آیه‌ای از قرآن که مشکلات زناشویی را رفع می‌کند


آیه‌ای از قرآن که مشکلات زناشویی را رفع می‌کندآیه‌ای از قرآن که مشکلات زناشویی را رفع می‌کند
کد خبر: ۵۴۷۴۱۱۹
گروه : فرهنگی هنری » قرآن و عترت
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
اندازه فونتنسخه چاپیارسال به دوستان
ذخیره
یادداشت حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی:
آیه‌ای از قرآن که مشکلات زناشویی را رفع می‌کند
در قرآن در یک آیه شرایط یک دادگاه خانواده به طور کامل بیان شده است که با عمل به این آیه بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود!

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی در یادداشتی به بیان مسأله ازدواج و طلاق از دیدگاه قرآن کریم پرداخته است که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید:


در شهر ما یک آمپول زن بود، گاهی قاطی می‌کرد. سمت راست را پنبه می‌مالید، آمپول را سمت چپ می‌زد. حالا آن آمپول زن، چند میلیون شده است. آن کسی که ما را ایجاد کرده، می‌گوید: زود ازدواج کنید. آن وقت ما نظرات دیگری می‌دهیم و نتیجه‌اش ازدواج‌های بی‌ثمر و طلاق‌های مکرر شده است.

اهمیت ازدواج و تشکیل خانواده

1. دو وسیله‌ی آرامش داریم. یکی همسر و دیگری یاد خدا! «لِّتَسْكُنُوا إِلَيْهَا» (روم/21) همسر به انسان آرامش می‌دهد. «أَلَا بِذِكْرِ اللَّـهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» (رعد/28) یاد خدا هم آرامش بخش است.
2. بر اساس روایات اگر کسی در سن متعارف ازدواج کند، نصف دینش را حفظ کرده است. اما اگر زود ازدواج کند دو سوم دینش را حفظ کرده است!
3. ازدواج برای بقای نسل است و تولید نسل ارزشمند است! قرآن می‌فرماید: «كُنتُمْ قَلِيلًا فَكَثَّرَكُمْ» (اعراف/86) خدا منت می‌گذارد که آمار شما کم بود، شما را زیاد کردم. مناجاتی داریم که از کمی جمعیت مؤمنان ناله می‌کند: «اللَّهُمَّ إِنَّا نَشْکُو إِلَیْکَ فَقْدَ نَبِیِّنَا صَلَوَاتُکَ عَلَیْهِ وَ آلِهِ وَ غَیْبَةَ وَلِیِّنَا وَ قِلَّةَ عَدَدِنَا» (دعای افتتاح) خدایا از فقدان نبی(ص) و غیبت امام زمان(ع) و کمی جمعیت به درگاه تو شکایت می‌کنیم.
4. تشکیل خانواده، مقدس و ازدواج عبادت است. اولین نقش ازدواج هم در نماز است. کسی اگر همسر نداشته باشد، یک رکعت نمازش یک رکعت است. اما همین که ازدواج کرد، یک رکعتش هفتاد رکعت می‌شود.
بهترین جای نماز کجاست؟ سجده! روایات می‌گوید: در سجده آخر دعا کن و بگو: «و ارزق لی و لعیالی» خدایا خرجی خانواده را عنایت کن. یعنی ازدواج و نماز با هم رابطه متقابل دارند.
5. قرآن می‌گوید: «هُنَّ لِبَاسٌ لَّكُمْ وَأَنتُمْ لِبَاسٌ لَّهُنَّ» حدود پنجاه نکته در این آیه هست. زن و شوهر لباس یکدیگر هستند. یعنی همانطور که لباس، غنی و فقیر ندارد و همه نیاز به لباس دارند، فقیر هم باید ازدواج کند. ما می‌گوییم: برو، پول، خانه، ماشین، زندگی‌ات که کامل شد، حالا بیا و ازدواج کن! در حالی که فقیرهم باید لباس داشته باشد و اگر کسی برهنه است، بقیه باید برایش لباس تهیه کنند. همین که هوا گرم است، لباس نازک می‌پوشیم. شوهر امروز عصبانی است؟ خانم کوتاه بیاید. زن عصبانی است، آقا کوتاه بیاید.بارداری در دوران نامزدی

1:

بنظر من ایمان خیلی مهم هست .ودریک زندگی مشترک اول ازهمه ایمان نقش بسزای دارد وقتی زوجین ازایمان برخوردار باشن .پایه های زندگیشان مستحکمتر میشود .وباهم تفاهم بیشتری خواهندداشت


با این دختران نباید ازدواج کرد..."

2:

کاملا درسته..ایمان خیلی مهمه


28 ترفند برای داشتن زندگی بهتر که آرزو میکردید زودتر میدانستید

3:

پیامبر عزیز خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند: « بهترین مردان امت من، اون کسانی هستند که نسبت به خانواده خود خشن و متکبر نباشند و بر اونان ترحم و نوازش نمايند و به اونان آزار نرسانند .»


مهریه را هم داده اند و هم گرفته‌اند...

4:

پیامبر عزیز خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند: هر کس به بازار رود و هدیه ای برای خانواده اش بخرد و ببرد، [پاداش او ] مانند کسی هست که برای نیازمندان صدقه می برد [ .


عوامل گرایش دختران مجرد به مردان متاهل
و هنگامی که هدیه را به خانه می برد]، باید، قبل از پسران، به دختران بدهد، زیرا کسی که دخترش را شادمان کند، مانند کسی هست که یک بنده از فرزندان اسماعیل را آزاد کرده هست .


اگر متاهل ها عاشق شوند....
و هر کس [با دادن هدیه ای ] چشم پسری را روشن کند، گویا از ترس خدا گریسته هست و هر کس از ترس خدا بگرید، خداوند او را داخل نعمت های بهشت کند .»


چطور درباره اتفاقات بد با همسرمان صحبت کنیم؟

5:

پیامبر عزیز اسلام صلی الله علیه و آله می فرمایند: نشستن مرد در کنار خانواده اش، نزد خدای بزرگ دوست داشتنی تر از اعتکاف [و نشستن] در این مسجد من هست .»


واقعا ازدواج باعث آرامش روحی و معنوی است؟

6:

مطالب خوبی هست.
ولی اینا رو چه کسی به گوش اون پولدارای بی درد می سونه؟
این آیه ها رو من یکی که کلا با معنی چندین بار شنیده ام.

ولی آیا این آیه ها فقط مال من و امثال منه.

(البته طبق خود آیه های قراون از ابتدای تاریخ هم همینطوری بوده)

شما یه بچه پولدار گیر بیارین که اخلاق مزخرف نداشته باشه و فاسد نباشه و نون حلال خورده باشه و دنبال فساد و فحشا نباشه.

اونوقت اگر گیر آوردین بپرسین این بچه پولدار با جد و آبادش کدومشون به این قراون عمل کردن!


70 out of 100 based on 60 user ratings 310 reviews