ممکنه این بحث رو باز نکن فعلا

البته به نظر من هم صد در صد حق باشماست و صیغه ربطی به اسلام ندارد هیچ جای قران هم نیست

الان موقع این بحث نیست

خواهش میکنم فعلا ادامه ندید تا موقع خودش

61:

خوب یکی بیاد فرق اینو با ترویج فحشا توضیح بده!!!!!
حالا چه فرقی میکنه که یک خط عربی بین دو نفر خونده بشه یا نه! مهم نیت و نفس عمله که فرقی بینشون نیست!
مهمتر اینکه پای دختر مجرد رو به این قضیه باز کرده اند!
به نظر میرسه الان که نمیتونن اینهمه بی بند باری رو در کشور جمع کنن به فکر راهی برای شرعی جلوه دادنش کردن!
وقتی به این راحتی و علنا میشه تو جامعه نیاز جنسی رو تامین کرد بی شک از الان به بعد شاهد کاهش امار ازدواج خواهیم بود.


62:


ببین عزیز دوست دختر و دوست پسر قانونی چنین نمینمايند(البته در ایران خارج را کاری ندارم)
انها تمایل به یکدیگر دارند و رابطه عاشقانه بربرنامه مینمايند و شاید هم منتهی به ازدواج شود
پسر در برابر پول دختر را نمیخرد
دختر بخاطر عشق به پسری متمایل میشود
یعنی تن فروشی نیست بلکه رابطه انسانیست

در صیغه مجوز وجود دارد که یک زن در برابر پول اگر بخواهد برای مدتی خودش را در اختیار مردی برنامه دهد و دفعه دیگر با مرد دیگری و هکذا تا همیشه

فاحشه گری هم در برابر پول یا هر چیزی زن خودش را به مرد میفروشد و در نزد امت دنیا قبیح هست

اینجا عشق ملاک نیست بلکه اطفای جنسی ملاک هست

مثلا فرض بگیر مردی خواهرش با پسری که دوستش رابطه دارد(شاید برایش زشت باشد و مانع شود و یا بخواهد که ازدواج نمايند)

حالا فرض بگیر مردی خواهرش هر دفعه صیغه یک مرد هست(هیچ راهی هم ندارد و قانونی خواهرش دائما در اختیار مردهای مختلف هست و قانون هم حمایت میکند)

63:

البته بانو

دختر باکره بدون اجازه ولی نمیتواند صیغه کسی شود

64:

این مساله از مسائل فقهی هست که باید در جایگاه خاص اون و از طرف
متخصصین فقهی – فقهاء – از اهل سنت و شیعه به همراه دلائل هر
کدام از کتاب و سنت و بدون جو سازی و توهین از دو طرف بحث شود.

65:

مگه كسي هم هست كه با ازدواج موقت مخالف باشه؟

66:

پرداختن این موضوع همراه اهانت و جو سازی یک راه
نامناسب و به دور از ادب و اخلاق اسلامی هست.

67:

با توجه به اینکه میفرمایید قبول دارید
اگر فردی(بنده نمیگم نووامیس شما) مطعلقه هست و ازدواج دائم هم براش مقدور نیست و احتیاج دارد که از این غریزه هستفاده کند شما جه راهی بهش پیشنهاد میکنید؟


اما در مورد سوال شما
اول باید خدمتتون عرض کنم که همه دختران این سرزمین ناموس من محسوب میشوند یعنی برای بنده ناموس شما هم ناموس من هست و به همین دلیل هم بنده نه با دختری دوست هستم و نه دنبال دخترای امت میرم چون اونها رو به چشم ناموس خودم میبینم (در نظر داشته باشید که نوامس بنده افراد خانواده شما رو هم شامل میشوند)

از اون نکته که بگذریم
بنده در پستهای قبل جواب این سوال شما را دادم متاسفانه انگار درک ان برایتان مشکل بود بنده عرض کردم اولا این موضوع اختیاریست
دوما در چهارچوب اسلام باشد بنده با اون مشکلی ندارم یعنی پیروی از قوانین و قوائد ان و عده نگه داشتن هم جزئی از ان قوائد هست و سپس نگه داشتن عده ازاد هست اما توجه داشته باشید که دختران باکره از نظر بنده در این قوائد نمیگنجند و تابع شرایط و قوائد خاصتری میباشد که بر میگرده به نظر مرجع تقلید ایشان

68:

سلام
اجازه بفرمایید بحث به انحراف نره و میتوانید تاپیک جداگانه ای در تالار دین و دنیا هستارت کنید و از منظر دینی به این بحث پرداخته بشه

69:

[quote] ازدواج دائم برای بنده هم الان مقدور نیست ولی دنبال زن بارگی نمیروم

هر انسانی میداند باید استقامت کند و محترمانه با مردی یا زنی که در اینده پیدا میشود ازادواج نمايند


اما در مورد سوال شما
اول باید خدمتتون عرض کنم که همه دختران این سرزمین ناموس من محسوب میشوند یعنی برای بنده ناموس شما هم ناموس من هست و به همین دلیل هم بنده نه با دختری دوست هستم و نه دنبال دخترای امت میرم چون اونها رو به چشم ناموس خودم میبینم (در نظر داشته باشید که نوامس بنده افراد خانواده شما رو هم شامل میشوند)

از اون نکته که بگذریم
بنده در پستهای قبل جواب این سوال شما را دادم متاسفانه انگار درک ان برایتان مشکل بود بنده عرض کردم اولا این موضوع اختیاریست
دوما در چهارچوب اسلام باشد بنده با اون مشکلی ندارم یعنی پیروی از قوانین و قوائد ان و عده نگه داشتن هم جزئی از ان قوائد هست و سپس نگه داشتن عده ازاد هست اما توجه داشته باشید که دختران باکره از نظر بنده در این قوائد نمیگنجند و تابع شرایط و قوائد خاصتری میباشد که بر میگرده به نظر فردی که مقلد اوست
پس شما با صیغه شدن نوامیستان به هر تعداد هیچ مشکلی ندارید

حالا اگر نوامیس شما بدون صیغه فقط با یک مرد رابطه داشته باشند چطور؟

70:

کدام اهانت
بنده پیشاپیش عرض کردم فقط منظورم سوال کردن هست نه توهین

71:

قانونی ترین راه دوستی با جنس مخالف در ایران صیغه ست و لاغیر
اگه راهی سراغ داری غیر صیغه بگو تا مستفیض شیم

هرچی امنیت و احترام رابطه رو برات پیش میکشم هی میری سراغ هرزگی
خب شما بفرما اون زن شوهر مرده جوون ک هم دوس داره بالای سر بچه هاش باشه و هم دوس داره ب نیاز جنسی خودش برشه تکلیفش چیه؟

آیا راهی جز هرزگی میمونه براش وقتی صیغه نباشه؟

اگه بره سراغ مجرد ی عده میگن وای پسر امت رو با اسلحه زنونه برد
اگه بره سراغ متاهل ک زندگی ی زن دیگه رو نابود کرده و واویلا
اگه هم هرزگی کنه ک ی عده میشن وکیل مدافع و در باب نیاز جنسی رساله مینویسن و عده ای هم حکم سنگسار صادر میکنن

چ ایرادی داره ک راهی باشه برای رضایت همگانی؟

چرا مرتب نقش سوء هستفاده نماينده ها رو پررنگ میکنی و فکر میکنی کسی از اوضاع خبر نداره

72:

[quote] بنده ار ربطه دوستی سخن از عشق زدم که فقط دو نفر هستند

نه قانونی دائما با یک مرد باشی

هرچی امنیت و احترام رابطه رو برات پیش میکشم هی میری سراغ هرزگی
خب شما بفرما اون زن شوهر مرده جوون ک هم دوس داره بالای سر بچه هاش باشه و هم دوس داره ب نیاز جنسی خودش برشه تکلیفش چیه؟
پیچاره فرزندانش بفهمند مادرشان دائما صیغه این و ان میشده

آ
یا راهی جز هرزگی میمونه براش وقتی صیغه نباشه؟

اگه بره سراغ مجرد ی عده میگن وای پسر امت رو با اسلحه زنونه برد
اگه بره سراغ متاهل ک زندگی ی زن دیگه رو نابود کرده و واویلا
اگه هم هرزگی کنه ک ی عده میشن وکیل مدافع و در باب نیاز جنسی رساله مینویسن و عده ای هم حکم سنگسار صادر میکنن
یعنی صیغه مکرر مردها شدن بهتر از اینکه استقامت کند تا ازدواج کند یا حداقل با یک نفر باشد

چ ایرادی داره ک راهی باشه برای رضایت همگانی؟

چرا مرتب نقش سوء هستفاده نماينده ها رو پررنگ میکنی و فکر میکنی کسی از اوضاع خبر نداره
ایرادش ان هست که قباحت صیغه ریخته شود شالوده فساد اخلاقی کشور را میگیرد

یا مردهای غریبه برای زنان ما به کشورمان هجوم می اورند

میگویند به چه امتی

زنانشون قانونی صیغه هر کسی میشوند

73:

بله! تا اونجایی که من میدانم و خود این اقایان در مورد حقوق زن در نظام اسلام نظر دادن دختر باکره حتی اگر50 سال سن هم داشته باشه نمیتونه بدون اذن ولی ازدواج کند! حتی نمیتونه صیغه موقت بشه!
نوشته اصلي بوسيله avini نمايش نوشته ها
پرداختن این موضوع همراه اهانت و جو سازی یک راه
نامناسب و به دور از ادب و اخلاق اسلامی هست.
والا من که توهینی از جانب ایشون نمیبینم!
به نظر میرسه شما و امثال شما عادت دارید نظری که مخالف عیده شماست توهین تلقی کنید!

نوشته اصلي بوسيله boosal نمايش نوشته ها
با توجه به اینکه میفرمایید قبول دارید
اگر فردی(بنده نمیگم نووامیس شما) مطعلقه هست و ازدواج دائم هم براش مقدور نیست و احتیاج دارد که از این غریزه هستفاده کند شما جه راهی بهش پیشنهاد میکنید؟
کمی استقامت وبردباری خرج دادن کار شاقی هم نیست!
گویا راهی که شما پیشنهاد میدید از هم پاشوندن زندگی خانواده های دیگه هست!
در ضمن باید این نکته را متذکر شوم که اگر الان دیدگاه منفی نسبت به زن مطعلقه وجود داره از همین شرع و عرف مقدس! شما ناشی میشه! فشاری که به یک زنه مطعلقه از طرف امت وارد میشه خیلی بیشتر از فشار تامین نشده شدن نیاز جنسیشه!
نوشته اصلي بوسيله boosal نمايش نوشته ها
اما در مورد سوال شما
اول باید خدمتتون عرض کنم که همه دختران این سرزمین ناموس من محسوب میشوند یعنی برای بنده ناموس شما هم ناموس من هست و به همین دلیل هم بنده نه با دختری دوست هستم و نه دنبال دخترای امت میرم چون اونها رو به چشم ناموس خودم میبینم (در نظر داشته باشید که نوامس بنده افراد خانواده شما رو هم شامل میشوند)

از اون نکته که بگذریم
بنده در پستهای قبل جواب این سوال شما را دادم متاسفانه انگار درک ان برایتان مشکل بود بنده عرض کردم اولا این موضوع اختیاریست
دوما در چهارچوب اسلام باشد بنده با اون مشکلی ندارم یعنی پیروی از قوانین و قوائد ان و عده نگه داشتن هم جزئی از ان قوائد هست و سپس نگه داشتن عده ازاد هست اما توجه داشته باشید که دختران باکره از نظر بنده در این قوائد نمیگنجند و تابع شرایط و قوائد خاصتری میباشد که بر میگرده به نظر مرجع تقلید ایشان
پس امیدوارم خواهر محترمه تون این قسمت از احکام اسلامی رو به دقت اجرا کند تا باعث سربلندی شما بشه!

74:

[quote=saeedhashemee;4996378] تا جاییکه میدونم شما همیشه طرفدار پر وپا قرص احترام ب نظرات دیگران هستی
حالا چی شد یاد اون بچه ها افتادی نمیدونم

مگه الان ک مادره بی صیغه میره بچه ها ...

اگه صیغه نباشه ک قباحت داره اگه باشه هم قباحت داره
خب شما ک قبیح شناسی راهی نشون بده ک مورد پسند همه باشه

منتظر راهکارتم سعید جان

75:

ببینیم به چه دلیل اسلام صیغه رو جایز میدونه...

ازدواج موقت برای جاییه که امکان ازدواج دائم نباشه
و دوری از همسر دائم و برای خاموش کردن غریزه جنسی که اثرات منفی بر فرد نداشته باشد....

از دید هوسرانی به ان نگاه نکنید...


در ضمن هر حکم از احکام خدا مگه اصولیش رعایت میشه..
یکیش هم همینه...
متاسفانه شما اون افرادی رو دیده اید که فقط به خاطر هوس صیغه می نمايند...


در حالی که علتش، هوا و هوس نیست.....

فلسفه ازدواج موقت | پرسمان دانشجايشاني - حقوق زن

76:

فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً» ؛نساء 4، آيه 24.
«زنانى را كه مُتعه مى‏كنيد، واجب هست مهر اونان را بپردازيد».


77:

[quote=holo0o;4996397] صد در صد که نظر هر کسی محترمه و اینجا فقط بحث میکنیم تا چیزی یاد بگیریم

در هر صورت بنده نظرم اینه که صیغه دردی رو که دوا نمیکنه هیچ خودش باعث فساد اخلاقی با کلاه شرعی میشه


به نظر من زنی با یک مرد رابطه داشته باشه بدون مجوز دینی خیلی با ارزشتر از زنی هست که با مجوز دینی دائما صیغه این و ان البته همیشه هم تقریبا برای پول میشه

78:1.

انسانها از وقتی که بالغ میشوند و نیاز جنسی پیدا مینمايند(13-14 سالگی برای پسران، و همین حدود برای دختران)، ابتدا باید از چیزهایی که موجب تحریک جنسی و گرایش اونها به خود ارضایی و ...

میشود دوری نمايند.

2.

سپس تا 4-5 از روشهای کنترل غریزه جنسی هستفاده نمايند: ورزش، سرگرمی های سالم، دوستان و محیطهای خوب، پرداختن به علم و دین، کنترل غذاهایی که میخورند، و ..

.

3.

سپس از 18-19 سالگی به کمک خانواده باید به دنبال شریک مناسب زندگی خود بگردند.

در فامیل، همسایه ها، آشناها، هم کلاسی ها، و ..

.

باید حسابی صحبت نمايند و بررسی نمايند تا انتخاب درستی نمايند.

این مرحله ممکن هست و بهتر هست چند سال طول بکشد.

4.

گاهی در جامعه مشکلاتی به وجود می آید: جنگ، تصادف، بیماری کشنده، طلاق، و ..

.

در چنین مواقعی، راهکاری که اسلام پیشنهاد کرده و راهی بینابین بی بندوباری و ازدواج دائم هست، ازدواج موقت هست.

5.

ازدواج موقت در طول تاریخ هم نتایج مثبت داشته و هم نتایج منفی.

6.

اگر زناشویی صورت نگیرد، نیازی به عده نگهداشتن زن نیست.

(زیرا عده برای تعیین تکلیف بچه احتمالی هست)79:

[quote=saeedhashemee;4996438] خب پس سه راه داریم:
من راضی تو راضی خدا راضی
من راضی تو راضی گوره بابای ناراضی
تارک دنیا شدن

بنظر هم احترام میذاریم و هرکدوم برپايه اعتقادمون راه رو پیش میریم

ممنونم سعید جان بابت بحث کردن

80:

[quote=saeedhashemee;4996438] خب این زن فلسفه صیغه رو نمیدونه،
صیغه که کسب درآمد نیست....
پس راه رو عوضی رفته،
پس ما هم نباید این افراد رو ملاک بر درستی یا نادرستی عملی برنامه دهیم....

81:


بزرگوار تحریم متعه هم در احادیث مستند و محکم شیعه توسط بزرگترین علمای شیعه امده هست هم در کتب اصلی اهل السنت

محمد بن يحيى عن أبي جعفر عن أبي الجوزا عن الحسين بن علوان عن عمرو بن خالد عن زيد بن علي عن آبائه عن علي عليهم السلام قال :

حرم رسول الله صلى الله عليه وآله يوم خيبر لحوم الحمر الأهلية ونكاح المتعة


للشيخ الطوسي - ج 7 - ص 251 / (الاستبصار 2/142)،
(وسائل الشيعة 14/441)
صحیح مسلم با شرح نووی 9/189اما حدیث دوم در کتاب شیعه از امام صادق علیه السلام با سند کاملا صحیح :

عن ابن أبي عمير ، عن هشام بن الحكم ، عن أبي عبدالله ( عليه السلام ) في المتعة قال : ما يفعلها عندنا إلا الفواجر !!!!

نوادر أحمد بن محمد بن عيسى : 87 | 200
بزرگترین فقیه شیعه سید مرتضی علم الهدی رحمه الله در کتاب مبسوط فقهی خود به نام الانتصار میفرماید :

برخی از اصحاب ما هستدلال کرده‌اند که لفظ «استمتعم» دال بر ازدواج موقت هست نه ازدواج دائم، چون خداوند مالی را که به زن داده می‌شود اجر نامیده هست در صورتی که خداوند مهریه ازدواج دائم را به این اسم بیان نکرده هست بلکه به اسم نحله، صداق و فریضه اون را نام برده هست. اما این هستدلال مورد اعتماد نیست چون مهریه ازدواج دائم را نیز اجر نامیده هست.


82:

[quote=irfanaref;4996476] سلام

این حرف مربوط ب سعید آقاست

صیغه میتونه محل کسب درآمد باشه
همونطور ک خوندن نماز قضای مرده و قراون بر سر قبرها محل درآمد هست

هر کس میتونه بر پايه نیازش از اعتقاداتش بهره ببره

83:

[quote=saeedhashemee;4996343] بنده نخواستم شعار بدهید وگر نه این دست شعار ها زیاد وجود دارد
سوال بنده جنبه خصوصی نداشت بلکه جنبه عمومی داشت شما باید راهی رو پیشنهاد کنید که جنبه عمومی داشته باشه که بتونه به صورت یک قانون عمومی در بیاد و اینکه میفرمایید شما اینطور دوست دارید و دنبال زن بارگی نمیروید(هر چند زن بارگی یعنی همون از این بغل به اون بغل پریدن و به نوعی سوال بنده رو پیچوندید و این عرض شما اینکه که شما رابطه ی نامشروع دارید یا نه رو باطل نمیکنه چون میشه روابط نامشروع داشت اما زن بارگی نکرد)بنده هم سوالم جنبه ی عمومی داشت و بر فرض مثال میگیرم که شما اصلا رابطه نامشروع هم ندارید و دوست دارید نداشته باشید و این خیلی خوب هست و این نوع رفتار شما هم طبق قوائد اسلام هست نه چیز جدیدی که شما پیشنهاد داده باشید و این را همه میدانند و اگر این مورد کاربرد عمومی داشت الان نباید این همه فساد در جامعه وجود داشته باشد پس وجود فساد در بین جوانان و جامعه شکل گرفته باشد
پس خواست شما(طبق تجربه ای که از جامعه بدست اوردیم)فاقد دارا بودن جنبه ی عمومیست
وقتی که فاقد جنبه ی عمومیست باید نظر و راه کاری ارائه کنید که جنبه ی عمومی داشته باشه
فرمودید :هر انسانی میداند باید استقامت کند و محترمانه با مردی یا زنی که در اینده پیدا میشود ازادواج نمايند

اگر انسانی غریزه اش اجازه استقامت کردن بهش نمیده(سرکوب این غرایز از لحاظ روانشناسی مخرب هست و بنده وارد بحث روانشناسیش نمیشم اما پیشنهاد میکنم که در این مورد تحقیقی رو صورت دهید) چه پیشنهادی رو برای رفع این غریزه اش دارید؟


نوامیس بنده که شامل نوامیس شما هم میشه بنده راضی ندارم که روابط غیر شرعی داشته باشه و میتونه با همون فرد ازدواج موقت داشته باشه و اینو هم باید دوباره عرض کنم که نسخه شخصی و خاص نپیچانید چون اشخاصی هم هستند که ازدواج موقت دارند و تنها با یک نفر رابطه دارند
شما باید در نظراتتان جنبه عمومی رو در نظر بگیرید
یعنی اینکه ایا همه ی کسانی که روابط غیر مشروع دارند فقط با یک فرد خاصی رابطه دارند؟اگر جواب خیر هست پس جنبه عمومی را در بر نمیگیرد و باید راه کاری ارائه شود که جنبه ی عمومی داشته باشد و با سوالات خاص که ربطی به عمومیت یک قانون ندارد وقت خودتان را تلف نکنید

84:

علامه طباطبایی رو قبول دارید؟

[آيه" فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ ..." در باره متعه هست‏]
و بدون شك مراد از هستمتاع مذكور در آيه نكاح متعه هست، چون آيه شريفه در مدينه نازل شده، زيرا در سوره

نساء واقع شده، كه در نيمه اول سپس هجرت نازل شده و بيشتر آياتش بر اون شهادت مى‏دهد، و اين نكاح

يعنى نكاح متعه و يا بگو نكاح موقت، در اون برهه از وقت در بين مسلمانان معمول بوده، و در اون نيز هيچ

شكى نيست- اخبار بر مسلم بودن اون توافق و اتفاق دارد-، حال چه اينكه اسلام اون را تشريع كرده باشد و چه

از تاسيسات شارع اسلام نباشد،- بلكه قبل از اسلام هم معمول بوده باشد- پس أصل وجود چنين نكاحى در

وقت رسول خدا (ص) و در پيش چشم و گوش اون جاى ترديد نيست، و نيز جاى شك نيست كه در اون

ايام نام اين نوع ازدواج همين نام بوده و از اون جز به عنوان متعه تعبير نمى‏ كردند، پس چاره‏ اى جز اين نيست كه جمله: (فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ) را حمل بر همين نوع نكاح نموده.....

رک: ترجمه الميزان، ج‏4، ص: 432_438...

ذیل تفسیر این آیه....

85:

نظر شما برایخ ودتان اهمیت دارد و جنبه ی خصوصی را در بر میگیرد اینکه شما میخواهید به شما ربط دارد و نمیتوانید دیگران را هم خود بدانید
اینکه رابطه ازاد جنسی را میپسندید باید از لحاظ تجربی جواب مثبت داده باشه
جوامع تابع نظر شما جوامع غربی هستند که خواست شما را تجربه کرده اند و نتایج و پیامد های خواست شما در انها قابل مشاهده هست

مثلا امریکا که تنیجه نظر شماست
رو با وقت قبل اینکه فرهنگ کثیف غرب(بی بند و باری های جنسی) در ایران رواج پیدا کند و قوانین اسلام بهتر از امروزه بود(با حتی ایران امروز را) را مقایسه کنید
ایران اردواج موقت ازاد هست
امریکا روابز جنسی ازاد و بی قید و بند هست

فساد در کدام کمتر هست؟بی بند و باری و از هم گسستگی خانواده در کدام کشور بیشتر هست؟

یک سوال دیگر از جنس سوالات خودتان

یعنی شما حاضرید نوامیستان با مردان غریبه رابطه ازاد داشته باشند ؟

86:


1.

صيغه موقّت يك نوع ازدواج هست؛ همان طور كه ازدواج دائم نوع ديگرى از ازدواج هست و هر دو واقعيات و احكام خاص خود را دارد كه از جمله اون ذكر صيغه عقد، مهريه و مدت هست.

اما زنا بدون توجه به اين واقعيات (مثل نمطالعهصيغه عقد) كارى صورت مى‏گيرد.
2.

در ازدواج موقّت نسبت به دختر باكره، اجازه پدر و يا جد پدرى او لازم هست؛ در نتيجه اين كار با اطلاع خانواده و به دور از احساسات و پنهان‏كارى‏ها صورت مى‏پذيرد.


3.

در ازدواج موقت، زن بايد سپس تمام شدن مدت عقد، عده( ومدت عده بستگي به موارد خاص دارد و حداقل از دو ماه كمتر نيست) نگه دارديعني سپس هر صيغه موقت بايد مدت نسبتا تقريبا طولاني را از صيغه شدن خودداري كند ؛ ولى در زنا اين قانون وجود ندارد.
5.

در ازدواج موقت، مرد مسئوليت‏پذير هست و توابع اين ارتباط را از جهت فرزنددار شدن احتمالى مى‏پذيرد؛ در حالى كه در عمل نامشروع اين امر وجود ندارد.
6.

در ازدواج موقت «روابط» برپايه «ضوابط» شكل مى‏گيرد و ارضاى جنسى به صورتى نظام‏مند و قانونى، جواب داده مى‏شود، در حالى كه در زنا ضابطه‏اى وجود ندارد و غيرقانونى هست.
7.

اعتبار زن در زنا از بين مي رود واو به موجودي بي ارزش ودر دسترس تبديل مي گردد در حالي كه ازدواج موقت واقعيات خاص را دارد كه اين واقعيات موجب آبرومندي زن مي گردد
8.

در زنا فرزند نا مشروع به وجود مي آيد ولي در صيغه فرزند حلال زاده هست
9.

در زنا فرزندي اگر متولد شد والدين مسئوليت تربيت او را عهده دار نمي شود مگر اينكه او را نيز وسيله اي براي شهوت هاي بعدي خود برنامه دهند درحالي كه فرزند حاصل از صيغه در خانواده اي پاك قابل تربيت هست
10.

احتمال بيمار بودن فرزند حاصل از زنا بيشتر از صيغه هست
11.

در زنا چون احساس گناه وجود دارد پرده هاي حائل ميان انسان وخداوند از بين مي رود وانسان شقي مي گردد در حالي كه در ازدواج موقت چون اين عمل مطابق با قوانين الهي هست اين خطر وجود ندارد
12.

صيغه چون محدوديت هائي دارد باعث جلوگيري از هم پاشيدگي خانواده مي گردد در حالي كه زنا بنيان خانواده را متزلزل مي كند
بنابراي, متعه (صيغه ) با زنا فرق هاي پايه ي دارد.

چون در زنا نه عده اي وجود دارد و نه از نظر شرعي طرفين حقي بر گردن هم دارند و نيز اگر فرزندي از زنا متولد شد حرام زاده هست و ارث نيز نمي برد.

ولي متعه در حقيقت يك نوع ازدواج محدود هست و داراي ضوابط و حقوق مشخص شده براي زوجين هست .

هم چنين در وقت عقد و يا عده , زن حق هيچ گونه مباشرتي يا ازدواج با شخص ديگر ندارد.

پس ازدواج موقت مانند ازدواج دائم داراي عده - تعيين مهريه - اجراي عقد و صيغه - اذن پدر در صورت باكره بودن و بسياري از واقعيات ديگر هست و حكم فرزندان متولد از اين ازدواج نيز كاملا مشخص هست فقط در وقت محدود مي باشد.


87:

گرامی بنده هم با نظر شما موافقم
اما ایا کسانی که فساد مینمايند نمیدونن که استقامت و بردباری را میتوانند اجرا کنند؟
اگر تریبون رو به شما بدن و بگید استقامت و بردباریک نید همه چی درست میشه؟
ایا استقامت و بردباری رو میشه قانون کرد و به خورد جامعه داد؟حکومت نیاز به قانون دارد و برخی قوانین الهی جنبه ی عمومی دارند و از لحاظ شخصی اختیار داده به انسان و این به ان معنا نیست که چون بنده دوست ندارم دیگران هم راه من را بروند! یک محدوده ای را تعیین میکند که مشمول عموم بشه و از این محدوده هر کسی میتواند بنا به اختیار خودش تصمیم بگیره
و غریزه جنسی هم یکی از پايه ی ترین غرایز انسانیست و اینکه بنده میخوام سرکوبش کنم و نظرم اینه فقط جنبه شخصی دارد

88:

[quote][quote=boosal;4996488] ببین عزیز سیگار عمل بدیست و بحال جامعه مخرب هست ..ایا چون کسانی نیاز دارند باید ترویج سیگار کرد؟
عرف جامعه میگوید بد هست
ولی اگر عرف جامعه بگوید سیگار کشیدن خب هست خب یعنی ترویج سیگار

کسی که موقعيت ازدواج ندارد یا باید منش انسانی را حفظ کند یا اینکه به زنا بیفتد
اینکه بگوییم چون حالا کسانی هستند که نمیتوانند جلوی عریزه جنسی را بگیرند پس بروند صیغه نمايند میشود اینکه قباحت صیغه شدن و کردن ریخته شود

در عمل اتفاقی می افتد
گروهی زن پیدا میشود که در برابر پول صیغه میشوند
گروهی مرد هوس باز که شاید زن هم داشته باشند بروند صیغه نمايند

یعنی عملا فاحشه گری با مجوز دینی

نوامیس بنده که شامل نوامیس شما هم میشه بنده راضی ندارم که روابط غیر شرعی داشته باشه و میتونه با همون فرد ازدواج موقت داشته باشه و اینو هم باید دوباره عرض کنم که نسخه شخصی و خاص نپیچانید چون اشخاصی هم هستند که ازدواج موقت دارند و تنها با یک نفر رابطه دارند
شما باید در نظراتتان جنبه عمومی رو در نظر بگیرید
یعنی اینکه ایا همه ی کسانی که روابط غیر مشروع دارند فقط با یک فرد خاصی رابطه دارند؟اگر جواب خیر هست پس جنبه عمومی را در بر نمیگیرد و باید راه کاری ارائه شود که جنبه ی عمومی داشته باشد و با سوالات خاص که ربطی به عمومیت یک قانون ندارد وقت خودتان را تلف نکنید
بنده از منظر شما سخن میگویم

شما میگویید اگر یک جمله عربی خواند نوامیس ما به صیغه هر کسی خواست در اید

یعنی برای شما ان جمله عربی مهم هست نه اینکه نوامیس در اختیار مردان متعدد به حربه صیغه باشد


بنده که ارتباط جنسی را در عشق بین زن و مرد و ازدواج میبینم چنین چیزی را قبول ندارم
نه صیغه
نه رابطه جنسی خارج از ازدواج

89:

بنده قیاس کردم

نظر من ارتباط در چارچوب خانواده و ازداج و عشق فی مابین زن و مرد همین

نظر شما کلاه شرعی همان چیزی هست که در امریکا اتفاق می افتد

90:

ببینیم به چه دلیل اسلام صیغه رو جایز میدونه...

ازدواج موقت برای جاییه که امکان ازدواج دائم نباشه
و دوری از همسر دائم و برای خاموش کردن غریزه جنسی که اثرات منفی بر فرد نداشته باشد....

از دید هوسرانی به ان نگاه نکنید...


در ضمن هر حکم از احکام خدا مگه اصولیش رعایت میشه..
یکیش هم همینه...
متاسفانه شما اون افرادی رو دیده اید که فقط به خاطر هوس صیغه می نمايند...


در حالی که علتش، هوا و هوس نیست.....

فلسفه ازدواج موقت | پرسمان دانشجايشاني - حقوق زن

91:

فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً» ؛نساء 4، آيه 24.
«زنانى را كه مُتعه مى‏كنيد، واجب هست مهر اونان را بپردازيد».


92:

[quote=holo0o;4996397] صد در صد که نظر هر کسی محترمه و اینجا فقط بحث میکنیم تا چیزی یاد بگیریم

در هر صورت بنده نظرم اینه که صیغه دردی رو که دوا نمیکنه هیچ خودش باعث فساد اخلاقی با کلاه شرعی میشه


به نظر من زنی با یک مرد رابطه داشته باشه بدون مجوز دینی خیلی با ارزشتر از زنی هست که با مجوز دینی دائما صیغه این و ان البته همیشه هم تقریبا برای پول میشه

93:1.

انسانها از وقتی که بالغ میشوند و نیاز جنسی پیدا مینمايند(13-14 سالگی برای پسران، و همین حدود برای دختران)، ابتدا باید از چیزهایی که موجب تحریک جنسی و گرایش اونها به خود ارضایی و ...

میشود دوری نمايند.

2.

سپس تا 4-5 از روشهای کنترل غریزه جنسی هستفاده نمايند: ورزش، سرگرمی های سالم، دوستان و محیطهای خوب، پرداختن به علم و دین، کنترل غذاهایی که میخورند، و ..

.

3.

سپس از 18-19 سالگی به کمک خانواده باید به دنبال شریک مناسب زندگی خود بگردند.

در فامیل، همسایه ها، آشناها، هم کلاسی ها، و ..

.

باید حسابی صحبت نمايند و بررسی نمايند تا انتخاب درستی نمايند.

این مرحله ممکن هست و بهتر هست چند سال طول بکشد.

4.

گاهی در جامعه مشکلاتی به وجود می آید: جنگ، تصادف، بیماری کشنده، طلاق، و ..

.

در چنین مواقعی، راهکاری که اسلام پیشنهاد کرده و راهی بینابین بی بندوباری و ازدواج دائم هست، ازدواج موقت هست.

5.

ازدواج موقت در طول تاریخ هم نتایج مثبت داشته و هم نتایج منفی.

6.

اگر زناشویی صورت نگیرد، نیازی به عده نگهداشتن زن نیست.

(زیرا عده برای تعیین تکلیف بچه احتمالی هست)94:

[quote=saeedhashemee;4996438] خب پس سه راه داریم:
من راضی تو راضی خدا راضی
من راضی تو راضی گوره بابای ناراضی
تارک دنیا شدن

بنظر هم احترام میذاریم و هرکدوم برپايه اعتقادمون راه رو پیش میریم

ممنونم سعید جان بابت بحث کردن

95:

[quote=saeedhashemee;4996438] خب این زن فلسفه صیغه رو نمیدونه،
صیغه که کسب درآمد نیست....
پس راه رو عوضی رفته،
پس ما هم نباید این افراد رو ملاک بر درستی یا نادرستی عملی برنامه دهیم....

96:


بزرگوار تحریم متعه هم در احادیث مستند و محکم شیعه توسط بزرگترین علمای شیعه امده هست هم در کتب اصلی اهل السنت

محمد بن يحيى عن أبي جعفر عن أبي الجوزا عن الحسين بن علوان عن عمرو بن خالد عن زيد بن علي عن آبائه عن علي عليهم السلام قال :

حرم رسول الله صلى الله عليه وآله يوم خيبر لحوم الحمر الأهلية ونكاح المتعة


للشيخ الطوسي - ج 7 - ص 251 / (الاستبصار 2/142)،
(وسائل الشيعة 14/441)
صحیح مسلم با شرح نووی 9/189اما حدیث دوم در کتاب شیعه از امام صادق علیه السلام با سند کاملا صحیح :

عن ابن أبي عمير ، عن هشام بن الحكم ، عن أبي عبدالله ( عليه السلام ) في المتعة قال : ما يفعلها عندنا إلا الفواجر !!!!

نوادر أحمد بن محمد بن عيسى : 87 | 200
بزرگترین فقیه شیعه سید مرتضی علم الهدی رحمه الله در کتاب مبسوط فقهی خود به نام الانتصار میفرماید :

برخی از اصحاب ما هستدلال کرده‌اند که لفظ «استمتعم» دال بر ازدواج موقت هست نه ازدواج دائم، چون خداوند مالی را که به زن داده می‌شود اجر نامیده هست در صورتی که خداوند مهریه ازدواج دائم را به این اسم بیان نکرده هست بلکه به اسم نحله، صداق و فریضه اون را نام برده هست. اما این هستدلال مورد اعتماد نیست چون مهریه ازدواج دائم را نیز اجر نامیده هست.


97:

[quote=irfanaref;4996476] سلام

این حرف مربوط ب سعید آقاست

صیغه میتونه محل کسب درآمد باشه
همونطور ک خوندن نماز قضای مرده و قراون بر سر قبرها محل درآمد هست

هر کس میتونه بر پايه نیازش از اعتقاداتش بهره ببره

98:

[quote=saeedhashemee;4996343] بنده نخواستم شعار بدهید وگر نه این دست شعار ها زیاد وجود دارد
سوال بنده جنبه خصوصی نداشت بلکه جنبه عمومی داشت شما باید راهی رو پیشنهاد کنید که جنبه عمومی داشته باشه که بتونه به صورت یک قانون عمومی در بیاد و اینکه میفرمایید شما اینطور دوست دارید و دنبال زن بارگی نمیروید(هر چند زن بارگی یعنی همون از این بغل به اون بغل پریدن و به نوعی سوال بنده رو پیچوندید و این عرض شما اینکه که شما رابطه ی نامشروع دارید یا نه رو باطل نمیکنه چون میشه روابط نامشروع داشت اما زن بارگی نکرد)بنده هم سوالم جنبه ی عمومی داشت و بر فرض مثال میگیرم که شما اصلا رابطه نامشروع هم ندارید و دوست دارید نداشته باشید و این خیلی خوب هست و این نوع رفتار شما هم طبق قوائد اسلام هست نه چیز جدیدی که شما پیشنهاد داده باشید و این را همه میدانند و اگر این مورد کاربرد عمومی داشت الان نباید این همه فساد در جامعه وجود داشته باشد پس وجود فساد در بین جوانان و جامعه شکل گرفته باشد
پس خواست شما(طبق تجربه ای که از جامعه بدست اوردیم)فاقد دارا بودن جنبه ی عمومیست
وقتی که فاقد جنبه ی عمومیست باید نظر و راه کاری ارائه کنید که جنبه ی عمومی داشته باشه
فرمودید :هر انسانی میداند باید استقامت کند و محترمانه با مردی یا زنی که در اینده پیدا میشود ازادواج نمايند

اگر انسانی غریزه اش اجازه استقامت کردن بهش نمیده(سرکوب این غرایز از لحاظ روانشناسی مخرب هست و بنده وارد بحث روانشناسیش نمیشم اما پیشنهاد میکنم که در این مورد تحقیقی رو صورت دهید) چه پیشنهادی رو برای رفع این غریزه اش دارید؟


نوامیس بنده که شامل نوامیس شما هم میشه بنده راضی ندارم که روابط غیر شرعی داشته باشه و میتونه با همون فرد ازدواج موقت داشته باشه و اینو هم باید دوباره عرض کنم که نسخه شخصی و خاص نپیچانید چون اشخاصی هم هستند که ازدواج موقت دارند و تنها با یک نفر رابطه دارند
شما باید در نظراتتان جنبه عمومی رو در نظر بگیرید
یعنی اینکه ایا همه ی کسانی که روابط غیر مشروع دارند فقط با یک فرد خاصی رابطه دارند؟اگر جواب خیر هست پس جنبه عمومی را در بر نمیگیرد و باید راه کاری ارائه شود که جنبه ی عمومی داشته باشد و با سوالات خاص که ربطی به عمومیت یک قانون ندارد وقت خودتان را تلف نکنید

99:

علامه طباطبایی رو قبول دارید؟

[آيه" فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ ..." در باره متعه هست‏]
و بدون شك مراد از هستمتاع مذكور در آيه نكاح متعه هست، چون آيه شريفه در مدينه نازل شده، زيرا در سوره

نساء واقع شده، كه در نيمه اول سپس هجرت نازل شده و بيشتر آياتش بر اون شهادت مى‏دهد، و اين نكاح

يعنى نكاح متعه و يا بگو نكاح موقت، در اون برهه از وقت در بين مسلمانان معمول بوده، و در اون نيز هيچ

شكى نيست- اخبار بر مسلم بودن اون توافق و اتفاق دارد-، حال چه اينكه اسلام اون را تشريع كرده باشد و چه

از تاسيسات شارع اسلام نباشد،- بلكه قبل از اسلام هم معمول بوده باشد- پس أصل وجود چنين نكاحى در

وقت رسول خدا (ص) و در پيش چشم و گوش اون جاى ترديد نيست، و نيز جاى شك نيست كه در اون

ايام نام اين نوع ازدواج همين نام بوده و از اون جز به عنوان متعه تعبير نمى‏ كردند، پس چاره‏ اى جز اين نيست كه جمله: (فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ) را حمل بر همين نوع نكاح نموده.....

رک: ترجمه الميزان، ج‏4، ص: 432_438...

ذیل تفسیر این آیه....

100:

نظر شما برایخ ودتان اهمیت دارد و جنبه ی خصوصی را در بر میگیرد اینکه شما میخواهید به شما ربط دارد و نمیتوانید دیگران را هم خود بدانید
اینکه رابطه ازاد جنسی را میپسندید باید از لحاظ تجربی جواب مثبت داده باشه
جوامع تابع نظر شما جوامع غربی هستند که خواست شما را تجربه کرده اند و نتایج و پیامد های خواست شما در انها قابل مشاهده هست

مثلا امریکا که تنیجه نظر شماست
رو با وقت قبل اینکه فرهنگ کثیف غرب(بی بند و باری های جنسی) در ایران رواج پیدا کند و قوانین اسلام بهتر از امروزه بود(با حتی ایران امروز را) را مقایسه کنید
ایران اردواج موقت ازاد هست
امریکا روابز جنسی ازاد و بی قید و بند هست

فساد در کدام کمتر هست؟بی بند و باری و از هم گسستگی خانواده در کدام کشور بیشتر هست؟

یک سوال دیگر از جنس سوالات خودتان

یعنی شما حاضرید نوامیستان با مردان غریبه رابطه ازاد داشته باشند ؟

101:


1.

صيغه موقّت يك نوع ازدواج هست؛ همان طور كه ازدواج دائم نوع ديگرى از ازدواج هست و هر دو واقعيات و احكام خاص خود را دارد كه از جمله اون ذكر صيغه عقد، مهريه و مدت هست.

اما زنا بدون توجه به اين واقعيات (مثل نمطالعهصيغه عقد) كارى صورت مى‏گيرد.
2.

در ازدواج موقّت نسبت به دختر باكره، اجازه پدر و يا جد پدرى او لازم هست؛ در نتيجه اين كار با اطلاع خانواده و به دور از احساسات و پنهان‏كارى‏ها صورت مى‏پذيرد.


3.

در ازدواج موقت، زن بايد سپس تمام شدن مدت عقد، عده( ومدت عده بستگي به موارد خاص دارد و حداقل از دو ماه كمتر نيست) نگه دارديعني سپس هر صيغه موقت بايد مدت نسبتا تقريبا طولاني را از صيغه شدن خودداري كند ؛ ولى در زنا اين قانون وجود ندارد.
5.

در ازدواج موقت، مرد مسئوليت‏پذير هست و توابع اين ارتباط را از جهت فرزنددار شدن احتمالى مى‏پذيرد؛ در حالى كه در عمل نامشروع اين امر وجود ندارد.
6.

در ازدواج موقت «روابط» برپايه «ضوابط» شكل مى‏گيرد و ارضاى جنسى به صورتى نظام‏مند و قانونى، جواب داده مى‏شود، در حالى كه در زنا ضابطه‏اى وجود ندارد و غيرقانونى هست.
7.

اعتبار زن در زنا از بين مي رود واو به موجودي بي ارزش ودر دسترس تبديل مي گردد در حالي كه ازدواج موقت واقعيات خاص را دارد كه اين واقعيات موجب آبرومندي زن مي گردد
8.

در زنا فرزند نا مشروع به وجود مي آيد ولي در صيغه فرزند حلال زاده هست
9.

در زنا فرزندي اگر متولد شد والدين مسئوليت تربيت او را عهده دار نمي شود مگر اينكه او را نيز وسيله اي براي شهوت هاي بعدي خود برنامه دهند درحالي كه فرزند حاصل از صيغه در خانواده اي پاك قابل تربيت هست
10.

احتمال بيمار بودن فرزند حاصل از زنا بيشتر از صيغه هست
11.

در زنا چون احساس گناه وجود دارد پرده هاي حائل ميان انسان وخداوند از بين مي رود وانسان شقي مي گردد در حالي كه در ازدواج موقت چون اين عمل مطابق با قوانين الهي هست اين خطر وجود ندارد
12.

صيغه چون محدوديت هائي دارد باعث جلوگيري از هم پاشيدگي خانواده مي گردد در حالي كه زنا بنيان خانواده را متزلزل مي كند
بنابراي, متعه (صيغه ) با زنا فرق هاي پايه ي دارد.

چون در زنا نه عده اي وجود دارد و نه از نظر شرعي طرفين حقي بر گردن هم دارند و نيز اگر فرزندي از زنا متولد شد حرام زاده هست و ارث نيز نمي برد.

ولي متعه در حقيقت يك نوع ازدواج محدود هست و داراي ضوابط و حقوق مشخص شده براي زوجين هست .

هم چنين در وقت عقد و يا عده , زن حق هيچ گونه مباشرتي يا ازدواج با شخص ديگر ندارد.

پس ازدواج موقت مانند ازدواج دائم داراي عده - تعيين مهريه - اجراي عقد و صيغه - اذن پدر در صورت باكره بودن و بسياري از واقعيات ديگر هست و حكم فرزندان متولد از اين ازدواج نيز كاملا مشخص هست فقط در وقت محدود مي باشد.


102:

گرامی بنده هم با نظر شما موافقم
اما ایا کسانی که فساد مینمايند نمیدونن که استقامت و بردباری را میتوانند اجرا کنند؟
اگر تریبون رو به شما بدن و بگید استقامت و بردباریک نید همه چی درست میشه؟
ایا استقامت و بردباری رو میشه قانون کرد و به خورد جامعه داد؟حکومت نیاز به قانون دارد و برخی قوانین الهی جنبه ی عمومی دارند و از لحاظ شخصی اختیار داده به انسان و این به ان معنا نیست که چون بنده دوست ندارم دیگران هم راه من را بروند! یک محدوده ای را تعیین میکند که مشمول عموم بشه و از این محدوده هر کسی میتواند بنا به اختیار خودش تصمیم بگیره
و غریزه جنسی هم یکی از پايه ی ترین غرایز انسانیست و اینکه بنده میخوام سرکوبش کنم و نظرم اینه فقط جنبه شخصی دارد

103:

[quote][quote=boosal;4996488] ببین عزیز سیگار عمل بدیست و بحال جامعه مخرب هست ..ایا چون کسانی نیاز دارند باید ترویج سیگار کرد؟
عرف جامعه میگوید بد هست
ولی اگر عرف جامعه بگوید سیگار کشیدن خب هست خب یعنی ترویج سیگار

کسی که موقعيت ازدواج ندارد یا باید منش انسانی را حفظ کند یا اینکه به زنا بیفتد
اینکه بگوییم چون حالا کسانی هستند که نمیتوانند جلوی عریزه جنسی را بگیرند پس بروند صیغه نمايند میشود اینکه قباحت صیغه شدن و کردن ریخته شود

در عمل اتفاقی می افتد
گروهی زن پیدا میشود که در برابر پول صیغه میشوند
گروهی مرد هوس باز که شاید زن هم داشته باشند بروند صیغه نمايند

یعنی عملا فاحشه گری با مجوز دینی

نوامیس بنده که شامل نوامیس شما هم میشه بنده راضی ندارم که روابط غیر شرعی داشته باشه و میتونه با همون فرد ازدواج موقت داشته باشه و اینو هم باید دوباره عرض کنم که نسخه شخصی و خاص نپیچانید چون اشخاصی هم هستند که ازدواج موقت دارند و تنها با یک نفر رابطه دارند
شما باید در نظراتتان جنبه عمومی رو در نظر بگیرید
یعنی اینکه ایا همه ی کسانی که روابط غیر مشروع دارند فقط با یک فرد خاصی رابطه دارند؟اگر جواب خیر هست پس جنبه عمومی را در بر نمیگیرد و باید راه کاری ارائه شود که جنبه ی عمومی داشته باشد و با سوالات خاص که ربطی به عمومیت یک قانون ندارد وقت خودتان را تلف نکنید
بنده از منظر شما سخن میگویم

شما میگویید اگر یک جمله عربی خواند نوامیس ما به صیغه هر کسی خواست در اید

یعنی برای شما ان جمله عربی مهم هست نه اینکه نوامیس در اختیار مردان متعدد به حربه صیغه باشد


بنده که ارتباط جنسی را در عشق بین زن و مرد و ازدواج میبینم چنین چیزی را قبول ندارم
نه صیغه
نه رابطه جنسی خارج از ازدواج

104:

بنده قیاس کردم

نظر من ارتباط در چارچوب خانواده و ازداج و عشق فی مابین زن و مرد همین

نظر شما کلاه شرعی همان چیزی هست که در امریکا اتفاق می افتد

105:

شما یک عمل بد رو به جای یک عمل خوب برنامه میدهید و همین نکته تنها کافیست که تمام فرمول شما اشتباه شود
سیگار=عمل بد
رابطه نامشروع= عمل بد
در مثالتون رابطه نامشروع رو به سیگار فرض بگیرید اونوقت فرمولتون درست میشه!
در مثال که مناقشه نیست!هست؟

ضمنا حق را با اکثریت نمیسنجند بلکه اکثریت را با حق میسنجند هر چند که در لینکی که برنامه دادم اکثریت بر خلاف ادعای شما اعتقاد دیگیری دارند
اگر بنا باشد منطق شما را مبنا برنامه دهیم
مثلا در وقت گالیله که فرمود زمین ثابت نیست و به دور خورشید میگردد اما اکثریت نظرشون خلاف این بود و طبق نظر شما چون عرف جامعه قبول داشتند که زمین ثابته و به دور خورشید نمیچرخه پس نظر اکثریت درسته؟
نتیجه واهی نگیرید دوست عزیز در گذشته ایران ازدواج موقت وجود داشته و فساد هم به مراتب کمتر بوده
یا جتی همان کشورهای غربی که نظرشان همان نظریه شماست تا قبل از اینکه ازادی جنسی رواج داشته باشد از لحاظ فساد جنسی سراامد امروزشان بودند و این یعنی نتیجه قابل تصور شما وجود خارجی ندارد


ایرادای بنی اسرائیلی!
در ازدواج دائم هم یک جمله میگویند! یعنی شما معتقدید که تفاوت فقط همین جمله هست؟
خیر گرامی اصل تعهد و قوانین شرع هست که به زن و مرد را صاحب اختیارات و تعهد مینماید و دارای قانون مشخص هست و خداوند اداب و رسومی براش برنامه داده که از روابط غیر مشروع تففکیک بشه


عشق تعهد میاره؟اگگه تعهد میاورد که رابطه مستقیمی با اشاعه فساد نداشت! هر چی عشق بیشتر فساد بیشتر
عشق یعنی احساسات یعنی هیجان
شنیدی میگن طرف پول عشق داده؟یعنی پولشو دور ریخته .یعنی جاهلی کرده
با میگن یه کاری رو عشقی انجام داده.یعنی بی منطق و بدون ظوابط انجام داده
عشق=خواهش های جنسی و عاطفی
این خواهش های جنسی و عاطفی باید در چهارچوب شرع صورت بگیرد تا قابلیت متعهد بودن پیدا کنه

طبیعت انسان این هست که وقتی غرایزش ارضا میشود دچار تغییر حالات میشود و تنوع طلب هست و انسانی که عشق باری معیارش باشه و اسیر خواهش های نفسانی باشه دیری نمیپاید که نوع دیگری از خواهش های نفسانیش که در اولویت ارضا برنامه دارند خواهش قبلی رو خط قرمز بکشه
اگر عشق تضمینی بود این همه عشاق تنها در طول زندگیشون با معشوقه میماندند و سراغ الیا و نرگس و شهلا و
یا یاسر و سینا و جعفر نمیرفتند


نتیجه این هست که شما پیشنهاد جایگزینی برای ازدواج موقت ندارید که جنبه ی عمومیت داشته باشه که قابلیت قانون شدن هم داشته باشه و هم اینکه محدوده عمومی رو در نظر داشته باشه
هر وقت پیشنهاد جایگزین بای ازدواج موقت پیدا کردید که باعث از بین بردن فساد جنسی(انحطاط اخلاقی غرب) در جامعه بشه و برتر از ازدواح موقت باشه اونوقت بیایید در مقابل ازدواج موقت جبهه گیری کنید نه اینکه نه قانون و قوائد ازدواج موقت را میدانید و نه پیشنهادی که قابلیت عمومی شدن و جلوگیری از فساد رو داشته باشه و همینطوری پاشید بیایید و عشقی مخالفت کنید!

106:

شما به اونچه در دینت وارد شده و به اون راهکاری که درصورت در منگنه افتادنت داده عمل کن کاری به بیگانه و حرف اونا نداشته باش بلکه شاید اونا بواسطه این قانون الهی مسلمان شدندواز غرقاب جنسی و بی دینینجات یافتندچه میدونیم

107:

من مخاااااااااالــــــــــــ فم.و این نظر شخصی خودمه.لطفا فورا هزار تا کامنت هوار نکنید.بخوایید منو هدایت کنیدو از این حرفا عاغا هرکی ازاده نظر خودشو بگه..
.
.من مخالفم چونکه از نظر من ازدواج موقت و یا صیغه شدن.مثل این میمونه که زن یه کالاس که برای مدتی هستفاده میشه و بعدش پرت میشه یه گوشه عین یه اشغال{البته بلانسبت}


در ضمن افرادی که میگن صیغه باعث هدایته و مانع از رفتن به روابط نامشروع میشه و از این حرفا قابل توجه تون.

شماها اگه خیــــــــــــــــــــــل ی مسلمان باشین اگه خیلی بهشتی باشین اینقد باید توانایی داشته باشین که جلوی هوای نفستونو بگیرین اینقد عزت نفستون پایین نباشه که با بهانه هایی م3 صیغه بخوایید بپوشونیدشو وتوجیه کنید..
.
.اگه یه نگا به قران انداخته باشین میبینیین که خدا فرموده:کسانی که شرایط مزدوج شدن ندارند.شکیبا باشند .وبه خدا توکل نمايند
.{نه هستمنا و نه صیغه}
و.
الانم نصفه شبه نشد دقیق ایه و اسم سوره شو بگم فردا حتما همینجا میام و میزااااااااااااارمـــــــ ـــــــــش..
.
دلیل از قران محکمتر نیس.اوکی؟؟؟؟؟؟

108:

الانم فورا نظر میدن که توبرو تیپتو درست کنو از این خضعبلات.....اگه امت ما بفهمن که هرکسی باید سرش به کار خودش باشه.

وطرز زندگی و رفتار و لــــــــــــــــــــــبا س پـــــــــوشیدن هرکس فقط به خودش ربط داره الان وضعمون این نبود...
.
.فرهنگ این نیس که تو بخوای منو با اسید هوست هدایت کنی.

فرهنگ اینه که شعور داشته باشی جلوی هوستو بگیری.

109:

يعنی صيغه يا هر عمل زشتی فی النفسه حلال و مفيد هست به شرطی که اسلامی نباشد.

يعنی برای اسلام حرام هست ولی برای بقيه حلال هست.

بهتر نيست دست از کينه توزی بی جهت بردارید؟

دريافت و پرداخت پول هم از نظر قواعد منطقی برای هر کاری از جمله ازدواج اون چنان حرمتی نداره که بخوايم با دخالت قانون محدودش کنيم مخالفت اسلام با زنا به خاطر پولی بودن يا نبودن اون نيست به خاطر چيزهای ديگری هست.

ضمناً تصور نمی کنم حضرت عالی موافق ممنوعيت تن فروشی در جامعه باشيد.

110:

یه لحظه یاد جملات دکتر شریعتی افتادم

111:


این حرفها برای بعضیها شعار هست

صیغه برای دختر باکره یا کسی که شرایط ازدواج دائم را دارند نگذاشتند

در گذشته روابط جنسی غیر قانونی هم بوده و به همین سبب برای کنترل بخشی از افراد جامعه که به معصیت و گناه نیفتند حکم صیغه توسط حاکم شرع (پیامبر و امامان) متداول شد.
بهرجهت افرادی سو هستفاده گر هم وجودارند

اما صیغه مثل روابط جنسی نامحدود نیست که بخواهد ساعتی باشد اگر کسی هم بخواهد به ان مبادرت ورزد از حکم شرع خارج شده هست طبق شرع زن بعداز همسر موقت باید عده نگه دارد.
در جامعه بدون شک افرادی هستند که روابط جنسی نا مشروع دارند من خودم با چندنفر از انها صحبت کردم میگویند انجام عمل نامشروع در جامعه ما راحتر هست تا ما تن به حکم الهی دهیم و با وجدان اسوده فقط برای مدتی مشخص با یک خانم باشیم که از نظر سلامتی بدلیل بیماریهای جنسی مطمئن هم هست تا روابط با دختران و زنان روسپی هرزه که روزانه با تعدادی نامعلوم سر و کار دارند.
منتها در جامعه ما عمل صیغه را زشت و کریه جلوه دادند و بعضی به ناچار به روابط جنسی ازاد تن میدهند.

دوست گرامی اینها واقعیت مملوس جامعه ما هست شما نمیتوانید همه را با یک چشم ببنید
دوستی هم تعریف میکرد وقتی روابط جنسی نامشروع دارد بعداز انجام عمل دچار وجدان درد میشود
من هم همین حرف شما را زدم فرمودم خودت را کنترل کن ما انسان هستیم

ولی قوای جنسی در افراد مختلف هست و بعضی از نظر اراده متغییر هستند و انتظار زیادی از انها نمیشه
داشت به همین سبب اسلام برای زن و مرد راه حل صیغه را پیشنهاد کرد و سعی کرد امت به خاطر ضعف نفس از محدوده فرامین الهی خارج نشود و کنترل شده و خارج از گناه به مسائل زندگی روزمره بپردازند.

112:


بعضیها حرفها مضحکی میزند و مدام اصرار دارند صیغه هم فاحشه گری هست!!!!!!!!
و صحبت از ناموس غیره ...ذالک مینمايند.
بنظر شما کدامیک زشت هست
کسی که خواهرش صیغه شده باشد
یا کسی خواهرش در روز با چند نفر روابط جنسی ازاد دارد

لطفا دوستان با عینک بدبینی به تمام قوانین و احکام اسلامی نگاه ننمايند
و احیانا" خود را بالاتر از حاکم شرع نبینند.

ازدواج موقت با روابط جنسی ازاد روسپی گری 10 دقیقه یکی هست!!!!!!!!!

کدام جامعه را سراغ دارید که در ان مشکل روسپی گری نباشد

در ازدواج موقت یک بانو در صورت عدم رضایت از همسر موقت برای اختیار همسر
جدید باید مدت وقت عده را نگه دارد وگرنه عمل غیر شرعی مرتکب شده.
این بدترین قسمت ماجرا هست وگرنه بودند افرادی سالها بصورت صیغه باهم زندگی مشترکی داشتند
و نهایتا به ازدواج دائم رسیدند

صیغه بهتر هست یا روابط نامشروعی که باعث گناه و بدبختی انتقال بیماریهای جنسی میشود

113:

چند دسته طرفدار این تئوری هستند
افراد بوالهوس و تنوع طلبی که به دنبال راه فرار قانونی و شرعی برای فرار از تمامی اتهامات وارده و مسولیت ها هستند
و افراد متعصب به ظاهر مذهبی که مرگ را برای همسایه می خواهند
دسته اول که بجای تن دادن به ازدواج یا خویشتن داری که قراون اون را به مومنین سفارش کرده تنوع طلبی خود را هر روز با فردی ارضا می نمايند و بی توجه یه آینده تباه شده او به دنبال دیگری برای فردا هستند و این تئوری را چون در جهت بوالهوسی خود می بینند شدیدا سعی در ربط دادن شرع به اون و موجه کردن فساد اخلاقی خود هستند

برای اون هایی که رفع میل جنسی به هر شیوه ای اولیت دارد مخصوصا جوانانی هم سن و سال خودم توصیه ای ندارم
امان آ نهایی که با منطق می خواهند راه حلی برای معضل ازدواج ارایه بدهند باید فرمود که این راه نه تنها راه حل نیست بلکه به وخامت اوضاع و شدت مشکلات اخلاقی دامن خواهد زد
تنها راه صحیح و منطقی برای حل مشکلات جنسی برداشتن موانع پیش روی ازدواج از جمله کار و تسهیلات مالی هست ولی چون چنین کاری مستلزم برنامه ریزی و دور اندیشی هست ...


114:

اول فکر کن بعد سخن بگو زنان ما کار ناشایست نمی نمايند شرع خداوند را جاری مینمايند وقتی قانون الهی باشد که مادر من در آغوش پدر من بخوابد ومن را متولد کند نباید برافروخته شد سرخ گشت .از انگشت گذاشتن بر نقطه حساس غیرت کسی نمی توان بحث معرفتی وقانون زیستی را به سرانجامی رساند.عالی که اینطور بی پروا سخن از غیرت میزنی زاده چه عملی هستی غیر از این هست شبی پدر ومادر تو یا من هم آغوشی >س<داشته اند؟امر خداوند هرگز زشت وناپسند نخواهد بود.یعنی عالی میفرمایی اجداد ما که در وقتشان همبستری برای بقا میان خواهر وبرادر وپدر ودختر را طبق قانون وسنت رایج اونروزگار امری عادی میدانستند همه حرامزاده میزاییدند؟اگر عالی مسلمانی پس باید بدانی هیچکس حتی پیامبران مجوزی ندارند حلال خداوند را حرام یا حرام خداوند را حلال فراخوان نمايند.طبق وحی الهی صیغه دستور قراون مجید هست وحلال مانند شیرمادری هست چون خداوند فرموده هیچ عیبی ندارد که حتی مادر وخواهر ودختر من از این حلال خداوند برخوردار شوند.عاقلان دانند

115:


هردو یکی هستند

کدام جامعه را سراغ دارید که در ان مشکل روسپی گری نباشد

در ازدواج موقت یک بانو در صورت عدم رضایت از همسر موقت برای اختیار همسر
جدید باید مدت وقت عده را نگه دارد وگرنه عمل غیر شرعی مرتکب شده.
این بدترین قسمت ماجرا هست وگرنه بودند افرادی سالها بصورت صیغه باهم زندگی مشترکی داشتند

عده نگه دارد که چه بشود ؟
از دید حاملگی؟ و احتمال اون ؟
خوب این روزها که روش های ضد بارداری با قدرت 99 % هستند
در ضمن تست بارداری با احتمال تشخیص صد % هم وجود دارد
مثل عهد قدیم نیست که باید دو سه ماه استقامت نمايند تا ببینند حامله شدند یا نه
و نهایتا به ازدواج دائم رسیدند
صیغه بهتر هست یا روابط نامشروعی که باعث گناه و بدبختی انتقال بیماریهای جنسی میشود
انتقال بیماری جنسی در ازدواج موقت وجود ندارد؟
در هر دو نوع ازدواج امکانش هست

116:

البته الان ازدواج دایمی هم چندان طولانی نیست و میشه اسمش گذاشت موقتی.


117:

مخالفم

118:

با احترام به نظرات همه.
اما بنده مخالفم.
دلیلش هم ساده هست.حسن کچل،کچل حسن! هیچ فرقی با هم ندارد.
به هر حال تجارت جنسی در تمام دنیا در حال وقوع هست و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.
اما در تمام دنیا این عمل ناپسند و نکوهش شده هست.
حال اینکه رواج و بسط ازدواج موقت،عملاً قبح و نادرستی اون را توجیه می کند و صدمات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.
در حال حاضر اگر کسی دنبال چنین چیزی باشد،باز کمی ترس از گیر افتادن و پیدا نکردن مکان و چه و چه موجب می شود از این امر دوری جوید،حال اگر طرف بخواهد در لوای صیغه و شرعیات به سرویس های قبلی خودش بپردازد،دیگر ترس و نگرانی وجود ندارد و حتی فرد با بهانه ی شرعی بودن عملش ،نه تنها از انجام این کار ناراحت نمی شود،بلکه با خیال راحت به این عملش ادامه می دهد.
بد نیست یک آماری گرفته شود تا مشخص شود چه قشر زنان و مردانی خواستار صیغه و ازدواج موقت هستند؟!از نظر بنده بیشترشان همان هایی هستند که قبل تر نیز به همین کار مشغول بوده اند!
در واقع ازدواج و صیغه ی موقت تنها هموار کردن راه برای عرضه نمايندگان و متقاضیان کالای جنسی هست و نه چیز دیگر.
مسئولان باز هم به جای حل مسئله،صورت مسئله را پاک می نمايند!
به جای اینکه برای جوانان بستر ازدواج را فراهم آورند(اقتصاد،مسکن،شغل،حقو ...) قصد دارند از این طریق آتش غریزه ی جنسی اونان را خاموش نمايند!
دوستی می فرمود سپس شنیدن این خبر رو به پدرش کرد و فرمود:پدر جان اجازه می دهید دختری را موقت صیغه کنم و یک شب بیارمش خانه و فردا هم برود ؟ که پدر فرموده هست : گمشو قیافه ات را نبینم!
جوان در خرید خانه و یک سرپناه عاجز مانده! حال ایشان جوش بی مایه می زنند!
قصد دارند بی کفایتی خود را در مرتفع کردن نیازهای اولیه ی جامعه،با این قبیل امور پنهان نمايند.


119:

یک سیمکارت ارزان و موقت دادند دست ملت، چنان ولبشویی شد که الاون نمی توانند جمعش نمايند اونوقت بیایند ازدواج موقت راه بی اندازند؟؟؟؟ به نظر من همان خانه عفاف راه بی اندازند بهتر هست چون اولا اونها را به مقصودشان میرساند و ثانیا نام مقدس ازدواج را به گند نمی کشد.....


120:

شما یک عمل بد رو به جای یک عمل خوب برنامه میدهید و همین نکته تنها کافیست که تمام فرمول شما اشتباه شود
سیگار=عمل بد
رابطه نامشروع= عمل بد
در مثالتون رابطه نامشروع رو به سیگار فرض بگیرید اونوقت فرمولتون درست میشه!
در مثال که مناقشه نیست!هست؟

ضمنا حق را با اکثریت نمیسنجند بلکه اکثریت را با حق میسنجند هر چند که در لینکی که برنامه دادم اکثریت بر خلاف ادعای شما اعتقاد دیگیری دارند
اگر بنا باشد منطق شما را مبنا برنامه دهیم
مثلا در وقت گالیله که فرمود زمین ثابت نیست و به دور خورشید میگردد اما اکثریت نظرشون خلاف این بود و طبق نظر شما چون عرف جامعه قبول داشتند که زمین ثابته و به دور خورشید نمیچرخه پس نظر اکثریت درسته؟
نتیجه واهی نگیرید دوست عزیز در گذشته ایران ازدواج موقت وجود داشته و فساد هم به مراتب کمتر بوده
یا جتی همان کشورهای غربی که نظرشان همان نظریه شماست تا قبل از اینکه ازادی جنسی رواج داشته باشد از لحاظ فساد جنسی سراامد امروزشان بودند و این یعنی نتیجه قابل تصور شما وجود خارجی ندارد


ایرادای بنی اسرائیلی!
در ازدواج دائم هم یک جمله میگویند! یعنی شما معتقدید که تفاوت فقط همین جمله هست؟
خیر گرامی اصل تعهد و قوانین شرع هست که به زن و مرد را صاحب اختیارات و تعهد مینماید و دارای قانون مشخص هست و خداوند اداب و رسومی براش برنامه داده که از روابط غیر مشروع تففکیک بشه


عشق تعهد میاره؟اگگه تعهد میاورد که رابطه مستقیمی با اشاعه فساد نداشت! هر چی عشق بیشتر فساد بیشتر
عشق یعنی احساسات یعنی هیجان
شنیدی میگن طرف پول عشق داده؟یعنی پولشو دور ریخته .یعنی جاهلی کرده
با میگن یه کاری رو عشقی انجام داده.یعنی بی منطق و بدون ظوابط انجام داده
عشق=خواهش های جنسی و عاطفی
این خواهش های جنسی و عاطفی باید در چهارچوب شرع صورت بگیرد تا قابلیت متعهد بودن پیدا کنه

طبیعت انسان این هست که وقتی غرایزش ارضا میشود دچار تغییر حالات میشود و تنوع طلب هست و انسانی که عشق باری معیارش باشه و اسیر خواهش های نفسانی باشه دیری نمیپاید که نوع دیگری از خواهش های نفسانیش که در اولویت ارضا برنامه دارند خواهش قبلی رو خط قرمز بکشه
اگر عشق تضمینی بود این همه عشاق تنها در طول زندگیشون با معشوقه میماندند و سراغ الیا و نرگس و شهلا و
یا یاسر و سینا و جعفر نمیرفتند


نتیجه این هست که شما پیشنهاد جایگزینی برای ازدواج موقت ندارید که جنبه ی عمومیت داشته باشه که قابلیت قانون شدن هم داشته باشه و هم اینکه محدوده عمومی رو در نظر داشته باشه
هر وقت پیشنهاد جایگزین بای ازدواج موقت پیدا کردید که باعث از بین بردن فساد جنسی(انحطاط اخلاقی غرب) در جامعه بشه و برتر از ازدواح موقت باشه اونوقت بیایید در مقابل ازدواج موقت جبهه گیری کنید نه اینکه نه قانون و قوائد ازدواج موقت را میدانید و نه پیشنهادی که قابلیت عمومی شدن و جلوگیری از فساد رو داشته باشه و همینطوری پاشید بیایید و عشقی مخالفت کنید!

121:

شما به اونچه در دینت وارد شده و به اون راهکاری که درصورت در منگنه افتادنت داده عمل کن کاری به بیگانه و حرف اونا نداشته باش بلکه شاید اونا بواسطه این قانون الهی مسلمان شدندواز غرقاب جنسی و بی دینینجات یافتندچه میدونیم

122:

من مخاااااااااالــــــــــــ فم.و این نظر شخصی خودمه.لطفا فورا هزار تا کامنت هوار نکنید.بخوایید منو هدایت کنیدو از این حرفا عاغا هرکی ازاده نظر خودشو بگه..
.
.من مخالفم چونکه از نظر من ازدواج موقت و یا صیغه شدن.مثل این میمونه که زن یه کالاس که برای مدتی هستفاده میشه و بعدش پرت میشه یه گوشه عین یه اشغال{البته بلانسبت}


در ضمن افرادی که میگن صیغه باعث هدایته و مانع از رفتن به روابط نامشروع میشه و از این حرفا قابل توجه تون.

شماها اگه خیــــــــــــــــــــــل ی مسلمان باشین اگه خیلی بهشتی باشین اینقد باید توانایی داشته باشین که جلوی هوای نفستونو بگیرین اینقد عزت نفستون پایین نباشه که با بهانه هایی م3 صیغه بخوایید بپوشونیدشو وتوجیه کنید..
.
.اگه یه نگا به قران انداخته باشین میبینیین که خدا فرموده:کسانی که شرایط مزدوج شدن ندارند.شکیبا باشند .وبه خدا توکل نمايند
.{نه هستمنا و نه صیغه}
و.
الانم نصفه شبه نشد دقیق ایه و اسم سوره شو بگم فردا حتما همینجا میام و میزااااااااااااارمـــــــ ـــــــــش..
.
دلیل از قران محکمتر نیس.اوکی؟؟؟؟؟؟

123:

الانم فورا نظر میدن که توبرو تیپتو درست کنو از این خضعبلات.....اگه امت ما بفهمن که هرکسی باید سرش به کار خودش باشه.

وطرز زندگی و رفتار و لــــــــــــــــــــــبا س پـــــــــوشیدن هرکس فقط به خودش ربط داره الان وضعمون این نبود...
.
.فرهنگ این نیس که تو بخوای منو با اسید هوست هدایت کنی.

فرهنگ اینه که شعور داشته باشی جلوی هوستو بگیری.

124:

يعنی صيغه يا هر عمل زشتی فی النفسه حلال و مفيد هست به شرطی که اسلامی نباشد.

يعنی برای اسلام حرام هست ولی برای بقيه حلال هست.

بهتر نيست دست از کينه توزی بی جهت بردارید؟

دريافت و پرداخت پول هم از نظر قواعد منطقی برای هر کاری از جمله ازدواج اون چنان حرمتی نداره که بخوايم با دخالت قانون محدودش کنيم مخالفت اسلام با زنا به خاطر پولی بودن يا نبودن اون نيست به خاطر چيزهای ديگری هست.

ضمناً تصور نمی کنم حضرت عالی موافق ممنوعيت تن فروشی در جامعه باشيد.

125:

یه لحظه یاد جملات دکتر شریعتی افتادم

126:


این حرفها برای بعضیها شعار هست

صیغه برای دختر باکره یا کسی که شرایط ازدواج دائم را دارند نگذاشتند

در گذشته روابط جنسی غیر قانونی هم بوده و به همین سبب برای کنترل بخشی از افراد جامعه که به معصیت و گناه نیفتند حکم صیغه توسط حاکم شرع (پیامبر و امامان) متداول شد.
بهرجهت افرادی سو هستفاده گر هم وجودارند

اما صیغه مثل روابط جنسی نامحدود نیست که بخواهد ساعتی باشد اگر کسی هم بخواهد به ان مبادرت ورزد از حکم شرع خارج شده هست طبق شرع زن بعداز همسر موقت باید عده نگه دارد.
در جامعه بدون شک افرادی هستند که روابط جنسی نا مشروع دارند من خودم با چندنفر از انها صحبت کردم میگویند انجام عمل نامشروع در جامعه ما راحتر هست تا ما تن به حکم الهی دهیم و با وجدان اسوده فقط برای مدتی مشخص با یک خانم باشیم که از نظر سلامتی بدلیل بیماریهای جنسی مطمئن هم هست تا روابط با دختران و زنان روسپی هرزه که روزانه با تعدادی نامعلوم سر و کار دارند.
منتها در جامعه ما عمل صیغه را زشت و کریه جلوه دادند و بعضی به ناچار به روابط جنسی ازاد تن میدهند.

دوست گرامی اینها واقعیت مملوس جامعه ما هست شما نمیتوانید همه را با یک چشم ببنید
دوستی هم تعریف میکرد وقتی روابط جنسی نامشروع دارد بعداز انجام عمل دچار وجدان درد میشود
من هم همین حرف شما را زدم فرمودم خودت را کنترل کن ما انسان هستیم

ولی قوای جنسی در افراد مختلف هست و بعضی از نظر اراده متغییر هستند و انتظار زیادی از انها نمیشه
داشت به همین سبب اسلام برای زن و مرد راه حل صیغه را پیشنهاد کرد و سعی کرد امت به خاطر ضعف نفس از محدوده فرامین الهی خارج نشود و کنترل شده و خارج از گناه به مسائل زندگی روزمره بپردازند.

127:


بعضیها حرفها مضحکی میزند و مدام اصرار دارند صیغه هم فاحشه گری هست!!!!!!!!
و صحبت از ناموس غیره ...ذالک مینمايند.
بنظر شما کدامیک زشت هست
کسی که خواهرش صیغه شده باشد
یا کسی خواهرش در روز با چند نفر روابط جنسی ازاد دارد

لطفا دوستان با عینک بدبینی به تمام قوانین و احکام اسلامی نگاه ننمايند
و احیانا" خود را بالاتر از حاکم شرع نبینند.

ازدواج موقت با روابط جنسی ازاد روسپی گری 10 دقیقه یکی هست!!!!!!!!!

کدام جامعه را سراغ دارید که در ان مشکل روسپی گری نباشد

در ازدواج موقت یک بانو در صورت عدم رضایت از همسر موقت برای اختیار همسر
جدید باید مدت وقت عده را نگه دارد وگرنه عمل غیر شرعی مرتکب شده.
این بدترین قسمت ماجرا هست وگرنه بودند افرادی سالها بصورت صیغه باهم زندگی مشترکی داشتند
و نهایتا به ازدواج دائم رسیدند

صیغه بهتر هست یا روابط نامشروعی که باعث گناه و بدبختی انتقال بیماریهای جنسی میشود

128:

چند دسته طرفدار این تئوری هستند
افراد بوالهوس و تنوع طلبی که به دنبال راه فرار قانونی و شرعی برای فرار از تمامی اتهامات وارده و مسولیت ها هستند
و افراد متعصب به ظاهر مذهبی که مرگ را برای همسایه می خواهند
دسته اول که بجای تن دادن به ازدواج یا خویشتن داری که قراون اون را به مومنین سفارش کرده تنوع طلبی خود را هر روز با فردی ارضا می نمايند و بی توجه یه آینده تباه شده او به دنبال دیگری برای فردا هستند و این تئوری را چون در جهت بوالهوسی خود می بینند شدیدا سعی در ربط دادن شرع به اون و موجه کردن فساد اخلاقی خود هستند

برای اون هایی که رفع میل جنسی به هر شیوه ای اولیت دارد مخصوصا جوانانی هم سن و سال خودم توصیه ای ندارم
امان آ نهایی که با منطق می خواهند راه حلی برای معضل ازدواج ارایه بدهند باید فرمود که این راه نه تنها راه حل نیست بلکه به وخامت اوضاع و شدت مشکلات اخلاقی دامن خواهد زد
تنها راه صحیح و منطقی برای حل مشکلات جنسی برداشتن موانع پیش روی ازدواج از جمله کار و تسهیلات مالی هست ولی چون چنین کاری مستلزم برنامه ریزی و دور اندیشی هست ...


129:

اول فکر کن بعد سخن بگو زنان ما کار ناشایست نمی نمايند شرع خداوند را جاری مینمايند وقتی قانون الهی باشد که مادر من در آغوش پدر من بخوابد ومن را متولد کند نباید برافروخته شد سرخ گشت .از انگشت گذاشتن بر نقطه حساس غیرت کسی نمی توان بحث معرفتی وقانون زیستی را به سرانجامی رساند.عالی که اینطور بی پروا سخن از غیرت میزنی زاده چه عملی هستی غیر از این هست شبی پدر ومادر تو یا من هم آغوشی >س<داشته اند؟امر خداوند هرگز زشت وناپسند نخواهد بود.یعنی عالی میفرمایی اجداد ما که در وقتشان همبستری برای بقا میان خواهر وبرادر وپدر ودختر را طبق قانون وسنت رایج اونروزگار امری عادی میدانستند همه حرامزاده میزاییدند؟اگر عالی مسلمانی پس باید بدانی هیچکس حتی پیامبران مجوزی ندارند حلال خداوند را حرام یا حرام خداوند را حلال فراخوان نمايند.طبق وحی الهی صیغه دستور قراون مجید هست وحلال مانند شیرمادری هست چون خداوند فرموده هیچ عیبی ندارد که حتی مادر وخواهر ودختر من از این حلال خداوند برخوردار شوند.عاقلان دانند

130:


هردو یکی هستند

کدام جامعه را سراغ دارید که در ان مشکل روسپی گری نباشد

در ازدواج موقت یک بانو در صورت عدم رضایت از همسر موقت برای اختیار همسر
جدید باید مدت وقت عده را نگه دارد وگرنه عمل غیر شرعی مرتکب شده.
این بدترین قسمت ماجرا هست وگرنه بودند افرادی سالها بصورت صیغه باهم زندگی مشترکی داشتند

عده نگه دارد که چه بشود ؟
از دید حاملگی؟ و احتمال اون ؟
خوب این روزها که روش های ضد بارداری با قدرت 99 % هستند
در ضمن تست بارداری با احتمال تشخیص صد % هم وجود دارد
مثل عهد قدیم نیست که باید دو سه ماه استقامت نمايند تا ببینند حامله شدند یا نه
و نهایتا به ازدواج دائم رسیدند
صیغه بهتر هست یا روابط نامشروعی که باعث گناه و بدبختی انتقال بیماریهای جنسی میشود
انتقال بیماری جنسی در ازدواج موقت وجود ندارد؟
در هر دو نوع ازدواج امکانش هست

131:

البته الان ازدواج دایمی هم چندان طولانی نیست و میشه اسمش گذاشت موقتی.


132:

مخالفم

133:

با احترام به نظرات همه.
اما بنده مخالفم.
دلیلش هم ساده هست.حسن کچل،کچل حسن! هیچ فرقی با هم ندارد.
به هر حال تجارت جنسی در تمام دنیا در حال وقوع هست و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.
اما در تمام دنیا این عمل ناپسند و نکوهش شده هست.
حال اینکه رواج و بسط ازدواج موقت،عملاً قبح و نادرستی اون را توجیه می کند و صدمات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.
در حال حاضر اگر کسی دنبال چنین چیزی باشد،باز کمی ترس از گیر افتادن و پیدا نکردن مکان و چه و چه موجب می شود از این امر دوری جوید،حال اگر طرف بخواهد در لوای صیغه و شرعیات به سرویس های قبلی خودش بپردازد،دیگر ترس و نگرانی وجود ندارد و حتی فرد با بهانه ی شرعی بودن عملش ،نه تنها از انجام این کار ناراحت نمی شود،بلکه با خیال راحت به این عملش ادامه می دهد.
بد نیست یک آماری گرفته شود تا مشخص شود چه قشر زنان و مردانی خواستار صیغه و ازدواج موقت هستند؟!از نظر بنده بیشترشان همان هایی هستند که قبل تر نیز به همین کار مشغول بوده اند!
در واقع ازدواج و صیغه ی موقت تنها هموار کردن راه برای عرضه نمايندگان و متقاضیان کالای جنسی هست و نه چیز دیگر.
مسئولان باز هم به جای حل مسئله،صورت مسئله را پاک می نمايند!
به جای اینکه برای جوانان بستر ازدواج را فراهم آورند(اقتصاد،مسکن،شغل،حقو ...) قصد دارند از این طریق آتش غریزه ی جنسی اونان را خاموش نمايند!
دوستی می فرمود سپس شنیدن این خبر رو به پدرش کرد و فرمود:پدر جان اجازه می دهید دختری را موقت صیغه کنم و یک شب بیارمش خانه و فردا هم برود ؟ که پدر فرموده هست : گمشو قیافه ات را نبینم!
جوان در خرید خانه و یک سرپناه عاجز مانده! حال ایشان جوش بی مایه می زنند!
قصد دارند بی کفایتی خود را در مرتفع کردن نیازهای اولیه ی جامعه،با این قبیل امور پنهان نمايند.


134:

یک سیمکارت ارزان و موقت دادند دست ملت، چنان ولبشویی شد که الاون نمی توانند جمعش نمايند اونوقت بیایند ازدواج موقت راه بی اندازند؟؟؟؟ به نظر من همان خانه عفاف راه بی اندازند بهتر هست چون اولا اونها را به مقصودشان میرساند و ثانیا نام مقدس ازدواج را به گند نمی کشد.....


135:

قضاوت نادرست...

نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها
در واقع ازدواج و صیغه ی موقت تنها هموار کردن راه برای عرضه نمايندگان و متقاضیان کالای جنسی هست و نه چیز دیگر.
نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها
مسئولان باز هم به جای حل مسئله،صورت مسئله را پاک می نمايند!
به جای اینکه برای جوانان بستر ازدواج را فراهم آورند(اقتصاد،مسکن،شغل،حقو ...) قصد دارند از این طریق آتش غریزه ی جنسی اونان را خاموش نمايند!
دوستی می فرمود سپس شنیدن این خبر رو به پدرش کرد و فرمود:پدر جان اجازه می دهید دختری را موقت صیغه کنم و یک شب بیارمش خانه و فردا هم برود ؟ که پدر فرموده هست : گمشو قیافه ات را نبینم!
جوان در خرید خانه و یک سرپناه عاجز مانده! حال ایشان جوش بی مایه می زنند!
قصد دارند بی کفایتی خود را در مرتفع کردن نیازهای اولیه ی جامعه،با این قبیل امور پنهان نمايند.
با احترام...
به نظر شما میشه درستی یا نادرستی یک حکم و عقیده رو از روی رفتار عاملان اون عمل فهمید...؟؟
میتونیم بگیم چون کسانی که صیغه می نمايند، اهداف درستی ندارند، پس صیغه بد هست؟
+

موافقم که باید راهکار برای ازدواج دائم ارائه داد و ازدواج آسان نهادینه شود و مسئولین و امت نیز در این زمینه تلاش نمايند.....

136:

[ زنا برای چند بار هست
صیغه هم هکذا
2
.

در ازدواج موقّت نسبت به دختر باكره، اجازه پدر و يا جد پدرى او لازم هست؛ در نتيجه اين كار با اطلاع خانواده و به دور از احساسات و پنهان‏كارى‏ها صورت مى‏پذيرد.

البته نظر علما فرق میکند
آیا در ازدواج موقت اذن پدردختر لازم هست؟
در هر صورت برای بار اول و دفعات لازم نیست

3
.

در ازدواج موقت، زن بايد سپس تمام شدن مدت عقد، عده( ومدت عده بستگي به موارد خاص دارد و حداقل از دو ماه كمتر نيست) نگه دارديعني سپس هر صيغه موقت بايد مدت نسبتا تقريبا طولاني را از صيغه شدن خودداري كند ؛ ولى در زنا اين قانون وجود ندارد.

برای زن در سال 6 بار میتواند صیغه شود
برای مرد بینهایت بار
5
.

در ازدواج موقت، مرد مسئوليت‏پذير هست و توابع اين ارتباط را از جهت فرزنددار شدن احتمالى مى‏پذيرد؛ در حالى كه در عمل نامشروع اين امر وجود ندارد.

در کشورهایی که فحشا رواج دارد هم تمدیدات قانونی برای اینکار اندیشیده اند
6
.

در ازدواج موقت «روابط» برپايه «ضوابط» شكل مى‏گيرد و ارضاى جنسى به صورتى نظام‏مند و قانونى، جواب داده مى‏شود، در حالى كه در زنا ضابطه‏اى وجود ندارد و غيرقانونى هست.

در کشورهایی که فحشا رواج دارد چون هلند این ضوابط وجود دارد
7.

اعتبار زن در زنا از بين مي رود واو به موجودي بي ارزش ودر دسترس تبديل مي گردد در حالي كه ازدواج موقت واقعيات خاص را دارد كه اين واقعيات موجب آبرومندي زن مي گردد
زن صیغه ایی ابرو دارد؟
8.

در زنا فرزند نا مشروع به وجود مي آيد ولي در صيغه فرزند حلال زاده هست
در کشورهایی که فحشا وجود دارد وسایل جلوگیری اصلا امکان چینن چیزی را از بین برده اند
9.

در زنا فرزندي اگر متولد شد والدين مسئوليت تربيت او را عهده دار نمي شود مگر اينكه او را نيز وسيله اي براي شهوت هاي بعدي خود برنامه دهند درحالي كه فرزند حاصل از صيغه در خانواده اي پاك قابل تربيت هست
وقتی پدر و مادر با هم زندگی ننمايند و ان کودک از داشتن والدین مانند دیگر بچه ها محروم باشد
فرق چندانی نمیکند
فرزندی که مادر و پدرش از راه صیغه او را درست کرده باشند
10.

احتمال بيمار بودن فرزند حاصل از زنا بيشتر از صيغه هست
ایننهم از توهمات کسانی که میخواهند صیغه را رواج دهند
11.

در زنا چون احساس گناه وجود دارد پرده هاي حائل ميان انسان وخداوند از بين مي رود وانسان شقي مي گردد در حالي كه در ازدواج موقت چون اين عمل مطابق با قوانين الهي هست اين خطر وجود ندارد
این هم از ان توهمات بود
12.

صيغه چون محدوديت هائي دارد باعث جلوگيري از هم پاشيدگي خانواده مي گردد در حالي كه زنا بنيان خانواده را متزلزل مي كند
اینکه دیگر در توهم نوبرش بود
بنابراي, متعه (صيغه ) با زنا فرق هاي پايه ي دارد.

چون در زنا نه عده اي وجود دارد و نه از نظر شرعي طرفين حقي بر گردن هم دارند و نيز اگر فرزندي از زنا متولد شد حرام زاده هست و ارث نيز نمي برد.

ولي متعه در حقيقت يك نوع ازدواج محدود هست و داراي ضوابط و حقوق مشخص شده براي زوجين هست .

هم چنين در وقت عقد و يا عده , زن حق هيچ گونه مباشرتي يا ازدواج با شخص ديگر ندارد.

پس ازدواج موقت مانند ازدواج دائم داراي عده - تعيين مهريه - اجراي عقد و صيغه - اذن پدر در صورت باكره بودن و بسياري از واقعيات ديگر هست و حكم فرزندان متولد از اين ازدواج نيز كاملا مشخص هست فقط در وقت محدود مي باشد.

بنابراین صیغه با فحشا فرقش کلاه شرعی هست و حتی فحشا در مواردی بهتر از صیغه هست

137:

کلا بیراه جواب دادید

در یک کلام هیچ چیزی جایگزین ازدواج نیست

در حال حاضر اکثریت مطلق (میتوان فرمود 99 %ی )امت ایران دست عمل صیغه نمیزنند
ولی در اخر ازدواج مینمايند و زندگی تشکیل میدهند

اینکه شما برای فرونشادن عطش نیروی جنسی فحشا رواج دهید یا صیغه رواج دهید فرقش یک خط جمله عربیست

138:

وقتی کاربر تازه وارد هستید توقع میرود تاپیکها را درست بخونید

عرض کردم زنی که با یک مرد باشد (نه زنی که به دهها مرد باشد)

139:

صیغه هیچ ربطی به کمتر شدن فساد نداره فقط یه اسم شرعی میاد روش و این وسط بوالهوسان که تا الان هم راحت کارشون رو میکردند زین پس راحت تر و بدون هیچ واهمه ای به این رفتار ادامه میدن
روزی میرسه که دیگه کسی ازدواج دائم نمیکنه کما اینکه نداشتن مسولیت واقعی و تنوع طلبی بسیار لذت بخش تره.
صیغه حلاله درسته ولی نه اینکه شرایطش رعایت نشه
زنی که تو یک روز با چند نفر بوسیله صیغه همخواب میشه فاحشه ای بیش نیست
و اون مردانی که با علم به این موضوع با اینجور زنها همبستر میشن صد در صد زنا کار هستند.


140:

[quote] هر دو در جامعه ایران زشت و قبیح هست

لطفا دوستان با عینک بدبینی به تمام قوانین و احکام اسلامی نگاه ننمايند
و احیانا" خود را بالاتر از حاکم شرع نبینند.

برای من یکی که عقل و صد البته عقل جمعی بر هزار تا حاکم شرعی رجحان دارد

ازدواج موقت با روابط جنسی ازاد روسپی گری 10 دقیقه یکی هست!!!!!!!!!
یک مرد میتواند دهها صیغه کند و در یک روزها دهها سکس کند

کدام جامعه را سراغ دارید که در ان مشکل روسپی گری نباشد
کدام جامعه سراغ دارید که روسپگری قانونی باشد و ترویج نمايند(البته هلند اینجوری هست ولی نه اینکه دولت ترویج کند بلکه قوانین اینکار را وضع کرده ان)

در ازدواج موقت یک بانو در صورت عدم رضایت از همسر موقت برای اختیار همسر
جدید باید مدت وقت عده را نگه دارد وگرنه عمل غیر شرعی مرتکب شده.
این بدترین قسمت ماجرا هست وگرنه بودند افرادی سالها بصورت صیغه باهم زندگی مشترکی داشتند
و نهایتا به ازدواج دائم رسیدند

صیغه بهتر هست یا روابط نامشروعی که باعث گناه و بدبختی انتقال بیماریهای جنسی میشود
عملا صیغه رو دو نفر میتوانند بخوانند و جایی ثبت نمیشود

یعنی یک زن فردای امروز میتواند ادعا کند صیغه نشده ام و با مرد دیگری برود

یعنی یک زن هرزه میتواند هر روز صیغه شود و ادعا کند دو ماه عده گذاشته هست

البته برای زن
برای مرد که میتواند در یک روز دهها صیغه کند
تا چقدر نیروی جنسی اش توان داشته باشد

141:

بنده دوتا خواهر دارم که ازدواج کرده اند و به افتخار بنده هم هستند و به دامادهایمان هم افتخار میکنم
هم اغوشی پدر و مادر بنده بمانند همه امت دنیا و ایضا اداب و سنن ایرانی و از راه عشق و ازدواج فراهم شده و مادر و پدر من تا ابد با یکدیگر هستند


اگر کسی به صیغه شدن خواهر و مادر و دختر و نوامیسش افتخار میکند ان بحث دیگری هست

142:

درود بانو
فقط هم زنها نیستند

عملا مرد زن دار و همه مردهای دیگر میتوانند به هر تعداد بخواهند در روز صیغه نمايند

تازه اگر مقاومت ملت ایران در برابر این پدیده نبود والان دختران ایرانی به راحتی صیغه میشدند
از کشورهای اجنبی دسته دسته مرد برای هوس بازی به کشور ما سرازیر میشدند

یعنی ایران میشد تایلند

تازه چندتا از کاربرها میگویند باید افتخار هم کرد

143:

دوستان اگر لینک زیر را بخوانید میبیند برای اذن صیغه بین مراجع اختلاف نظر هم هست

یعنی موضوعی به این مهمی اتفاق نظر نیست

یعنی در قران که راجب ازدواج و ارث و محرم و نامحرم و غیره اینقدر توضیح داده شده و بعضی ها ادعا مینمايند صیغه هم اسلامیست حال میبینم در یک موضوع به این مهمی اتفاق نظر نیست که اذن پدر لازم هست یا نه

آیا در ازدواج موقت اذن پدردختر لازم هست؟

144:

و اینک حد و حدود در ازدواج موقت.....

جای تردید نیست که تاریخ جوامع بشری پیوسته جولانگاه چهره هایی بوده که موقعيت طلبی و خودبینی، اونان را تا بدان جا پیش برده که نه تنها سرمایه های حیاتی خود و دیگران را در معرض تجاوز و تعرض و مبادله برنامه داده اند، بلکه ناجوانمردانه حکم خدا را نیز دستاویز رسیدن به مقاصد شوم خویش و قانون حق را به عنوان وسیله ای برای مطامع خود به کار بسته اند.
......

لذا در عین تثبیت و حمایت از حکم خدا، گاه نسبت به بعضی افراد اون را تحریم و در مواضعی خاص منعی جدی نموده اند و شرایط و مصادیق حکم را بدون ابهام بیان داشته اند.
( در مورد صیغه دقیقا اینطوریه)
پس ترویج موضوعاتی از این قبیل بدون لحاظ شرایط وقتی و مکانی، مواضع اختیار و اضطرار و بی توجه به وضعیت اخلاقی و اجتماعی جامعه، بدون تحلیل روانشناسی و جامعه شناسی کافی و عدم دقت به تضمین حقوقی و قانونی اون، شاید نه تنها گره ای را نگشاید؛ که در آینده ای نه چندان دور با مشکلات و معضلات جدید مواجه شویم که مهار اون دیگر به سادگی مقدور نیست.
..........
اونچه که نسبت به قانونگذاری در ادیان الهی و خصوصاً اسلام مطرح بوده، توجه به تمامی نیازها و ابعاد وجودی انسان و واقعیات زندگی او، در عین حفظ جایگاه ارزشی اش می باشد، و برهمین پايه نظام قانونگذاری به گونه ای بوده که بشر مسلط بر طبیعت، و عالم برون، در تسلط و تعدیل غرایز هم، بر درون خود مسلط باشد.

نه اونکه تابع تمایلات و غرایز خویش گردد.


و برهمین پايه در متون روایات اسلامی مرد یا زنی که دارای ذائقه هوسرانی هست بشدت مذمت شده، لذا رسولخدا (ص) فرمود: «ان الله یبغض او یلعن کل ذواق من الرجال و کل ذواقة من النساء» خداوند عزوجل دشمن می دارد یا لعنت می کند مرد و زن هوسران را.

برهمین پايه در ساماندهی و تعدیل غرایز به گونه ای راهکار می دهد که در عین تأمین و پاسخگویی به نیاز بشر، مراقب هست تا حریم سایر ارزشها و قوانین از دست نرود، لذا در اصل تشریع، در مصلحت و حکمت ازدواج موقت هیچ تردیدی نیست، لیکن نه به عنوان ترویج هوسرانی و لاابالی گری با مجوز شرعی و القای یک راهکار شایع و اولیه و کلیدی برای رفع تمامی مشکلات، و فراگیر برای همه افراد و تمامی وقتها و مکانها؛ به گونه ای که اگر افراد جامعه دچار مشکل اقتصادی هستند بگوییم درمانش «متعه» هست.
........
از سوی دیگر کمال دین اسلام بدان جهت هست که به همه زوایای زندگی اندیشیده، اما این به معنای جا به جایی موضوع و حکم نیست.

و قانونگذار در هیچ یک از احکام به ما اجازه نمی دهد که حکمی خاص را جلوه ای عام و همگانی ببخشیم، یا حکم مورد اضطرار را بر غیر از اون تسری دهیم.

یا درمان مقطعی را، علاج واقعی بدانیم.

و نمود این گونه احکام را در ابواب متعدد فقهی ما شاهدیم.

مثلاً قراون در باب خوراکی های حرام می فرماید: «حُرِّمَتْ عَلَیکُمُ المَیْتةُ و الدَّمُ وَ لَحْمُ الخِنزیر»، ولی در باب کسی که مضطر هست می فرماید:«فَمَنْ اضْطرَّ غَیْرَ باغٍ وَ لا عَادٍ فَلا اِثْمَ عَلیه» اگر کسی نه قصد تجاوز دارد و نه قصد رجعت به سوی فعل ناشایست بلکه در موضع اضطرار و تنگناست، پس بر او اشکالی نیست در حد رفع اضطرار از این امور بهره ببرد.


..........
اونچه که در آیات و روایات متواتر بر اون تأکید شده و در سیره معصومین بسیار مورد توجه هست امر به نکاح دائم جوان می باشد قراون کریم می فرماید: «وَانْکِحُوا الایامی مِنْکُمْ وَ الصّالحِیَن مِنْ عِبادِکُمْ و اِمائِکُمْ اِن یَکُونُوا فُقَراءَ یُغْنِهُم اللهُ مِنْ فَضْلِهِ» و تأکید بر این که هر کس از مربیان جامعه و خانواده مامور هست که به نکاح افراد عزب و بدون همسر بیندیشد و اگر قید صالحین می آورد، کنایه از این هست که قبل از اونکه جوان صلاحیت و پاکی را از دست دهد، در صدد ازدواج دائم او برآئید و مشکل اقتصادی را مانع ازدواج دائم برنامه ندهید، زیرا غنای مالی را مطابق این آیه کریمه خداوند در پرتو ازدواج، خود ضمانت کرده، ولی ضمانت صلاحیت اخلاقی را به عهده برنامه ریزان زندگی جوان برنامه داده، که با حمایت و کمک خود جوان را در تشکیل خانواده تشویق و هستمداد نمایند.
.........
حتی اسلام دریچة روزی و گشایش رزق را در گرو ازدواج دائم نهاده و می فرماید:«الّرزقُ مَعَ الاَهْلِ و العَیال» و ازدواج دائم را متضمن سکونت و آرامش برای زن و مرد می شمارد.

و برای ترغیب جوان به ازدواج دائم در کلامی حکیمانه از رسولخدا (ص) آمده « زَوّجُوا اَیامکم فَاِنَ الله یَحْسُنُ لهم فی اخلاقِهِمْ وَ لِوسّعُ فی ارزاقِهمْ و یًزِدهم فی مرّواتِهِم»زنان و مردان بدون همسر را به ازدواج در آورید که همانا خداوند بواسطه ازدواج اخلاق اونان را نیکو و به روزی اونان وسعت می دهد و ایشان را در مروت و جوانمردی کامل می سازد.


آری تنها پیمان زمینی که در قراون کریم به عنوان «میثاق غلیظ» معرفی می شود و منشا و مسئولیت پذیری و عاملی برای رعایت اصول اخلاقی و حقوقی در مرد و زن می شمارد ازدواج دائم هست.


..........
مسلماً ترغیب جوان به «متعه» و به تأخیر انداختن ازدواج دائم در سنین بالا، هم پدر و مادر را از کارایی لازم باز می دارد هم فرزندان را از بهره مندی پدر و مادری با نشاط، توانمند و فعال بی نصیب می گرداند.

و ما در شیوه معصومین (ع ) و بزرگان دین سراغ نداریم که ازدواج موقت را در سیره عملی خویش مقدم بر ازدواج دایم دارند.
.....
و اگر بدون توجه به این گونه امور، ما به ترویج ازدواج موقت در بین جوانان دامن زنیم؛ به نحوی رغبت به سوی ازدواج دایم را کم کرده ایم و به تبع، اونها را به سوی یک لاقیدی نسبت به خانواده و تشکیل و احساس مسئولیت در قبال اون دعوت نموده ایم.

این قطعاً نه به صلاح جامعه و نسل آینده هست و نه به صلاح نسل جوان.
از سوی دیگر به کرات مشاهده شده که عواقب سوء هستفاده و برداشت نادرست مردان از این حکم، زن را دچار بلیه ای خانمانسوز نموده و دود این منفعت طلبی به چشم زنان رفته و یا با به وجود آمدن فرزندانی که اینها چه به لحاظ قانونی و چه به لحاظ اجتماعی بلاتکلیف و سر در گم و به دور از کانون خانواده هستند، زمینه را برای بخشی از بزهکاری این چنین نسلی فراهم کرده ایم.

گنجینه معارف : مرزشناسی در ازدواج موقت

145:

فرق زنا و ازدواج موقت


1.صيغه موقّت يك نوع ازدواج هست؛
همان طور كه ازدواج دائم نوع ديگرى از ازدواج هست و هر دو واقعيات و احكام خاص خود را دارد كه از جمله اون ذكر صيغه عقد، مهريه و مدت هست.

اما زنا بدون توجه به اين واقعيات (مثل نمطالعهصيغه عقد) كارى صورت مى‏گيرد.

2.

در ازدواج موقّت نسبت به دختر باكره، اجازه پدر و يا جد پدرى او لازم هست؛

در نتيجه اين كار با اطلاع خانواده و به دور از احساسات و پنهان‏كارى‏ها صورت مى‏پذيرد.3.

در ازدواج موقت، زن بايد سپس تمام شدن مدت عقد، عده( ومدت عده بستگي به موارد خاص دارد و حداقل از دو ماه كمتر نيست) نگه دارد
يعني سپس هر صيغه موقت بايد مدت نسبتا تقريبا طولاني را از صيغه شدن خودداري كند ؛ ولى در زنا اين قانون وجود ندارد.
4.

در ازدواج موقت، مرد مسئوليت‏پذير هست و توابع اين ارتباط را از جهت فرزنددار شدن احتمالى مى‏پذيرد؛
در حالى كه در عمل نامشروع اين امر وجود ندارد.

5.

در ازدواج موقت «روابط» برپايه «ضوابط» شكل مى‏گيرد و ارضاى جنسى به صورتى نظام‏مند و قانونى، جواب داده مى‏شود،
در حالى كه در زنا ضابطه‏اى وجود ندارد و غيرقانونى هست.

6. اعتبار زن در زنا از بين مي رود واو به موجودي بي ارزش ودر دسترس تبديل مي گردد
در حالي كه ازدواج موقت واقعيات خاص را دارد كه اين واقعيات موجب آبرومندي زن مي گردد

7.

در زنا فرزند نا مشروع به وجود مي آيد
ولي در صيغه فرزند حلال زاده هست

8.

در زنا فرزندي اگر متولد شد والدين مسئوليت تربيت او را عهده دار نمي شود مگر اينكه او را نيز وسيله اي براي شهوت هاي بعدي خود برنامه دهند
درحالي كه فرزند حاصل از صيغه در خانواده اي پاك قابل تربيت هست

9. احتمال بيمار بودن فرزند حاصل از زنا بيشتر از صيغه هست

10.

در زنا چون احساس گناه وجود دارد
پرده هاي حائل ميان انسان وخداوند از بين مي رود وانسان شقي مي گردد
در حالي كه در ازدواج موقت چون اين عمل مطابق با قوانين الهي هست اين خطر وجود ندارد

11.صيغه چون محدوديت هائي دارد باعث جلوگيري از هم پاشيدگي خانواده مي گردد
در حالي كه زنا بنيان خانواده را متزلزل مي كند


بنابراي, متعه (صيغه ) با زنا فرق هاي پايه ي دارد.

چون در زنا نه عده اي وجود دارد و نه از نظر شرعي طرفين حقي بر گردن هم دارند و نيز اگر فرزندي از زنا متولد شد حرام زاده هست و ارث نيز نمي برد.

ولي متعه در حقيقت يك نوع ازدواج محدود هست و داراي ضوابط و حقوق مشخص شده براي زوجين هست .

هم چنين در وقت عقد و يا عده , زن حق هيچ گونه مباشرتي يا ازدواج با شخص ديگر ندارد.

پس ازدواج موقت مانند ازدواج دائم داراي عده - تعيين مهريه - اجراي عقد و صيغه - اذن پدر در صورت باكره بودن و بسياري از واقعيات ديگر هست و حكم فرزندان متولد از اين ازدواج نيز كاملا مشخص هست فقط در وقت محدود مي باشد.


146:

عزیز

انتظار میره اگر میخواهید در این تاپییک فعالیت کنید اول تاپییک رو بخوانید

این پست شما رو کس دیگری قبلا گذاشتند و پاسخی هم بنده دادم

شما دوباره همان پست را کپی پیست کرده اید

147:

به شدت مخالفم

این کار مفهوم خانواده را از بین می برد و چیزی به نام وفاداری دیگر در جامعه حضور نخواهد داشت .


148:

بنده قضاوتی نکردم.فرمودم آمار بگیرند و حدسم را بیان کردم!
به نظر شما اگر آماری از قشر موافق به انجام این کار گرفته شود،کفه ی ترازو به سمت کدام یک سنگینی می کند ؟! افراد اخلاق گرا یا افراد بی اخلاق!؟


با احترام...
به نظر شما میشه درستی یا نادرستی یک حکم و عقیده رو از روی رفتار عاملان اون عمل فهمید...؟؟
میتونیم بگیم چون کسانی که صیغه می نمايند، اهداف درستی ندارند، پس صیغه بد هست؟


از نگرش جامعه نمی شود فهمید ؟
خود شما،اگر در همسایگی یا در کوچه ی خود،زنی را بشناسید که صیغه می شود و رفت و آمدهای زیادی از جماعت مردان به خانه اش صورت می گیرد،چه نگرش و طرز فکری نسبت به وی دارید ؟ آیا چنانچه شخصی قصد ازدواج دایم داشته باشد،ایشان را به وی پیشنهاد می کنید؟
به فرموده ی خودتان : واقعیات!
تضمین می دهید که این روند تبدیل به تجارت و کسب و کار نشود ؟
همین الان برای مطالعهو ادا کردن واجبات معوقه(نظیر نماز و روزه و چه و چه ) کسب و کار و تجارتی بر پا شده هست میلیاردی! و حتی امسال این کسب و کار تورم 250 %ی را تجربه می کند!موافقم که باید راهکار برای ازدواج دائم ارائه داد و ازدواج آسان نهادینه شود و مسئولین و امت نیز در این زمینه تلاش نمايند....


من که تا به حال راهکاری در جهت حل مسائل ندیده ام! اما در جهت حذف صورت مسئله،چه بسیار!

149:

چه ربطی داردبه موضوع تایپیک مربوط میشد
البته جوابی هم بود برای ادعای سخیف شما
بنده در مورد مسائل شرعی میتوانم به مطلب مورد نظرم هستناد کنم
و خودم را همانند شما علامه و بالاتر از حاکم شرع نمیبینم
شما که توان پاسخگویی ندارد طبق معمول از هر دری وارد میشوید
مشکل شما صیغه یا روسپیگری نیست
شما پايه ا با دین و شریعت تضاد دارید
این موضوع برای همه روشن شده و بیشتر وقتها هم از اعتدال خارج شده
در جاده بی منطقی و تعصب یکه تازی میکنید

دوستان به اندازه کافی به شما جواب دادند
لطفا دیگر از من نقل قول نگیرید

150:

قضاوت نادرست...

نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها
در واقع ازدواج و صیغه ی موقت تنها هموار کردن راه برای عرضه نمايندگان و متقاضیان کالای جنسی هست و نه چیز دیگر.
نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها
مسئولان باز هم به جای حل مسئله،صورت مسئله را پاک می نمايند!
به جای اینکه برای جوانان بستر ازدواج را فراهم آورند(اقتصاد،مسکن،شغل،حقو ...) قصد دارند از این طریق آتش غریزه ی جنسی اونان را خاموش نمايند!
دوستی می فرمود سپس شنیدن این خبر رو به پدرش کرد و فرمود:پدر جان اجازه می دهید دختری را موقت صیغه کنم و یک شب بیارمش خانه و فردا هم برود ؟ که پدر فرموده هست : گمشو قیافه ات را نبینم!
جوان در خرید خانه و یک سرپناه عاجز مانده! حال ایشان جوش بی مایه می زنند!
قصد دارند بی کفایتی خود را در مرتفع کردن نیازهای اولیه ی جامعه،با این قبیل امور پنهان نمايند.
با احترام...
به نظر شما میشه درستی یا نادرستی یک حکم و عقیده رو از روی رفتار عاملان اون عمل فهمید...؟؟
میتونیم بگیم چون کسانی که صیغه می نمايند، اهداف درستی ندارند، پس صیغه بد هست؟
+

موافقم که باید راهکار برای ازدواج دائم ارائه داد و ازدواج آسان نهادینه شود و مسئولین و امت نیز در این زمینه تلاش نمايند.....

151:

[ زنا برای چند بار هست
صیغه هم هکذا
2
.

در ازدواج موقّت نسبت به دختر باكره، اجازه پدر و يا جد پدرى او لازم هست؛ در نتيجه اين كار با اطلاع خانواده و به دور از احساسات و پنهان‏كارى‏ها صورت مى‏پذيرد.

البته نظر علما فرق میکند
آیا در ازدواج موقت اذن پدردختر لازم هست؟
در هر صورت برای بار اول و دفعات لازم نیست

3
.

در ازدواج موقت، زن بايد سپس تمام شدن مدت عقد، عده( ومدت عده بستگي به موارد خاص دارد و حداقل از دو ماه كمتر نيست) نگه دارديعني سپس هر صيغه موقت بايد مدت نسبتا تقريبا طولاني را از صيغه شدن خودداري كند ؛ ولى در زنا اين قانون وجود ندارد.

برای زن در سال 6 بار میتواند صیغه شود
برای مرد بینهایت بار
5
.

در ازدواج موقت، مرد مسئوليت‏پذير هست و توابع اين ارتباط را از جهت فرزنددار شدن احتمالى مى‏پذيرد؛ در حالى كه در عمل نامشروع اين امر وجود ندارد.

در کشورهایی که فحشا رواج دارد هم تمدیدات قانونی برای اینکار اندیشیده اند
6
.

در ازدواج موقت «روابط» برپايه «ضوابط» شكل مى‏گيرد و ارضاى جنسى به صورتى نظام‏مند و قانونى، جواب داده مى‏شود، در حالى كه در زنا ضابطه‏اى وجود ندارد و غيرقانونى هست.

در کشورهایی که فحشا رواج دارد چون هلند این ضوابط وجود دارد
7.

اعتبار زن در زنا از بين مي رود واو به موجودي بي ارزش ودر دسترس تبديل مي گردد در حالي كه ازدواج موقت واقعيات خاص را دارد كه اين واقعيات موجب آبرومندي زن مي گردد
زن صیغه ایی ابرو دارد؟
8.

در زنا فرزند نا مشروع به وجود مي آيد ولي در صيغه فرزند حلال زاده هست
در کشورهایی که فحشا وجود دارد وسایل جلوگیری اصلا امکان چینن چیزی را از بین برده اند
9.

در زنا فرزندي اگر متولد شد والدين مسئوليت تربيت او را عهده دار نمي شود مگر اينكه او را نيز وسيله اي براي شهوت هاي بعدي خود برنامه دهند درحالي كه فرزند حاصل از صيغه در خانواده اي پاك قابل تربيت هست
وقتی پدر و مادر با هم زندگی ننمايند و ان کودک از داشتن والدین مانند دیگر بچه ها محروم باشد
فرق چندانی نمیکند
فرزندی که مادر و پدرش از راه صیغه او را درست کرده باشند
10.

احتمال بيمار بودن فرزند حاصل از زنا بيشتر از صيغه هست
ایننهم از توهمات کسانی که میخواهند صیغه را رواج دهند
11.

در زنا چون احساس گناه وجود دارد پرده هاي حائل ميان انسان وخداوند از بين مي رود وانسان شقي مي گردد در حالي كه در ازدواج موقت چون اين عمل مطابق با قوانين الهي هست اين خطر وجود ندارد
این هم از ان توهمات بود
12.

صيغه چون محدوديت هائي دارد باعث جلوگيري از هم پاشيدگي خانواده مي گردد در حالي كه زنا بنيان خانواده را متزلزل مي كند
اینکه دیگر در توهم نوبرش بود
بنابراي, متعه (صيغه ) با زنا فرق هاي پايه ي دارد.

چون در زنا نه عده اي وجود دارد و نه از نظر شرعي طرفين حقي بر گردن هم دارند و نيز اگر فرزندي از زنا متولد شد حرام زاده هست و ارث نيز نمي برد.

ولي متعه در حقيقت يك نوع ازدواج محدود هست و داراي ضوابط و حقوق مشخص شده براي زوجين هست .

هم چنين در وقت عقد و يا عده , زن حق هيچ گونه مباشرتي يا ازدواج با شخص ديگر ندارد.

پس ازدواج موقت مانند ازدواج دائم داراي عده - تعيين مهريه - اجراي عقد و صيغه - اذن پدر در صورت باكره بودن و بسياري از واقعيات ديگر هست و حكم فرزندان متولد از اين ازدواج نيز كاملا مشخص هست فقط در وقت محدود مي باشد.

بنابراین صیغه با فحشا فرقش کلاه شرعی هست و حتی فحشا در مواردی بهتر از صیغه هست

152:

کلا بیراه جواب دادید

در یک کلام هیچ چیزی جایگزین ازدواج نیست

در حال حاضر اکثریت مطلق (میتوان فرمود 99 %ی )امت ایران دست عمل صیغه نمیزنند
ولی در اخر ازدواج مینمايند و زندگی تشکیل میدهند

اینکه شما برای فرونشادن عطش نیروی جنسی فحشا رواج دهید یا صیغه رواج دهید فرقش یک خط جمله عربیست

153:

وقتی کاربر تازه وارد هستید توقع میرود تاپیکها را درست بخونید

عرض کردم زنی که با یک مرد باشد (نه زنی که به دهها مرد باشد)

154:

صیغه هیچ ربطی به کمتر شدن فساد نداره فقط یه اسم شرعی میاد روش و این وسط بوالهوسان که تا الان هم راحت کارشون رو میکردند زین پس راحت تر و بدون هیچ واهمه ای به این رفتار ادامه میدن
روزی میرسه که دیگه کسی ازدواج دائم نمیکنه کما اینکه نداشتن مسولیت واقعی و تنوع طلبی بسیار لذت بخش تره.
صیغه حلاله درسته ولی نه اینکه شرایطش رعایت نشه
زنی که تو یک روز با چند نفر بوسیله صیغه همخواب میشه فاحشه ای بیش نیست
و اون مردانی که با علم به این موضوع با اینجور زنها همبستر میشن صد در صد زنا کار هستند.


155:

[quote] هر دو در جامعه ایران زشت و قبیح هست

لطفا دوستان با عینک بدبینی به تمام قوانین و احکام اسلامی نگاه ننمايند
و احیانا" خود را بالاتر از حاکم شرع نبینند.

برای من یکی که عقل و صد البته عقل جمعی بر هزار تا حاکم شرعی رجحان دارد

ازدواج موقت با روابط جنسی ازاد روسپی گری 10 دقیقه یکی هست!!!!!!!!!
یک مرد میتواند دهها صیغه کند و در یک روزها دهها سکس کند

کدام جامعه را سراغ دارید که در ان مشکل روسپی گری نباشد
کدام جامعه سراغ دارید که روسپگری قانونی باشد و ترویج نمايند(البته هلند اینجوری هست ولی نه اینکه دولت ترویج کند بلکه قوانین اینکار را وضع کرده ان)

در ازدواج موقت یک بانو در صورت عدم رضایت از همسر موقت برای اختیار همسر
جدید باید مدت وقت عده را نگه دارد وگرنه عمل غیر شرعی مرتکب شده.
این بدترین قسمت ماجرا هست وگرنه بودند افرادی سالها بصورت صیغه باهم زندگی مشترکی داشتند
و نهایتا به ازدواج دائم رسیدند

صیغه بهتر هست یا روابط نامشروعی که باعث گناه و بدبختی انتقال بیماریهای جنسی میشود
عملا صیغه رو دو نفر میتوانند بخوانند و جایی ثبت نمیشود

یعنی یک زن فردای امروز میتواند ادعا کند صیغه نشده ام و با مرد دیگری برود

یعنی یک زن هرزه میتواند هر روز صیغه شود و ادعا کند دو ماه عده گذاشته هست

البته برای زن
برای مرد که میتواند در یک روز دهها صیغه کند
تا چقدر نیروی جنسی اش توان داشته باشد

156:

بنده دوتا خواهر دارم که ازدواج کرده اند و به افتخار بنده هم هستند و به دامادهایمان هم افتخار میکنم
هم اغوشی پدر و مادر بنده بمانند همه امت دنیا و ایضا اداب و سنن ایرانی و از راه عشق و ازدواج فراهم شده و مادر و پدر من تا ابد با یکدیگر هستند


اگر کسی به صیغه شدن خواهر و مادر و دختر و نوامیسش افتخار میکند ان بحث دیگری هست

157:

درود بانو
فقط هم زنها نیستند

عملا مرد زن دار و همه مردهای دیگر میتوانند به هر تعداد بخواهند در روز صیغه نمايند

تازه اگر مقاومت ملت ایران در برابر این پدیده نبود والان دختران ایرانی به راحتی صیغه میشدند
از کشورهای اجنبی دسته دسته مرد برای هوس بازی به کشور ما سرازیر میشدند

یعنی ایران میشد تایلند

تازه چندتا از کاربرها میگویند باید افتخار هم کرد

158:

دوستان اگر لینک زیر را بخوانید میبیند برای اذن صیغه بین مراجع اختلاف نظر هم هست

یعنی موضوعی به این مهمی اتفاق نظر نیست

یعنی در قران که راجب ازدواج و ارث و محرم و نامحرم و غیره اینقدر توضیح داده شده و بعضی ها ادعا مینمايند صیغه هم اسلامیست حال میبینم در یک موضوع به این مهمی اتفاق نظر نیست که اذن پدر لازم هست یا نه

آیا در ازدواج موقت اذن پدردختر لازم هست؟

159:

و اینک حد و حدود در ازدواج موقت.....

جای تردید نیست که تاریخ جوامع بشری پیوسته جولانگاه چهره هایی بوده که موقعيت طلبی و خودبینی، اونان را تا بدان جا پیش برده که نه تنها سرمایه های حیاتی خود و دیگران را در معرض تجاوز و تعرض و مبادله برنامه داده اند، بلکه ناجوانمردانه حکم خدا را نیز دستاویز رسیدن به مقاصد شوم خویش و قانون حق را به عنوان وسیله ای برای مطامع خود به کار بسته اند.
......

لذا در عین تثبیت و حمایت از حکم خدا، گاه نسبت به بعضی افراد اون را تحریم و در مواضعی خاص منعی جدی نموده اند و شرایط و مصادیق حکم را بدون ابهام بیان داشته اند.
( در مورد صیغه دقیقا اینطوریه)
پس ترویج موضوعاتی از این قبیل بدون لحاظ شرایط وقتی و مکانی، مواضع اختیار و اضطرار و بی توجه به وضعیت اخلاقی و اجتماعی جامعه، بدون تحلیل روانشناسی و جامعه شناسی کافی و عدم دقت به تضمین حقوقی و قانونی اون، شاید نه تنها گره ای را نگشاید؛ که در آینده ای نه چندان دور با مشکلات و معضلات جدید مواجه شویم که مهار اون دیگر به سادگی مقدور نیست.
..........
اونچه که نسبت به قانونگذاری در ادیان الهی و خصوصاً اسلام مطرح بوده، توجه به تمامی نیازها و ابعاد وجودی انسان و واقعیات زندگی او، در عین حفظ جایگاه ارزشی اش می باشد، و برهمین پايه نظام قانونگذاری به گونه ای بوده که بشر مسلط بر طبیعت، و عالم برون، در تسلط و تعدیل غرایز هم، بر درون خود مسلط باشد.

نه اونکه تابع تمایلات و غرایز خویش گردد.


و برهمین پايه در متون روایات اسلامی مرد یا زنی که دارای ذائقه هوسرانی هست بشدت مذمت شده، لذا رسولخدا (ص) فرمود: «ان الله یبغض او یلعن کل ذواق من الرجال و کل ذواقة من النساء» خداوند عزوجل دشمن می دارد یا لعنت می کند مرد و زن هوسران را.

برهمین پايه در ساماندهی و تعدیل غرایز به گونه ای راهکار می دهد که در عین تأمین و پاسخگویی به نیاز بشر، مراقب هست تا حریم سایر ارزشها و قوانین از دست نرود، لذا در اصل تشریع، در مصلحت و حکمت ازدواج موقت هیچ تردیدی نیست، لیکن نه به عنوان ترویج هوسرانی و لاابالی گری با مجوز شرعی و القای یک راهکار شایع و اولیه و کلیدی برای رفع تمامی مشکلات، و فراگیر برای همه افراد و تمامی وقتها و مکانها؛ به گونه ای که اگر افراد جامعه دچار مشکل اقتصادی هستند بگوییم درمانش «متعه» هست.
........
از سوی دیگر کمال دین اسلام بدان جهت هست که به همه زوایای زندگی اندیشیده، اما این به معنای جا به جایی موضوع و حکم نیست.

و قانونگذار در هیچ یک از احکام به ما اجازه نمی دهد که حکمی خاص را جلوه ای عام و همگانی ببخشیم، یا حکم مورد اضطرار را بر غیر از اون تسری دهیم.

یا درمان مقطعی را، علاج واقعی بدانیم.

و نمود این گونه احکام را در ابواب متعدد فقهی ما شاهدیم.

مثلاً قراون در باب خوراکی های حرام می فرماید: «حُرِّمَتْ عَلَیکُمُ المَیْتةُ و الدَّمُ وَ لَحْمُ الخِنزیر»، ولی در باب کسی که مضطر هست می فرماید:«فَمَنْ اضْطرَّ غَیْرَ باغٍ وَ لا عَادٍ فَلا اِثْمَ عَلیه» اگر کسی نه قصد تجاوز دارد و نه قصد رجعت به سوی فعل ناشایست بلکه در موضع اضطرار و تنگناست، پس بر او اشکالی نیست در حد رفع اضطرار از این امور بهره ببرد.


..........
اونچه که در آیات و روایات متواتر بر اون تأکید شده و در سیره معصومین بسیار مورد توجه هست امر به نکاح دائم جوان می باشد قراون کریم می فرماید: «وَانْکِحُوا الایامی مِنْکُمْ وَ الصّالحِیَن مِنْ عِبادِکُمْ و اِمائِکُمْ اِن یَکُونُوا فُقَراءَ یُغْنِهُم اللهُ مِنْ فَضْلِهِ» و تأکید بر این که هر کس از مربیان جامعه و خانواده مامور هست که به نکاح افراد عزب و بدون همسر بیندیشد و اگر قید صالحین می آورد، کنایه از این هست که قبل از اونکه جوان صلاحیت و پاکی را از دست دهد، در صدد ازدواج دائم او برآئید و مشکل اقتصادی را مانع ازدواج دائم برنامه ندهید، زیرا غنای مالی را مطابق این آیه کریمه خداوند در پرتو ازدواج، خود ضمانت کرده، ولی ضمانت صلاحیت اخلاقی را به عهده برنامه ریزان زندگی جوان برنامه داده، که با حمایت و کمک خود جوان را در تشکیل خانواده تشویق و هستمداد نمایند.
.........
حتی اسلام دریچة روزی و گشایش رزق را در گرو ازدواج دائم نهاده و می فرماید:«الّرزقُ مَعَ الاَهْلِ و العَیال» و ازدواج دائم را متضمن سکونت و آرامش برای زن و مرد می شمارد.

و برای ترغیب جوان به ازدواج دائم در کلامی حکیمانه از رسولخدا (ص) آمده « زَوّجُوا اَیامکم فَاِنَ الله یَحْسُنُ لهم فی اخلاقِهِمْ وَ لِوسّعُ فی ارزاقِهمْ و یًزِدهم فی مرّواتِهِم»زنان و مردان بدون همسر را به ازدواج در آورید که همانا خداوند بواسطه ازدواج اخلاق اونان را نیکو و به روزی اونان وسعت می دهد و ایشان را در مروت و جوانمردی کامل می سازد.


آری تنها پیمان زمینی که در قراون کریم به عنوان «میثاق غلیظ» معرفی می شود و منشا و مسئولیت پذیری و عاملی برای رعایت اصول اخلاقی و حقوقی در مرد و زن می شمارد ازدواج دائم هست.


..........
مسلماً ترغیب جوان به «متعه» و به تأخیر انداختن ازدواج دائم در سنین بالا، هم پدر و مادر را از کارایی لازم باز می دارد هم فرزندان را از بهره مندی پدر و مادری با نشاط، توانمند و فعال بی نصیب می گرداند.

و ما در شیوه معصومین (ع ) و بزرگان دین سراغ نداریم که ازدواج موقت را در سیره عملی خویش مقدم بر ازدواج دایم دارند.
.....
و اگر بدون توجه به این گونه امور، ما به ترویج ازدواج موقت در بین جوانان دامن زنیم؛ به نحوی رغبت به سوی ازدواج دایم را کم کرده ایم و به تبع، اونها را به سوی یک لاقیدی نسبت به خانواده و تشکیل و احساس مسئولیت در قبال اون دعوت نموده ایم.

این قطعاً نه به صلاح جامعه و نسل آینده هست و نه به صلاح نسل جوان.
از سوی دیگر به کرات مشاهده شده که عواقب سوء هستفاده و برداشت نادرست مردان از این حکم، زن را دچار بلیه ای خانمانسوز نموده و دود این منفعت طلبی به چشم زنان رفته و یا با به وجود آمدن فرزندانی که اینها چه به لحاظ قانونی و چه به لحاظ اجتماعی بلاتکلیف و سر در گم و به دور از کانون خانواده هستند، زمینه را برای بخشی از بزهکاری این چنین نسلی فراهم کرده ایم.

گنجینه معارف : مرزشناسی در ازدواج موقت

160:

فرق زنا و ازدواج موقت


1.صيغه موقّت يك نوع ازدواج هست؛
همان طور كه ازدواج دائم نوع ديگرى از ازدواج هست و هر دو واقعيات و احكام خاص خود را دارد كه از جمله اون ذكر صيغه عقد، مهريه و مدت هست.

اما زنا بدون توجه به اين واقعيات (مثل نمطالعهصيغه عقد) كارى صورت مى‏گيرد.

2.

در ازدواج موقّت نسبت به دختر باكره، اجازه پدر و يا جد پدرى او لازم هست؛

در نتيجه اين كار با اطلاع خانواده و به دور از احساسات و پنهان‏كارى‏ها صورت مى‏پذيرد.3.

در ازدواج موقت، زن بايد سپس تمام شدن مدت عقد، عده( ومدت عده بستگي به موارد خاص دارد و حداقل از دو ماه كمتر نيست) نگه دارد
يعني سپس هر صيغه موقت بايد مدت نسبتا تقريبا طولاني را از صيغه شدن خودداري كند ؛ ولى در زنا اين قانون وجود ندارد.
4.

در ازدواج موقت، مرد مسئوليت‏پذير هست و توابع اين ارتباط را از جهت فرزنددار شدن احتمالى مى‏پذيرد؛
در حالى كه در عمل نامشروع اين امر وجود ندارد.

5.

در ازدواج موقت «روابط» برپايه «ضوابط» شكل مى‏گيرد و ارضاى جنسى به صورتى نظام‏مند و قانونى، جواب داده مى‏شود،
در حالى كه در زنا ضابطه‏اى وجود ندارد و غيرقانونى هست.

6. اعتبار زن در زنا از بين مي رود واو به موجودي بي ارزش ودر دسترس تبديل مي گردد
در حالي كه ازدواج موقت واقعيات خاص را دارد كه اين واقعيات موجب آبرومندي زن مي گردد

7.

در زنا فرزند نا مشروع به وجود مي آيد
ولي در صيغه فرزند حلال زاده هست

8.

در زنا فرزندي اگر متولد شد والدين مسئوليت تربيت او را عهده دار نمي شود مگر اينكه او را نيز وسيله اي براي شهوت هاي بعدي خود برنامه دهند
درحالي كه فرزند حاصل از صيغه در خانواده اي پاك قابل تربيت هست

9. احتمال بيمار بودن فرزند حاصل از زنا بيشتر از صيغه هست

10.

در زنا چون احساس گناه وجود دارد
پرده هاي حائل ميان انسان وخداوند از بين مي رود وانسان شقي مي گردد
در حالي كه در ازدواج موقت چون اين عمل مطابق با قوانين الهي هست اين خطر وجود ندارد

11.صيغه چون محدوديت هائي دارد باعث جلوگيري از هم پاشيدگي خانواده مي گردد
در حالي كه زنا بنيان خانواده را متزلزل مي كند


بنابراي, متعه (صيغه ) با زنا فرق هاي پايه ي دارد.

چون در زنا نه عده اي وجود دارد و نه از نظر شرعي طرفين حقي بر گردن هم دارند و نيز اگر فرزندي از زنا متولد شد حرام زاده هست و ارث نيز نمي برد.

ولي متعه در حقيقت يك نوع ازدواج محدود هست و داراي ضوابط و حقوق مشخص شده براي زوجين هست .

هم چنين در وقت عقد و يا عده , زن حق هيچ گونه مباشرتي يا ازدواج با شخص ديگر ندارد.

پس ازدواج موقت مانند ازدواج دائم داراي عده - تعيين مهريه - اجراي عقد و صيغه - اذن پدر در صورت باكره بودن و بسياري از واقعيات ديگر هست و حكم فرزندان متولد از اين ازدواج نيز كاملا مشخص هست فقط در وقت محدود مي باشد.


161:

عزیز

انتظار میره اگر میخواهید در این تاپییک فعالیت کنید اول تاپییک رو بخوانید

این پست شما رو کس دیگری قبلا گذاشتند و پاسخی هم بنده دادم

شما دوباره همان پست را کپی پیست کرده اید

162:

به شدت مخالفم

این کار مفهوم خانواده را از بین می برد و چیزی به نام وفاداری دیگر در جامعه حضور نخواهد داشت .


163:

بنده قضاوتی نکردم.فرمودم آمار بگیرند و حدسم را بیان کردم!
به نظر شما اگر آماری از قشر موافق به انجام این کار گرفته شود،کفه ی ترازو به سمت کدام یک سنگینی می کند ؟! افراد اخلاق گرا یا افراد بی اخلاق!؟


با احترام...
به نظر شما میشه درستی یا نادرستی یک حکم و عقیده رو از روی رفتار عاملان اون عمل فهمید...؟؟
میتونیم بگیم چون کسانی که صیغه می نمايند، اهداف درستی ندارند، پس صیغه بد هست؟


از نگرش جامعه نمی شود فهمید ؟
خود شما،اگر در همسایگی یا در کوچه ی خود،زنی را بشناسید که صیغه می شود و رفت و آمدهای زیادی از جماعت مردان به خانه اش صورت می گیرد،چه نگرش و طرز فکری نسبت به وی دارید ؟ آیا چنانچه شخصی قصد ازدواج دایم داشته باشد،ایشان را به وی پیشنهاد می کنید؟
به فرموده ی خودتان : واقعیات!
تضمین می دهید که این روند تبدیل به تجارت و کسب و کار نشود ؟
همین الان برای مطالعهو ادا کردن واجبات معوقه(نظیر نماز و روزه و چه و چه ) کسب و کار و تجارتی بر پا شده هست میلیاردی! و حتی امسال این کسب و کار تورم 250 %ی را تجربه می کند!موافقم که باید راهکار برای ازدواج دائم ارائه داد و ازدواج آسان نهادینه شود و مسئولین و امت نیز در این زمینه تلاش نمايند....


من که تا به حال راهکاری در جهت حل مسائل ندیده ام! اما در جهت حذف صورت مسئله،چه بسیار!

164:

چه ربطی داردبه موضوع تایپیک مربوط میشد
البته جوابی هم بود برای ادعای سخیف شما
بنده در مورد مسائل شرعی میتوانم به مطلب مورد نظرم هستناد کنم
و خودم را همانند شما علامه و بالاتر از حاکم شرع نمیبینم
شما که توان پاسخگویی ندارد طبق معمول از هر دری وارد میشوید
مشکل شما صیغه یا روسپیگری نیست
شما پايه ا با دین و شریعت تضاد دارید
این موضوع برای همه روشن شده و بیشتر وقتها هم از اعتدال خارج شده
در جاده بی منطقی و تعصب یکه تازی میکنید

دوستان به اندازه کافی به شما جواب دادند
لطفا دیگر از من نقل قول نگیرید

165:

عذر میخوام

واقعا هم اشتباه کردم از شما نقل گرفتم

تا عبرت شود از هر کسی دیگر نقل قول نگیرم

166:

یعنی میخوای بفرمایید ما که با ازدواج موقت موافقیم ،
بی اخلاقیم یا اینکه خودمون اینکاره ایم!
نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها
از نگرش جامعه نمی شود فهمید ؟
خود شما،اگر در همسایگی یا در کوچه ی خود،زنی را بشناسید که صیغه می شود و رفت و آمدهای زیادی از جماعت مردان به خانه اش صورت می گیرد،چه نگرش و طرز فکری نسبت به وی دارید ؟ آیا چنانچه شخصی قصد ازدواج دایم داشته باشد،ایشان را به وی پیشنهاد می کنید؟
نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها

میگویم هوس باز هست...
قبلا هم عرض کردم که ازدواج موقت به خاطر هوس بازی نباید باشه.....


نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها
تضمین می دهید که این روند تبدیل به تجارت و کسب و کار نشود ؟
همین الان برای مطالعهو ادا کردن واجبات معوقه(نظیر نماز و روزه و چه و چه ) کسب و کار و تجارتی بر پا شده هست میلیاردی! و حتی امسال این کسب و کار تورم 250 %ی را تجربه می کند!


این رو هم در پستی که لینک گذاشتم، جواب داده شده....
علت ازدواج موقت، کسب درآمد نیست.....


نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها
من که تا به حال راهکاری در جهت حل مسائل ندیده ام! اما در جهت حذف صورت مسئله،چه بسیار!
راهکار رو از خودمون فعلا شروع کنیم....

167:قصد جسارت نداشتم بزرگوار..
گویا متوجه منظورم نشدید.فرمودم چنانچه از موافقین این طرح آماری گرفته شود،امثال کسانی که به دنبال هوسرانی هستند، تا کسانی که نگرشی مثل شما دارند بیشتر هست.
مصداقش هم فساد و فحشای موجود در جامعه!
مصداقش این همه جوان که از سن ازدواجشان گذشته و قطعاً اگر چنین شرایطی فراهم شود،دمی به خمره خواهند زد!


168:

کسی که سپس هزار وچهارصد سال هنوز تفکر اعراب دوره جاهلیت را دارد که خدا را باور نداشته وناموس که یک شعار کهنه مردسالاری رو ملاک قبول حلال وحرام خداوند میداند نباید بیشتر از این انتظار داشت.

به من از امر قران برنمی خورد وشرمی در شرع نیست.متاسفم براتون چطور جایی که بنفعتون هست دستور الهی را قبول دارید بنام جهاد در راه خدا سرمیبرید اما دستور خدا در چگونه ازدواج کردن را خلاف شرع میشمارید مگر میشود قران را صلیقه ای عمل کرد؟

169:


بله دیگر

شما عضو تیو انقلابی هم میهن هستید

بعد سمت اقای کاووش گرفته میشود

باور کن باید ادم سرش رو بزنه تو دیوار از دست این روزگار

170:

سلام

جواب خیلی حرفاتو دارم اما فعلا لازم نمیدونم.

اما دوست دارم بدونم واقعا تو دلت چ خبره
سعید جان واقعا جز بهم زدن اوضاع ب چیز دیگه ای فکر میکنی؟
کاش مینشستی کنار و دستور ب لنگ کردن میدادی...بهتر بود از بی منطق بودن

با خودت فکر کن چرا جامعه ما نمیتونه ب تفاهم برسه
دلیلش چیه؟

171:

درود

البته اگر جواب دارید که باید بدهید چون اینجا فقط من خواننده نیستم مابقی دوستان هم هستند که میخواهند هستفاده نمايند

توی دلم من هم دقیقا همان چیزی هست که توی دل مابقی ملت ایران

اگر یک نگاه به پاسخی که این اقای سوستک به بنده داده بندازید فکر میکنم حق بدید ادم سرش رو بکوبه به دیوار

بعد در این فروم اقای کاوش با انهمه بار علمی سمت تیم انقلابیشون حذف شده این اقا چنین سمتی داره!

ادم چی بگه

مشکلات کشور در این فروم هم جریان داره

172:

رک و راحت بحرفیم با رعایت قانون و بدون خودسانسوری

اگه توی دل همه امت ی چیز میگذشت اوضاع این نبود

سعید جان موافقت و مخالفتت با کاووش و سوستک رو بیخیال شو لطفا

جواب بده تا ب جایی برسیم

چرا جامعه نمیتونه همدل بشه؟
چ چیزایی باعث ایجاد تفرقه در بین امت میشه؟

نقش تمسخر اعتقادات در نبود وفاق جمعی چقدره؟

173:

اتفاقا عزیز ما وفاق ملی خیلی خوبی داریم

درسته که شرایط اقتصادی و سیاسی بد کشور امت رو عصبانی کرده

ولی شما چند تا کاربر هم میهن که برخلاف مابقی همه هستند رو در نظر نگیر

یک سر برو فیس بوک انگاه اونجا این وفاق رو میبینی

در هر صورت این سخنان را اجازه نمیدهند در فروم بیان کنی و خودت که بهتر اوضاع رو میدانی

پس بهتر بحثی نکنیم عزیز

174:

سعید جان متاسفانه خیلی ظاهر بینی بنظرم
وفاق فیسبوکی رو دیدم بخصوص در جوکهای قومیتی و تمسخر همدیگه

اگه وفاقی بود عصبانیت امت از شرایط اقتصاذی بهونه ای نمیشد ک امت با هم بدتا کنن و تلافی مشکل اقتصادی رو روی هم در بیارن

امت از هم بخورن و دولت از امت و همچنان این دایره بخور بخور باعث شادیه دشمن بشه

سعید بزار رک حرف بزنم
فکر میکنی اگه حکومت بیفته ب مراد دلت میرسی؟
چون من نوعی ازین حکومت بدم میاد پس باید بیفته و ب جهنم ک گرگهای دندون تیز وطنم رو تکه پاره کنن و موقعيت طلبها باقی مونده ثروت ملی رو هاپولی کنن
مهم اینه ک دل من خنک بشه فقط !

175:

بادرود خدمت سعید عزیز فرهیخته که با جسارت قابل تحسین پرشورانه مطالب قابل بحثی را هستارت میزنید ومهمتر ازاون صداقت نهفته در ضمیر باطن شما که ازکلامتان هویداست وشرایطی که با محدودیتهای خویش مانع شکفتن بغض درون وبیان اونچه دردل وذهن دارید قابل درک هست
شاید جای این سخن اینجا نباشد وبه نوعی تداخل درجریان بحث ایجاد کند اما باتوجه به صحبتهای شما عرض کنم از صمیم قلب با گرفتن اون عنوان هیچ گونه آزرده خاطر نیستم وچه بسااکنون سنگینی اون را بدوش نداشته وراحت تر ازگذشته حضور دارم حداقلش اینکه از بعضی نیش وکنایه برخی از دوستان راحت شده ام باورکنید بنده نه تقاضای کسب اون عنوان را داشتم ونه از دست دادنش مرا آزرده خاطر نموده هست وجا دارد درهمینجا ازلطف وعنایت شما نسبت به خودم تشکر کنم هرچند که میدانم قابل این همه توصیف شما نیز نیستم ...
اما ازطرفی این اوضاع وشرایط وتنگناهائی که در حین حضور دراین انجمن وفشارها وچفت وبست هائی که مانع میشود از بیان برخی مطالب وجواب دادن بدانها صرف نظرشود قابل درک هست .وسکوت فروتنانه چیزی از ارزش مطلب را کم نمیکند وچه بسا می افزاید ...
بنابراین گاهی لازم هست شرایط سخت را به فال نیک بگیریم وفراموش نکنیم که عقاب برای اوج گرفتن با بازکردن بال های خود از باد مخالف بهره میجوید ...
واین فولادی هست که درشرایط سخت آبدیده تر میشود وجلا می یابد

176:


سـلامـ ..

شمـا اگـر بحث دینی در این مـورد دارید بفـرمـایید اینجــا در خدمتتـون هستیــم ..

!
(:


http://forum.hammihan.com/thread111793.html

+ متاسفانه وضعيت فرهنگی كنونی جامعه مـا به گونه ای هست كه غالبا امت به كسانی كه مرتكب فحشا می شوند با ديد اغماض نگاه می كنند ولی كسی رو كه ازدواج موقت كرده فرد بی بند و باری تلقی مي كنند..نوشته اصلي بوسيله zare نمايش نوشته ها
.
سـلامـ ..

امـان از دسـت شمـا .. [ دی : ]

177:

استارتر موضوع اول شما جواب منو بده ازادواج موقت یا صیغه با چه کسی؟خانوم بیوه یا مطلقه یا.....

178:

در هر صورت عزیز نظر شما محترمه

ولی خودت میدانی که اجازه این بحث ها رو اینجا نمیدهند

وفاق ملی را در تشیع پاشایی هم میتوان نظاره گر بود

موفق باشید

179:

خب پس ب بیراهه بریم تا عاقبت چ افتد

یکی 9 دی رو وفاق میدونه یکی اعتراض انتخاباتی و جدیدا هم ک پاشائی

اما بنظرم ب نفاق بیشتر شباهت دارن تا وفاق

ممنون
خدانگهدارت

180:

عذر میخوام

واقعا هم اشتباه کردم از شما نقل گرفتم

تا عبرت شود از هر کسی دیگر نقل قول نگیرم

181:

یعنی میخوای بفرمایید ما که با ازدواج موقت موافقیم ،
بی اخلاقیم یا اینکه خودمون اینکاره ایم!
نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها
از نگرش جامعه نمی شود فهمید ؟
خود شما،اگر در همسایگی یا در کوچه ی خود،زنی را بشناسید که صیغه می شود و رفت و آمدهای زیادی از جماعت مردان به خانه اش صورت می گیرد،چه نگرش و طرز فکری نسبت به وی دارید ؟ آیا چنانچه شخصی قصد ازدواج دایم داشته باشد،ایشان را به وی پیشنهاد می کنید؟
نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها

میگویم هوس باز هست...
قبلا هم عرض کردم که ازدواج موقت به خاطر هوس بازی نباید باشه.....


نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها
تضمین می دهید که این روند تبدیل به تجارت و کسب و کار نشود ؟
همین الان برای مطالعهو ادا کردن واجبات معوقه(نظیر نماز و روزه و چه و چه ) کسب و کار و تجارتی بر پا شده هست میلیاردی! و حتی امسال این کسب و کار تورم 250 %ی را تجربه می کند!


این رو هم در پستی که لینک گذاشتم، جواب داده شده....
علت ازدواج موقت، کسب درآمد نیست.....


نوشته اصلي بوسيله widow نمايش نوشته ها
من که تا به حال راهکاری در جهت حل مسائل ندیده ام! اما در جهت حذف صورت مسئله،چه بسیار!
راهکار رو از خودمون فعلا شروع کنیم....

182:قصد جسارت نداشتم بزرگوار..
گویا متوجه منظورم نشدید.فرمودم چنانچه از موافقین این طرح آماری گرفته شود،امثال کسانی که به دنبال هوسرانی هستند، تا کسانی که نگرشی مثل شما دارند بیشتر هست.
مصداقش هم فساد و فحشای موجود در جامعه!
مصداقش این همه جوان که از سن ازدواجشان گذشته و قطعاً اگر چنین شرایطی فراهم شود،دمی به خمره خواهند زد!


183:

کسی که سپس هزار وچهارصد سال هنوز تفکر اعراب دوره جاهلیت را دارد که خدا را باور نداشته وناموس که یک شعار کهنه مردسالاری رو ملاک قبول حلال وحرام خداوند میداند نباید بیشتر از این انتظار داشت.

به من از امر قران برنمی خورد وشرمی در شرع نیست.متاسفم براتون چطور جایی که بنفعتون هست دستور الهی را قبول دارید بنام جهاد در راه خدا سرمیبرید اما دستور خدا در چگونه ازدواج کردن را خلاف شرع میشمارید مگر میشود قران را صلیقه ای عمل کرد؟

184:


بله دیگر

شما عضو تیو انقلابی هم میهن هستید

بعد سمت اقای کاووش گرفته میشود

باور کن باید ادم سرش رو بزنه تو دیوار از دست این روزگار

185:

سلام

جواب خیلی حرفاتو دارم اما فعلا لازم نمیدونم.

اما دوست دارم بدونم واقعا تو دلت چ خبره
سعید جان واقعا جز بهم زدن اوضاع ب چیز دیگه ای فکر میکنی؟
کاش مینشستی کنار و دستور ب لنگ کردن میدادی...بهتر بود از بی منطق بودن

با خودت فکر کن چرا جامعه ما نمیتونه ب تفاهم برسه
دلیلش چیه؟

186:

درود

البته اگر جواب دارید که باید بدهید چون اینجا فقط من خواننده نیستم مابقی دوستان هم هستند که میخواهند هستفاده نمايند

توی دلم من هم دقیقا همان چیزی هست که توی دل مابقی ملت ایران

اگر یک نگاه به پاسخی که این اقای سوستک به بنده داده بندازید فکر میکنم حق بدید ادم سرش رو بکوبه به دیوار

بعد در این فروم اقای کاوش با انهمه بار علمی سمت تیم انقلابیشون حذف شده این اقا چنین سمتی داره!

ادم چی بگه

مشکلات کشور در این فروم هم جریان داره

187:

رک و راحت بحرفیم با رعایت قانون و بدون خودسانسوری

اگه توی دل همه امت ی چیز میگذشت اوضاع این نبود

سعید جان موافقت و مخالفتت با کاووش و سوستک رو بیخیال شو لطفا

جواب بده تا ب جایی برسیم

چرا جامعه نمیتونه همدل بشه؟
چ چیزایی باعث ایجاد تفرقه در بین امت میشه؟

نقش تمسخر اعتقادات در نبود وفاق جمعی چقدره؟

188:

اتفاقا عزیز ما وفاق ملی خیلی خوبی داریم

درسته که شرایط اقتصادی و سیاسی بد کشور امت رو عصبانی کرده

ولی شما چند تا کاربر هم میهن که برخلاف مابقی همه هستند رو در نظر نگیر

یک سر برو فیس بوک انگاه اونجا این وفاق رو میبینی

در هر صورت این سخنان را اجازه نمیدهند در فروم بیان کنی و خودت که بهتر اوضاع رو میدانی

پس بهتر بحثی نکنیم عزیز

189:

سعید جان متاسفانه خیلی ظاهر بینی بنظرم
وفاق فیسبوکی رو دیدم بخصوص در جوکهای قومیتی و تمسخر همدیگه

اگه وفاقی بود عصبانیت امت از شرایط اقتصاذی بهونه ای نمیشد ک امت با هم بدتا کنن و تلافی مشکل اقتصادی رو روی هم در بیارن

امت از هم بخورن و دولت از امت و همچنان این دایره بخور بخور باعث شادیه دشمن بشه

سعید بزار رک حرف بزنم
فکر میکنی اگه حکومت بیفته ب مراد دلت میرسی؟
چون من نوعی ازین حکومت بدم میاد پس باید بیفته و ب جهنم ک گرگهای دندون تیز وطنم رو تکه پاره کنن و موقعيت طلبها باقی مونده ثروت ملی رو هاپولی کنن
مهم اینه ک دل من خنک بشه فقط !

190:

بادرود خدمت سعید عزیز فرهیخته که با جسارت قابل تحسین پرشورانه مطالب قابل بحثی را هستارت میزنید ومهمتر ازاون صداقت نهفته در ضمیر باطن شما که ازکلامتان هویداست وشرایطی که با محدودیتهای خویش مانع شکفتن بغض درون وبیان اونچه دردل وذهن دارید قابل درک هست
شاید جای این سخن اینجا نباشد وبه نوعی تداخل درجریان بحث ایجاد کند اما باتوجه به صحبتهای شما عرض کنم از صمیم قلب با گرفتن اون عنوان هیچ گونه آزرده خاطر نیستم وچه بسااکنون سنگینی اون را بدوش نداشته وراحت تر ازگذشته حضور دارم حداقلش اینکه از بعضی نیش وکنایه برخی از دوستان راحت شده ام باورکنید بنده نه تقاضای کسب اون عنوان را داشتم ونه از دست دادنش مرا آزرده خاطر نموده هست وجا دارد درهمینجا ازلطف وعنایت شما نسبت به خودم تشکر کنم هرچند که میدانم قابل این همه توصیف شما نیز نیستم ...
اما ازطرفی این اوضاع وشرایط وتنگناهائی که در حین حضور دراین انجمن وفشارها وچفت وبست هائی که مانع میشود از بیان برخی مطالب وجواب دادن بدانها صرف نظرشود قابل درک هست .وسکوت فروتنانه چیزی از ارزش مطلب را کم نمیکند وچه بسا می افزاید ...
بنابراین گاهی لازم هست شرایط سخت را به فال نیک بگیریم وفراموش نکنیم که عقاب برای اوج گرفتن با بازکردن بال های خود از باد مخالف بهره میجوید ...
واین فولادی هست که درشرایط سخت آبدیده تر میشود وجلا می یابد

191:


سـلامـ ..

شمـا اگـر بحث دینی در این مـورد دارید بفـرمـایید اینجــا در خدمتتـون هستیــم ..

!
(:


http://forum.hammihan.com/thread111793.html

+ متاسفانه وضعيت فرهنگی كنونی جامعه مـا به گونه ای هست كه غالبا امت به كسانی كه مرتكب فحشا می شوند با ديد اغماض نگاه می كنند ولی كسی رو كه ازدواج موقت كرده فرد بی بند و باری تلقی مي كنند..نوشته اصلي بوسيله zare نمايش نوشته ها
.
سـلامـ ..

امـان از دسـت شمـا .. [ دی : ]

192:

استارتر موضوع اول شما جواب منو بده ازادواج موقت یا صیغه با چه کسی؟خانوم بیوه یا مطلقه یا.....

193:

در هر صورت عزیز نظر شما محترمه

ولی خودت میدانی که اجازه این بحث ها رو اینجا نمیدهند

وفاق ملی را در تشیع پاشایی هم میتوان نظاره گر بود

موفق باشید

194:

خب پس ب بیراهه بریم تا عاقبت چ افتد

یکی 9 دی رو وفاق میدونه یکی اعتراض انتخاباتی و جدیدا هم ک پاشائی

اما بنظرم ب نفاق بیشتر شباهت دارن تا وفاق

ممنون
خدانگهدارت

195:

سلام بر دوستانيكه در اين تالار براي صحيح يا نادرست بودن صيغه به بحث ومجادله پرداخته اند كه ايا خوب هست يا بد.اول ازهمه بايد اين را بدانيم صيغه متعه براي دختران امكان پذير نيست هم از نظر ديني هم از نظر فقه اي وهم از نظر اجتماعي .حالا شق ديگر در يك جامعه براي اينك جلو بعضي از مسائل گرفته شود بايد برنامه هاي تدايشانن گردد كه جامعه دچار فساد اخلاقي نگرددومنزه وپايزه بماند ما با در نظر گرفتناين مسائل ميتوانيم جاهايي تعبيه كنيم .چنانچه ايت الله طالقاني در خطبه يك از نماز هاي جمعه فرمودند مسجدي بدون وضوخانه ايشانا ..........

به هيچ دردي نميخورد امروز ما به عينه شاهديم كه نبود بعضي مكانها باعث شده فساد در داخل اجتماع بطور سعودي رشد نمايد پس به جهاتي صيغه متعه جلايشان رشد تفسيد در جامعه را سد ميكند تا حدودي .پس بايد مقامهايي كه ميدانند موقعيت جامعه در چه حاليست چاره سازي نمايند تا فرزندان مان بيشتر از اين دچار فساد اخلاقي وروحي نگردند.واالسلام .


196:

ممنونم از توشیحاتتون.

ولی لطفا یک ایه از قران بیارید که سفارش به صیغه در اون باشه تا من قبول کنم.

{لطفا حدیث و مرجع تقلید نباشه.

فقط و فقط و فقط قران.

با ذکر نام ایه و سوره.}در غیر اینصورت کاملا صیغه اشتباس و اسلام دعوت نکرده من حرفو بدون سند قبول نمیکنم.

197:

سلام

خوب نظرمو فرمودم دیگه
مثل اینکه ما فقط تو همچین تایپیکهایی با هم هم پست میشیم

198:

سلام
دوست عزیز در کدام ایه قران اشاره به صیغه شده ؟؟

199:

آیات 23 و 24 سوره نساء رو مطالعه بفرمایید

200:

لنساء : 24 فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَریضَةً وَ لا جُناحَ عَلَیْکُمْ فیما تَراضَیْتُمْ بِهِ مِنْ بَعْدِ الْفَریضَةِ إِنَّ اللَّهَ کانَ عَلیماً حَکیماً
پس هر گاه از جنس مونث بهره جنسی بردید ، واجب هست اجر اونها را بپردازید.

و گناهى بر شما نیست در اونچه سپس تعیین اجر واجب ، با یکدیگر توافق کردهاید.

(بعداً مىتوانید با توافق، اون را کم یا زیاد کنید.) خداوند، دانا و حکیم هست.

(24)

توضیح مختصر در مورد آیه 24 سوره نساء:
از اونجایی که سپس هستفاده جنسی در عقد دائم ،قطعا پرداخت اجر واجب نیست بنابرین این آیه سخن از نوع دیگری از ازدواج را مطرح میکند که به اون ازدواج موقت یا محدود فرموده میشود و مرد باید سپس اتمام دوره بهره مندی اجر خانم را به او پرداخت کند.
اثبات موافقت روایات فوق با آیه 24 سوره نساء:
ضمیر (هن ) در ادبیات عرب برای اشاره به جنس مونث وضع شده هست .
وباید دقت داشت که جنس مونث هم شامل دختران باکره وهم شامل زنان میباشد بنابرین برای ارجاع ضمیر به این دو دسته باید از ضمیر ( هن ) هستفاده کرد .
البته زنان ممکن هست دارای شوهر باشند یا در عده یک شوهر دیگر باشند که طبق آیات قراون از جمله خود همین آیه ازدواج با اونها حرام هست .
( با زنانی که پدرانتان با اونها ازدواج کرده اند ازدواج نکنید ( در ادامه به بیان سایر موراد پرداخته شده و بیان شده که ) حرام شده هست بر شما، مادرانتان، و دختران، و خواهران، و ...و زنان شوهر دار .
و حلال شد بر شما ( به قرینه دو آیه قبل منظور حلال شدن ازدواج هست )
غیر از این مواردی که نام برده شد ،
که اموالتان را بدهید در حالی که در حصن ازدواج برنامه گرفته اید و زنا نمیکنید
پس هر گاه از جنس مونث بهره جنسی بردید ، واجب هست اجر اونها را بپردازید.

و گناهى بر شما نیست در اونچه سپس تعیین اجر واجب ، با یکدیگر توافق کردهاید.

(بعداً مىتوانید با توافق، اون را کم یا زیاد کنید.) خداوند، دانا و حکیم هست.

(24)

النساء : 22 وَ لا تَنْكِحُوا ما نَكَحَ آباؤُكُمْ مِنَ النِّساءِ ....النساء : 23 حُرِّمَتْ عَلَيْكُمْ أُمَّهاتُكُمْ وَ بَناتُكُمْ وَ أَخَواتُكُمْ وَ .....

النساء : 24 وَ الْمُحْصَناتُ مِنَ النِّساءِ إِلاَّ ما مَلَكَتْ أَيْمانُكُمْ كِتابَ اللَّهِ عَلَيْكُمْ وَ أُحِلَّ لَكُمْ ما وَراءَ ذلِكُمْ أَنْ تَبْتَغُوا بِأَمْوالِكُمْ مُحْصِنينَ غَيْرَ مُسافِحينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَريضَةً وَ لا جُناحَ عَلَيْكُمْ فيما تَراضَيْتُمْ بِهِ مِنْ بَعْدِ الْفَريضَةِ إِنَّ اللَّهَ كانَ عَليماً حَكيماً)

همانگونه که مشاهده کردید این آیه شریفه نسبت به ازدواج موقت با دختر باکره مطلق و آزاد از قید اجازه پدر میباشد چرا که عموم ضمیر ( هن شامل دختران نیز میشود
ولی باید دقت داشت که از بین بردن بکارت دختران در عقد موقت و بدون اذن پدر دختر مورد نهی روایات اهل بیت علیهم السلام برنامه گرفته هست و بیان شده هست که این کار ممکن هست موجب بی آبرویی دختر و خانواده او بشود .
عامه به روش های مختلفی این آیه شریفه را از مفاد مطرح شده دور مینمايند که در پست زیر به این شبهه جواب داده شده هست
ارائه بحث به طور دقیق در این پست ( اثبات ازدواج موقت در قراون (پاسخی به اهل تسنن) )امیرالمومنین علی(ع): لَوْ لَا أنّ عُمَر نَهَى النَّاسَ عَنِ الْمُتْعَهِ مَا زَنَى إِلّا شَقِىّ؛

اگر عمر متعه را حرام نکرده بود، زنا نمیکرد مگر شقی

ماده
۲۱ ۱۹۸۳۵ : قانون حمایت خانواده ۱۳۹۲/۱۲/۰۱ تحت نکاح موقت تابع موازین شرعی و قانون مدنی و ثبت اون الزامیواژه شناسان فرموده‏اند مقصود از هستمتاع، درآمیختن و کسب لذت هست، بنابراین معناى آیه این هست:
هر گاه از زنان لذت بردید، مهرشان را بدهید.
ابن عباس، سدى، ابن سعید و گروهى از تابعان و اصحاب امامیه می گویند: منظور ازدواج موقت هست.
این مطلب واضح هست؛ زیرا «استمتاع و تمتع» اگر چه در اصل به معناى انتفاع و کسب لذت هست، ولى در عرف شرع، به چنین عقدى اختصاص دارد به خصوص هنگامى که اضافه به «زنان» شود.
بنابراین معناى جمله این هست: «هر گاه اونها را به عقد متعه درآوردید، اجرتشان را بپردازید».
از جماعتى از صحابه که از جمله اونها، ابى بن کعب، عبد الله بن عباس و عبد الله بن مسعود هستند، نقل شده هست که ایشان: «فما هستمتعتم به منهن الى اجل مسمّى فآتوهن اجورهن» قرائت کرده‏اند؛ یعنى هر وقت «براى مدت معینى» بخواهید از اونها تمتع برید، اجرتشان را بدهید و این صراحت در ازدواج موقت دارد.
از این رو می بینیم بزرگان "اصحاب" و "تابعین"؛ مانند ابن عباس دانشمند و مفسر معروف اسلام و ابى بن کعب و جابر بن عبد اللَّه و عمران حصین و سعید بن جبیر و مجاهد و قتاده و سدى و گروه زیادى از مفسران اهل تسنن و تمام مفسران اهل بیت (ع) همگى از آیه فوق، حکم ازدواج موقت را فهمیده‏اند، تا اون جا که فخر رازى با تمام شهرتى که در موضوع اشکال‏تراشى در مسائل مربوط به شیعه دارد، سپس بحث مشروحى در باره آیه مى‏گوید: ما بحث نداریم که از آیه فوق حکم جواز متعه هستفاده مى‏شود، بلکه ما مى‏گوییم حکم مزبور سپس مدتى نسخ شده هست.[1]
اما قسمت دوم سؤال که چرا در امر ازدواج موقت خداوند به پیغمبرش این دستو را نداد و در اون آیه از سوره نساء در حین بیان حکم هستمتاع، از فعل امر هستفاده نکرد؟ باید فرمود:
دلالت اولی امر بر وجوب هست و کسی ادعا نکرده که متعه واجب هست.[2]
بنابراین، آیه در صدد برشمردن زنانی بود که می شد با اونها ازدواج نمود و در مقام بیان این نبود که دستور دهد که مثلا کسی باید ازدواج کند، موقت یا دائم و اصولا ازدواج چه دائم و چه موقت اون به خودی خود امری مستحب هست، نه واجب[3] بنابراین دلیلی بر هستفاده از فعل امر در این مسئه نبوده هست.

از طرفی احکام برای همه انسان ها هست، نه پیامبر اکرم (ص).

پس در آیه ای که در صدد بیان حکم الاهی هست، حتی اگر خطاب به پیامبر هم باشد، باز عموم امت را نیز شامل می شود نه خصوص ایشان را.201:

بادرود
من یک سوال داشتم ومعمولا بی جواب میماند ...
اکنون باتوجه محتوی این نایپیک درجهت فرهنگ سازی جوانان از گناه و...راه حل صیغه را پیشنهاد میکنید آیا این جوانان مدنظر شما فقط پسران هستند ؟
یعنی دختران باکره که شرایط ازدواج بوجود نمی آید آیا میتوانند حتی با اذن پدر با مرد زن دار یا بی زن ویا پسری صیغه نمايند ورابطه جنسی داشته باشند ؟
به هرحال نیاز تنها مختص قشر پسران ویا مردان نیست آیا شرایط ونیاز دختران دراین مقوله درنظر گرفته شده هست ؟
اگر این امر تائید شود شاید بدینوسیله با توجه به اینکه دختران از نظر کسب درآمد درجامعه مشکلاتی دارند با صیغه شدن به دیگران حتی درخانه خود منبع درآمدی بیابند !
به هرصورت جواب این سوال میتواند عمق نگاه سنتی به زن ونیز ماهیت سخنان این روشنفکران غرب زده را مشخص کند ...
منتظر جواب شما خواهم بود

202:
سلام
ولی اشاره ای به ازدواج موقت نکرده

203:

سلام دوست عزیز
عقل ومنتق به من حکم میکنه به این بحث ادامه ندهم.هر علمی را برای یافتن جواب باید به اهلش رجوع کرد.هم شما دوست گرامی هم من کاملا" میدانیم طرح مسائلی که به اعتقادات یک قوم یا ملتی ربط پیدا مینمايند (حتی باورهای غلط)نباید به تمسخر گرفته شوند امروزه یافتن جواب سوال شما خیلی سخت نیست اما نیتی که پشت پرده پنهان هست چیزی غیراز یافتن جواب یک سوال دینی هست.من مقلد مراجع تقلید هستم وقتی اونها به من مسئله ای را گوش زد مینمايند ایمانم به من حکم میکند قبول کنم.اشتباه نکن منظور من تقلید کور کورانه نیست عاقلان را اشاره ای کافیست.اما سوای باور دینی من ذاتا"با فمنیست وفعالیتهایشان پیرامون اثبات حقوق زن ومرد مخالفم شما هر اسمی دلت میخواهد برباور من بگذار.با این تفاسیر چشم به عالمم رجوع میکنم وجواب سوال شما را میدهم تا گمان نکنی حرفم بدون سند بوده و...
آیه شریف 24سوره نساء رجوع کنید

204:

بنده حاکم شرع و مرجع تقلید نیستم که بخواهم از نگاه اسلامی به این موضوع نگاه کنم اما از نگاه انسانی و جامعه شناسی، صیغه را با خانه عفاف، یکسان می بینم و اون را وسیله ارضای جنسی میدانم مگر اونکه زن، جوان و باکره نباشد.....
یاد دیالوگ فیلم مارمولک افتادم....

اونجا که رضامارمولک در جواب اون تاجر که تحت فشار! بود و حکم صیغه را میپرسید فرمود: اینکار عند حرام هست، در روایات آمده هرکس اینکار را بکند فرشتگان به او تف مینمايند، و مرگ بسیار بدی هم دارد، شیطان شخصا دهن او را مورد عنایت برنامه میدهد !!!!!!! :-)

205:

دوست گرامی من موندم شما چطور محتویات تایپیک را خوندی!!!!!!!

206:

اعتراف کنم همه را نخواندم ولی باتوجه به مدت حضورم ومشارکت دراین مباحث رغبتی برای خواندنشان نداشتم
زیرا باتوجه به دلائل تکراری ارائه شده برضرورت امر صیغه که مسافرت مرد وعدم دسترسی به زن ویا...
ویا دلائل حق به جانبی همچون حل کردن مشکلات جوانانی که شرایط ازدواج ندارند و....
خواستم بدانم آیا دراین راه حل به دختران دم بختی که شرایط ازدواج را ندارند تدبیری اندیشیده شده هست ؟ منظورم دختران باکره هست !
شما جواب روشنی ارائه کنید تا به ادامه بحث بپردازیم ونتیجه گیری کنیم
حوصله کنید دوست عزیز

207:

درضمن دراین نوشته شما به نکاتی جالب برمیخوریم یعنی عمق فحشا به مانند همان چیزی که درغرب شما اون را نکوهش میکنید ویا درجامعه ما ودرکل به نام بردگی جنسی اتفاق می افتد را نمایان میکند .
واون :
هر گاه از زنان لذت بردید، مهرشان را بدهید.
وباز
پس هر گاه از جنس مونث بهره جنسی بردید ، واجب هست اجر اونها را بپردازید.
یعنی رواج تن فروشی معنی دیگر اون زن درمقابل ارائه خدمات جنسی پول دریافت کند ...
فقط تنها تفاوت امر درشرعی وغیر شرعی بودن اون واون هم موضوع قرائت صیغه نامه هست ...
به نوعی شیوع فحشا ازکانال دیگر وراه انداختن کار وکاسبی برای عده ای ...
اما محض اطلاع اتفاقی که درغرب می افتد واکنون درسوئد درحال اجراست مردی که برای ارتباط جنسی بازنی مبلغی پرداخت کند تحت عنوان جرم بردگی جنسی مجازات میشود ...
این را باید بدانید کریه ترین چهره فحشا بودن پول دراین رابطه هست واگر نفس حل مشکل شیوع فساد هست باید این موضوع پول از این رابطه حذف شود وگرنه کلاه شرعی گذاشتن براون عمق مطلب را نمی کاهد دوست عزیز

208:

مخالفم اخه وقتی همه چیم فراهمه برا چی ازدواج کنم و هر روز با مشکل مواجه شم؟

209:

امام علی (ع) یه حدیث دارن
اینکه اگه عمر ازدواج موقت رو حرام فراخوان نمی کرد
ما کسی رو نداشتیم که زنا انجام بده
و مطمئن باشید پیش بینی امام اشتباه درنمیومد..


210:


امیرالمومنین علی(ع): لَوْ لَا أنّ عُمَر نَهَى النَّاسَ عَنِ الْمُتْعَهِ مَا زَنَى إِلّا شَقِىّ؛

اگر عمر متعه را حرام نکرده بود، زنا نمیکرد مگر شقی

211:

ازدواج موقت رو اگر به اسلام معتقدم باااید بپذیرم ..مخالفت با دستورات شرع مقدسم معصیت هست....اما و اگر در حکم خداوند اوردن گناه هست...
اما من امروز در جامعه چه هستفاده ای از این حکم الهی میبینم؟!!در واقع هستفاده نمايندگان از این سنت کسانی هستند که کوچکترین نیازی با اون ندارند!!!نمونه های بی شماری از ان ها رو به وفور در اطرافم میبینم که یکی از یکی نادرست تر متعه کرده اند...مردی که همسر اولش را با وجود چندین فرزند فقط به دلیل هوسرانی طلاق داد و از اون پس افتاد دنبال زنان بیوه و مطلقه و هیچ زنی را هم رد نداد!!!تنوع طلبی و هوسبازی دلیل پیروی نود و نه در صد از هستفاده نمايندگان از این سنت اسلام هست...
اگر روزی صیغه و ازدواج موقت برای جامعه امری عادی و عاری از قبح وزشتی شود باید فاتحه ی تشکیل خانواده را در مملکتمان بخوانیم.....جوانان ما کوچکترین میل و رغبتی به ازدواج و زندگی در کنار همسر و فرزند در جایی به اسم خانه !!نخواهند داشت..هر گاه نیاز احساسنمايند میپرند سر خیابون و به راحتی آب خوردن هر مدل که بخواهند سوا مینمايند و .....چه اجباری برای ان پسر تنوع طلب و بی مسئولیت وجوددارد که سختی و تعهد ازدواج دائم را با لذتی کوتاه معاوضه کند؟!!اصلا مگر عقلش پاره سنگ برداشته که چنین کند؟!
من عااااشق دینم هستم و حتی اون روایت رو که میگوید اگر سجده بر غیر خدا جایز نبود میفرمودم زن بر شوهرش سجده کند با جان و دل میپذیرم ....بدون اذن همسرم از خانه بیرون نمیروم و مطیع محض اویم ...عااااشقانه برای همسرم و فرزندم در بیرون و اندرون تلاش میکنم و هیییچ چشم داشتی ندارم....به همه ی دستورات دینم پایبندم اما به متعه که میرسد همه ی وجودم پر از اضطراب میشود که خدااا نکند این سنت در جامعه ی اسلامی ترویج و تبلیغ شود!!

212:

کمتر زن متاهلی وجود دارد که تحمل کند همسرش زنی را صیغه کند


70 out of 100 based on 60 user ratings 310 reviews