عاقبت ازدواج مرد ناشنوا با زن نابینا


عاقبت ازدواج مرد ناشنوا با زن نابیناعاقبت ازدواج مرد ناشنوا با زن نابینا
به دلیل ناتوانی مرد ناشنوا در پرداخت مهریه همسرش، دادگاه تصمیم می‌گیرد او را روانه زندان کند اما نگهداری افراد معلول بویژه ناشنوایان و نابینایان در زندان مشکلات خاص خود را دارد و به همین دلیل پرونده در دستور کار ستاد دیه برنامه می‌گیرد.


تیلور کالریج، شاعر و فیلسوف انگلیسی می‌گوید: سعادتمندانه‌ترین ازدواجی که در خیال من می‌گنجد ازدواج مردی است ناشنوا با زنی نابینا؛ اما این نوع ازدواج در کرمان نه تنها به سعادتمندی ختم نشد بلکه زوجین تنها پس از یکسال از هم طلاق گرفتند.


به گزارش تسنیم، چند سال پیش در استان کرمان، مردی ناشنوا با زنی نابینا ازدواج می‌کند اما زندگی مشترک آنها کمتر از یکسال به طول می‌انجامد و با هم به مشکل بر می‌خورند.


به اعتقاد کارشناسان، 70 درصد حواس آدمی را بینایی، 20 درصد شنوایی و 10 درصد نیز حواسی مانند لامسه، چشایی و بویایی تشکیل می‌دهد. این مرد و زن که در مجموع از 90 درصد حواس یک انسان محروم بودند، در برقراری ارتباط با یکدیگر دچار مشکل می‌شوند و همین مساله موجب می‌شود زوجه که مهریه‌اش 50 سکه تمام بهار آزادی بود، تقاضای طلاق کند.


به دلیل ناتوانی مرد ناشنوا در پرداخت مهریه همسرش، دادگاه تصمیم می‌گیرد او را روانه زندان کند اما نگهداری افراد معلول بویژه ناشنوایان و نابینایان در زندان مشکلات خاص خود را دارد و به همین دلیل پرونده در دستور کار ستاد دیه برنامه می‌گیرد.


در نهایت با تلاش مددکاران ستاد دیه و گذشت زوجه از دریافت بخشی از مهریه و دریافت 20 میلیون تومان، زندگی مشترک مرد ناشنوا و زن نابینا پایان یافت.


ستاد دیه برای کمک به زندانیان نیازمند و محکومان جرائم مالی غیرعمد، پرونده‌های مختلفی را در دستور کار برنامه دارد و خیرین و نیکوکاران می‌توانند برای کمک به زندانیان نیازمند و محکومان جرائم مالی غیرعمد، کمک‌های نقدی خود را به حساب 74/74 بانک ملت به نام ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند پرداخت کنند.

عاقبت ازدواج مرد ناشنوا با زن نابینامتاهلین نظر بدهند؛ ازدواج خوبه یا بد؟!

1:

چه جالب


7 مرد 400 بار "الکی" با 4 زن ازدواج کردند

2:

وای چه ناراحت نماينده....همچین ازدواجایی نباید صورت بگیره...حداقل یکی از دو طرف باید تمام حس ها رو داشته باشه تا بتونه زندگیشو کنترل کنه و از پس مشکلات بر بیان !!!


نشانه های پسران عاشق چیست؟

3:

در واقع با این وصلت برنامه بود مرد ناشنوا چشم زن نابینا شود و زن نابینا گوش مرد ناشنوا شود
اما واقعیت زندگی چیزی فراتر از اینگونه فرضیه هاست


علائم هشدار دهنده برای اتمام یک رابطه مشکل دار از دید مشاورین مطرح خانواده

4:

اصن چنین چیزی ممکن نیست...اگرم شدنی باشه فقط یک % امکانش هست و شرط اصلیش هم استقامت و تحمل بالاس..که با توجه به فقدان همچین صبری در عصر حال ؛ همون یک % هم دیگه پیدا نمیشه...مگر در عالم خیال


ازدواج پزشک عمومی با لیسانس علوم تغذیه

5:

چنین چیزی ممکن هست در صورتیکه که زن و شوهر به این تفاهم رسیده باشند که مکمل هم باشند نه نقطه مقابل هم


82 out of 100 based on 82 user ratings 382 reviews