ازدواج سنتی یا مدرن کدام بهتر است؟


ازدواج سنتی یا مدرن کدام بهتر است؟ازدواج سنتی یا مدرن کدام بهتر است؟
به نظر شما کدام ازدواج بهتر است سنتی یا مدرن؟متاسفانه برخی جوانان برداشت غیرواقعی یا ناقصی از فرآیند ازدواج سنتی دارند و بعضا این گونه می‌پندارند که ازدواج سنتی یعنی این که آنها حق انتخابشان را به والدین واگذار کنند یا این که به نحو رسوم منسوخ گذشته نباید تا پیش از ازدواج همسرشان را ببینند.همه اینها با روح اسلام منافات دارد و آنچه مورد تائید اسلام است، این‌که دختر و پسر به دور از هر گناهی سه مرحله در ازدواج سنتی، یعنی جلسات معارفه رسمی، تحقیقات محلی و مشاوره پیش از ازدواج را برای نیل به یک انتخاب صحیح، ملاک‌مند و همه‌جانبه‌نگر طی کنند.از طرفی به خاطر همین مسائل بین خانواده ها و نسل ها تناقض و سردرگمی به وجود آمده است.پدر و مادر ها از ازدواج سنتی بچه ها استقبال می کنند، در حالی که پسرها و دخترهای خانه، در آرزوی ازدواج بر مبنای عشق قبلی هستند. همین مسئله موجب بروز کشمکش و ناهماهنگی درباره موضوع ازدواج بچه ها، در خانواده ها می شود. امروزه شاید بیشترین درگیری جوانان با والدین خود در باره نوع انتخاب ازدواج شان باشد.همان طور که گفته شد به دلیل اینکه هیچ آمار مستند و درستی در باره میزان موفقیت و پایداری هر کدام از این ازدواج ها وجود ندارد، این کشمکش ها هیچ برنده ای ندارد و نخواهد داشت. زیرا برای هر کدام از انواع این ازدواج می توان بسیار مثال موافق و نقض آورد.ازدواج سنتی یا مدرن کدام بهتر است؟


اینکه ازدواج را به دو نوع سنتی و غیرسنتی تقسیم کنیم و ازدواج عاشقانه و خوشبختی را کنار ازدواج غیرسنتی برنامه دهیم کار بسیار غیرمنصفانه ای است. زیرا سنت و عرف ما هیچ وقت بر این عقیده نبوده است که جوانان بدون شناخت و آشنایی با یکدیگر ازدواج کنند. بسیاری از خانم ها هستندکه بعد از ازدواج به دلایل مختلفی دچار نوسانات روحی و عاطفی می شوند و زندگی مشترک خود را با زندگی زناشویی اطرافیان و دوستان خود مدام مقایسه می کنند. این مقایسه ها باعث می شود خانم ها روز به روز افسرده تر شوند. زیرا به این فکر می کنند که آن زندگی چیزی دارد که زندگی خودشان ندارد.عشق و خوشبختی را گمشده زندگی خودشان می دانند و آن را گوهری دست نیافتنی در دستان دیگران می بینند. غافل از اینکه این احساسات و افکار منفی نتیجه ای به جز فرورفتن در گرداب افسردگی ندارد. همین افکار به خودی خود می توانند یکی از عوامل اصلی سرد شدن رابطه بین زوجین باشد.حسرت خوردن برای زن های متاهل فقط آن ها را فرسوده تر می کند. بیشتر آن ها فکر میکنند باید منتظر یک فرشته نجات باشند که قدر آن ها را بداند و به اندازه کافی به آن ها عشق بورزد. تقربیا همه این خانم ها غافلند از اینکه تنها فرشته نجات زندگی آن ها خودشان هستند و لاغیر. خانم هایی که حسرت زندگی عاشقانه دیگران را می خورندازدواج سنتی یا مدرن کدام بهتر است؟


خوب است بدانند که اگر تنها عشق قبل از ازدواج بتواند ضامن خوشبختی زوجین باشد، پس چرا خیلی از همین زوجین نمی توانند بعد از مدتی یکدیگر را تحمل کنند و در کنار هم زندگی کنند؟ زندگی آن ها چه چیزی کم دارد؟آدم هایی که در یک رابطه عاشقانه هستند، به شدت از رابطه خود محافظت می کنند.حواس شان به روح و روان و علایق و سلایق طرف مقابل شان هست. هر کاری می کنند تا معشوق خود را از دست ندهند. این موضوع باعث می شود حواس شان باشد تا رابطه را به احسن وجه حفظ کنند و از هرکاری که موجب رنجش و آزار طرف مقابل شان می شود پرهیز می کنند.راحت گذشت می کنند و فداکاری برای آن ها سخت نیست. اما بیشتر همین آدم ها بعد از ازدواج خیال شان راحت می شود که دیگر از دست دادنی در کار نیست. همین خیال راحت برای زندگی مشترک خطرناک می شود.پس در زندگی مشترک آنچه که مهم است و آنچه که مبنا برنامه میگیرد،مراقبت از رابطه است. یک مراقبت دائمی به همراه همان ترس از دست دادن. این ترس اگر با مراقبت مداوم از رابطه همراه باشد یک زندگی مشترک عاشقانه و گرم را به ارمغان می آورد. اینکه فکر کنیم فقط عشق قبل از ازدواج به تنهایی می تواند برای زندگی ما یک بستر گرم و عاشقانه را فراهم کند، یک تفکر به شدت بی اساس و منطق است.وقتی شوهرم به بقیه زن ها نگا می کند چی کنم !

1:

من نه موافق ازدواج سنتی به اون سبک قدیم هستم که تازه شب عروسی داماد عروس خانوم رو میدید ..
و نه موافق روش جوونای این دوره زمونه که با یه بچه مییان و میگن ما ازدواج کردیم اینم بچمونه ...
به نظرم هرچیزی حد تعادلش خوب و کارآمده ..


هر 3 دقیقه یک طلاق، زیبنده یک کشور اسلامی نیست


بانک جامع خدمات دهندگان عروسی/ اینجا همه جمعن!

2:

درسته کلا ازدواج اگه منطقی باشه و بر پايه معیارهای واقعی صورت بگیره
احتمال موفقیتش میرسه به 99 %
ولی ازدواچ های سنتی و مدرن امروزی چون بر پايه عقل نیستند بیشترشون به طلاق میکشه
و یا زندگی اجباری


وام ۱۰ میلیونی جوابگوی هزینه های بالا ازدواج نیست

3:

هيچ كدام.


سن ازدواج


عروسی عشایر خراسان شمالی+ تصاویر

4:

سنتی


چگونه دست خواستگار دروغگوتان را رو کنید؟

5:

ازدواج مدرن ؟!!!


عکس/ تزئین ماشین عروس با خط نستعلیق

6:

انتقال از تالار هم اندیشی
.
الان مگه میشه رو ازدواج مدرن فکر کرد؟!
اینقدر رسم رسومات قدیم هنوز هست که آدم قید هرچی ازدواج مدرنو میزنه !

7:

ازدواج سنتی صد در صد بهتر هست

8:

بستگی داره که شما از لحاظ عقلی توی چه قرنی باشی برای بضعی ها سنتی بهتره البته پیشنهاد میکنم این عزیزان از این به بعد هم به جای اینترنت و ایمیل از چاپار و کبوتر نامه رسان هستفاده بنمايند و یا به جای اتومبیل با الاغ و قاطر این ور و اون ور بروند

9:

به طور کلی:
ازدواج نکردن بهتر از ازدواج کردن هست.

حال تصمیم با شماست!

10:

ازدواج سفید

11:

بس که فیلمها روم تاثیر گذاشته میخوام بگم..بابا زن دومو بچسب.اولی نشد طلاقش میدم .میرم دومی
دور ازشوخی فیلمها وبازیگران و کل جامعه به ازدواج نگاه درستی نداره.

12:

خخخخخخخ بی دردسر هم هست خرج عروسی هم نمیخواد

13:

قبول یک شیوه لازمه نفی دیگری نیست ، ممکنه با توجه به نوع فرهنگ و سایر مشخصه ها برای شخصی ازدواج به یکی از این دو شیوه مناسب تر باشه برای شخصی دیگر شیوه دیگر.

و همچنین به علت تفاوت های فرهنگی ممکنه چیزی که نزد یک گروه سنتی هست نزد
گروه دیگه مدرن باشه یا بلعکس.


14:

هیچ کدوم
در ازدواج سنتی رسما هندونه رو میدن زیربغلت میری خونه تازه که قاچش میکنی میبینی ای بابااااااااااا دخلت اومده که
در ازدواج مدرن نیز هندونه به شکل دیگری میره زیر بغلت ! بعبارتی خود طرف هندونه میزاره زیر بغل خودش ! اول طرف عاشق میشه ! جالب اینجاست هندونه رو هم قاچ میکنه و میبینه شیرین نیست ! میبینه قرمز نیست !! ولی چون عاشق شده دیگه نمیبینه ! و نهایتا دوباره دخلش میاد

15:

تلفیقی از ویژگی های خوب سنتی و مدرن میتونه راهگشا باشه

16:

فک کنم تکراری باشه

میخواستم همینو بگم

17:

سنتی خوب نیست فالوده ای بهتره

18:

مدرن ولی نه با بی بندو باری با نظارت خونواده....76 out of 100 based on 56 user ratings 406 reviews