تفکیک جنسیتی داعش در دانشگاه موصل


تفکیک جنسیتی داعش در دانشگاه موصلتفکیک جنسیتی داعش در دانشگاه موصل
گروه تروریستی داعش دانشگاه«موصل» عراق را تفکیک جنسیتی کرد.
به نقل از سومریه نیوز، یک منبع در دانشگاه موصل گفت که گروه داعش اساتید و روسای دانشکده‌های دانشگاه موصل را در این دانشگاه جمع کرد و به آن‌ها دستور داد که دانشجویان دختر و دانشجویان پسر در دانشگاه موصل باید از هم جدا شوند.
این منبع افزود که داعش همچنین به اساتید و روسای دانشکده‌های دانشگاه موصل اطلاع داد که در این دانشگاه باید یک دانشکده پزشکی برای دانشجویان دختر و یک دانشکده پزشکی برای دانشجویان پسر ساخته شود.
وی تصریح کرد که گروه داعش همچنین دستور داد که دانشجویان دختر باید از ۹ صبح تا ۲بعد از ظهر و دانشجویان پسر از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ۶ بعد از ظهر سر کلاس حاضر شوند.
این منبع در ادامه تاکید کرد که داعش همچنین دستور داده است که در درس‌های رشته‌های مختلف به ویژه حقوق و علوم سیاسی دانشگاه موصل تغییراتی باید داده شود.
این منبع در ادامه گفت که داعش دستور داده است که نام دانشکده «هنرهای زیبا» در دانشگاه موصل باید به دانشکده «خط و تزئین» تغییر داده شود.
گروه تروریستی داعش همچنین از دانشجویان و اساتید دانشگاه موصل خواسته است که فعالیت خود را از ماه سپتامبر آینده آغاز کنند.
تفکیک جنسیتی داعش در دانشگاه موصلاختلاس ‌12 میلیاردی کارمند بانک در شیراز

1:

تفکیک جنسیتی در دانشگاهای ایران اجرایی شد

تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها، هرچند با دستور رئیس جمهور متوقف شد، اما دانشگاه علامه طباطبایی و چند دانشگاه دیگر اون را اجرا کردند.


با وجود دستور رییس‌جمهور برای توقف طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها با نزدیک شدن به مهر ماه و شروع سال تحصیلی جدید ابعاد اجرا روشن‌تر شده و نشان می‌دهد که دستور رییس‌جمهور و اظهارنظر برخی نمایندگان مجلس تاثیری در روند اجرای طرح کامران وزیر علوم نداشته هست.


پرسانحه‌ترین ماه‌ های سال کدامند؟
در روزهای گذشته نیز این طرح در دانشگاه یزد به اجرا در آمد و بر پايه اون برنامه هست از سال تحصیلی جدید دروس عمومی دانشکده معارف و برخی از دروس دانشکده ریاضی به صورت کامل مشمول طرح تفکیک جنسیتی شده و دانشجویان دختر و پسر این دانشگاه در کلاس‌ها و محیط‌های آموزشی تفکیک شوند.


شرایط ادامه بیمه پردازی به صورت اختیاری

تفکیک جنسیتی داعش در دانشگاه موصل
محمود احمدی‌نژاد، یک ماه پیش با ارسال نامه‌یی به وزیرعلوم ایران از اجرای طرح تفکیک انتقاد کرده و فرموده بود: «شنیده شده هست که در برخی دانشگاه‌ها، رشته‌ها و کلاس‌های تک جنسیتی بدون لحاظ نتايج اعمال می‌شود.


دهها هزار دختر عاشق این مرد هستند!
ضروری هست فوری از این اقدامات سطحی و غیرعالمانه جلوگیری شود.» اما وزیر علوم کمی بعد در جمع نمایندگان برخی تشکل‌های دانشجویی تاکید کرد این طرح متوقف نشده هست.


تجربه کودک آزاری جنسی 32 درصد دختران راهنمایی و دبیرستان
تعدادی از مجلسیان نیز در حمایت از کامران دانشجو با نامه احمدی‌نژاد مخالفت کردند اما تعدادی از نمایندگان نیز طرح تفکیک جنسیتی را در آموزش عالی کشور عملی غیرمنطقی می‌دانستند و پیشنهاد‌های دیگری برای دانشجو دارند.
علی زنجانی، نماینده مجلس چندی پیش در این باره فرمود: تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها در شرایط کنونی عملی شتابزده هست.


گردشگران خارجی هم امربه‌معروف می‌شوند!
با اجرای این طرح هستکبار موقعيت مناسبی به دست آورده و برای تشویش ذهن امت بویژه دانشگاهیان دست به توطئه‌های مختلفی خواهد زد.


لحظه های دیدنی از آزادی یک کودک سه ساله ربوده شده
او در فرمود‌وگو با خانه ملت تاکید کرد: شایسته هست از همان دوران ابتدایی دانش‌آموزان به صورت مختلط تحصیل نمايند و از همان وقت ابتدایی با وضع موجود آشنا شوند و این روش از بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها جلوگیری خواهد کرد.


فیش حقوقی رئیس جمهور آمریکا!
متاسفانه در مقاطع تحصیلی پایین‌تر هر دوجنس بصورت جداگانه تحصیل می‌نمايند اما در دوره‌ای که دوجنس ازهر نظر به سن بلوغ می‌رسند، به صورت مختلط کنار هم برنامه می‌گیرند.

این نماینده مجلس علت مطرح شدن تفکیک جنسیتی را عدم توجه به مسائل اخلاقی، عفاف و حجاب و کنار گذاشتن ارزش‌های اسلامی توسط دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر عنوان کرد.
اصطلاح "تفکیک جنسیتی" مربوط به وزارت علوم نیست و اصطلاح رسانه های خارجی هست و دغدغه شخصی وزیر علوم،" اسلامی شدن دانشگاهها" ست نه تفکیک جنسیتی


در این راستا، فرمود وگوی خبراونلاین با جلیل دارا، مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم را بخوانید:
از چند ماه پیش وزیر علوم موضوع اسلامی شدن دانشگاهها را مطرح کرد و برنامه شد در این راستا اتفاقاتی بیفتد.

برخی دانشگاه ها تفکیک جنسیتی را اجرا کرده اند.

با گذشت دو ماه از آغاز تحصیلی تا چه حد دانشگاهها در این زمینه موفق بودند؟
اول باید تاکید کنم که تفکیک جنسیتی، سیاست وزارت علوم نیست و مدیریت دانشگاه ها،راسا در این باره اقدام می کند.


او به خبراونلاین می گوید:
اصطلاح "تفکیک جنسیتی" مربوط به وزارت علوم نیست و اصطلاح رسانه های خارجی هست و دغدغه شخصی وزیر علوم،" اسلامی شدن دانشگاهها" ست نه تفکیک جنسیتی.

ما می خواهیم در دانشگاهها عفاف و حجاب رعایت شود اما برخی به دنبال مانع تراشی برای این امر هستند.

ما فراخوان نمودیم که به دنبال احداث پردیس دخترانه برای دانشجویان هستیم و این موضوع را پی گیری می کنیم.
تفکیک جنسیتی داعش در دانشگاه موصل
این طرح در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده هست که هم‌اکنون وزارت علوم با جدیت تمام اون را پیگیری می‌کند.

برای اجرایی شدن این طرح، باید رایزنی‌هایی در هر هستان صورت گیرد، اما با این حال، بار اصلی این طرح بر عهده وزارت علوم گذاشته شده هست که باید با دیگر ساوقت‌های مرتبط نیز درباره اون مذاکره شود.
اما دانشگاه هایی مانند علامه طباطبایی از امسال این تفکیک جنسیتی را اجرا کرده اند.
این تصمیم شخص رئیس دانشگاه بوده و ما برای اسلامی شدن دانشگاهها طبق مصوبه شورای عالی انقلاب عمل می کنیم یعنی به موضوع بازنگری متون علوم انسانی و بحث حجاب و عفاف در دانشگاه ها اهمیت می دهیم تا تفکیک جنسیتی.

بیشترین دغدغه تشکلهای دانشجویی باید بصیرت افزایی و تلاش در جهت رسیدن به آرمانهای انقلاب و مطالبه این آرمانها باشد.

متاسفانه عده ای به دنبال این هستند که فضای دانشگاهها را فضایی بی انگیزه جلوه دهند، این در حالی ست که باید فرمود هیاهو و جنجال به معنای پویایی و نشاط نیست.

پویایی یعنی با اندیشه و تعقل حرکت کردن نه جنجال به راه انداختن.باید توجه کنید که دغدغه وزیر علوم تفکیک جنسیتی نیست، بلکه اسلامی شدن دانشگاه‌ها هست.
چه خبر از دانشگاه علامه طباطبایی ؟
90% کلاس‌های درس مقطع کارشناسی دانشکده‌های علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی تفکیک جنسیتی شد.

دانشجویانی که دیروز برای تعیین واحدهای درسی به دانشگاه مراجعه کردند با جدول مجزای زنان و مردان روبرو شدند.
این دانشجویان ضمن ابراز نگرانی از این تفکیک فراخوان نمودند این تفکیک بیشتر در دروس تخصصی رشته‌های برنامه‌ریزی دانشکده‌های علوم اجتماعی و ارتباطات انجام شده هست.

از میان 51 واحد درسی در گرایش‌های برنامه‌ریزی اجتماعی و مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات رشته علوم اجتماعی 46 واحد به شکل مجزا و تنها 5 واحد درسی به شکل مشترک به هردو گروه جنسی مردان و زنان ارایه می‌شود.

از 46 واحد درسی تفکیک شده نیز 30 واحد برای زنان و 16 واحد مخصوص مردان هست.
90% کلاس‌های درس مقطع کارشناسی دانشکده‌های علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی تفکیک جنسیتی شد.

دانشجویانی که دیروز برای تعیین واحدهای درسی به دانشگاه مراجعه کردند با جدول مجزای زنان و مردان روبرو شدند.


تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه سال گذشته با تفکیک دروس عمومی دانشکده ادبیات آغاز شده هست که امسال نیز مانند سال قبل درس‌های عمومی این دانشکده تفکیک شده اما درس‌های تخصصی به صورت مشترک انجام می‌شود.

مروری بر جدول‌های منتشر شده در این دانشگاه نشان می‌دهد برخلاف اونچه رییس این دانشگاه پیش از این فراخوان نموده بود تفکیک‌ها محدود به دروس عمومی نیست و بسیاری از دروس خصوصی نیز شامل این تفکیک هست.
در بهمن‌ماه سال جاری که نخستین مرحله از این تفکیک در دانشگاه علامه به اجرا درآمد دانشجویان دانشگاه با تجمع مقابل دانشگاه خواستار توقف طرح تفکیک شدند.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی پس از این اعتراض‌ها در فرمود‌وگو با مهر از تفکیک جنسیتی تعدادی از کلاس‌های این دانشگاه در سال جدید تحصیلی اظهار داشت و فرمود: جدا شدن کلاس‌های دانشجویان دختر و پسر فقط مربوط به کلاس‌های دروس عمومی هست که تعداد جمعیت دانشجویانش بیشتر هست.

حجت‌الاسلام سیدصدرالدین شریعتی تاکید کرد: جدا کردن کلاس‌های دانشجویان دختر و پسر قطعا برنامه‌ریزی دانشکده‌هاست.

دانشکده‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اند که کلاس‌های دروس عمومی را که دارای تراکم جمعیتی بالایی هستند به دو کلاس دخترانه و پسرانه تقسیم نمايند.

این جدا شدن کلاس‌های دانشجویان دختر و پسر مربوط به کلاس‌های دروس تخصصی نمی‌شود.


تفکیک جنسیتی اجرایی شد

2:

فکر کنم اگه داعشیا شیعه بودن ما هیچ مشکلی باهاشون نداشتیم.اونا دارن از کارای ما کپی برداری میکنن.واقعا بجز بحث مذهب چه اختلافی بین ما و اوناست؟

3:

کارمندان مرد و زن شهرداری شهرستان تهران تفکیک می‌شوند

جامعه > شهری - پانا نوشت:
به زودی کارمندان مرد و زن در شهرداری شهرستان تهران تفکیک می‌شوند.

این تصمیم جدیدی هست که در شورای معاونین شهرداران و ساوقت‌ها گرفته هست.
از این پس مدیران ارشد و میانی در واحد‌های شهرداری شهرستان تهران صرفا از نیروهای کارمند آقا جهت سمت‌هایی مانند مسئول دفتر، منشی، اپراتور تلفن، تایپیست و مسئول پیگیری و...

که در محدوده دفتر کار مدیران اشتغال دارند هستفاده می‌نمايند.
از مدیران شهرداری خواسته شده هست ظرف ماه آینده این موضوع را با جدیت توسط ساوقت بازرسی و حراست کل پیگیری و اجرایی نمايند.
همچنین تاکید شده به منظور آرامش و آسایش بیشتر کارکنان با تغییرات مناسب حتی‌المقدور محل هستبرنامه کارکنان خانم و آقا مورد بازنگری و به صورت جداگانه طراحی و اجرا شود.
نگاه مرد سالارانه در شهرداری سال‌ها هست مورد انتقاد جامعه زنان هست.

در شهرداری شهرستان تهران کمتر زنی توانسته هست به رده‌های مدیران میانی راه یابد و سهم خانم‌ها در معاونت‌های شهرداری هیچ هست.
موضوعی که شورای شهر سوم را نگران کرده بود و در قالب طرحی درخواست کرده بودند ۵۰ % مدیران شهری در ۵ سال آینده زن باشد .

هر چند این طرح که توسط معصومه ابتکار به صحن شورا آورده شد رای نیاورد.

اما موقعيت نقد نگاه مدیران شهرداری به حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی را فراهم کرد.
محمد شریفی جامعه‌شناس در خصوص نگاه جنسیتی در برخی از ادارات می‌گوید: فرهنگ مردسالاری با تقسیم کار و محول کردن انجام امور خانه به زنان، عملا به نوعی سبب سلب موقعيت مشارکت برابر زنان را فراهم آورده و بتدریج به صورت یک نهاده ذهنی درآمده هست، که مطابق اون، الگوهای رفتاری متناسب با همان ارزش‌ها را به زنان ارائه می‌دهد؛ منزوی کردن زنان در خانه جهت خدمتگزاری به شوهر، فرزند و یا جمع خانواده، نمونه‌ای از اون هست که می‌تواند آسیب‌های دیگری را با خود بپروراند؛ و انگار نوعی «ساخت اجتماعی مونث ابدی» را به طور بارزی مداوم، مقاوم‌تر و پایاتر می‌کند.

تفکیک شغل بر پايه جنس، نخستین روشی هست که جامعه مبتنی بر سرمایه‌داری برای حفظ برتری مردان نسبت به زنان به کار می‌گیرد، زیرا دستمزد کمتر را بازار به زنان تخصیص می‌دهد.
بر پايه پیگیری‌های خبرنگار پانا در برخی از شهرداری‌های این مناطق این مصوبه در حال اجرا شدن هست.

کارمندان مرد و زن شهرداری شهرستان تهران تفکیک می‌شوند

4:

هیچی عزیز

بغیر از جهاد نکاح که انهم دروغ هست داعش سر هم میبره

البته فعلا چون اومدن سر کار دارند سر میبرند در اینده چنین که نمینمايند

5:

در مورد جهادنکاح شاید ما عینش رو نداشته باشیم ولی وقتی زن اسیر رو میتونیم به اجبار نکاح کنیم شباهت داره اابته اونا با رضایت زن و ما به اجبار.پس زیاد تو شرایط خاص برنامه نمیگیریم که نیاز به اینکار باشه.یه نکته دیگه سنی هاصیغه ندارن اگه مثه ما صیغه داشتن دیگه نیازی به جهاد نکاح نبود.البته اینا هم فرضه و گرنه بعید میدونم اگه حتا دو مورد بالا هم نبودن باز کسی از ما اینکار کثیف رو انجام میداد.مبارز هم مبارزای قدیم!طرف میزد از زندگی و کار و همه چیز بخاطر آرمانش میگذش،اصلا یادش میرفت به این چیزا فکر کنه.
در مورد سربریدن مطمئنی اگه شراط خاصی پیش بیادما مثه اونا نشیم؟

6:

البته خیلی منابع میگویند جهاد نکاح دروغ هست و رژیم بشار اسد چنین دروغی رو شایع کرده تا به به ارتش ازاد سوریه که هیچ ربطی هم با داعش نداره صدمه وارد کنه

ولی در مورد سر بریدن شاعر میگه از این دم بریده عجبی هم نیست

7:

یعنی خود داعشی ها اینو تکذیب کردن؟

8:

منکه تا هنوز منبع رسمی و قابل اعتماد که داعش چنین چیزی رو فرموده باشه ندیدم

در شبکه های عربی که من زیاد نگاه میکنم مانند العربیه و الجزیره هم چنین چیزی ندیدم

بیشتر منابع که چنین چیزی رو مدعی هستند منابع داخلی ایران هستند تا ااونجایی که بنده اطلاع دارم

ولی تصاحب زنهای کفار به زور رو قبول دارند

9:

بعضی​ها افکار ناقص خود را به اسلام تعمیم می دهند هاشمي: تبعیض جنسیتی در اسلام معنا ندارد

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که نگاه افراط و تفریط مخل شخصیت زن هست، فرمود: بعضی ها شاید با نیت خوب، افکار ناقص خود را به اسلام تعمیم می دهند و متحجرانه زن را محبوس در خانه می دانند.
آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی» پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار اعضای شورای مرکزی جمعیت پیروان حضرت زینب(س)،اسلام را دین رحمت توصیف کرد و با بیان آیاتی از قراون کریم که بر تساوی زن و مرد تکیه دارند، اضافه کرد: تبعیض جنسیتی در اسلام معنا ندارد و ملاک تقوا و توانایی های علمی و جسمی هست.

وی ادامه داد: حضور حضرت زینب(س) در همه مراحل و مقاطع حماسه عاشورا، نشان می دهد که زن مسلمان می تواند در جامعه با حفظ موازین، حضوری فعال و مسوولانه داشته باشد.به نقل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری ظلم تاریخی به زنان در موضوع ارث از زمین به جلسه خویش با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و فرمود: سپس این فرمود وگو، موضوع در جلسه فقهی دفتر رهبری نیز مطرح و یک نفر مامور بررسی شد.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: نتیجه اون قانونی شد که مجلس شورای اسلامی برای ارث زنان تصویب کرد.

وی با تاکید بر اهمیت آشنایی زنان با ابعاد مختلف زندگانی حضرت زینب(س) خاطرنشان کرد: جمله معروف حضرت زینب(س) در عصر عاشورا و دلداری ایشان به امام عصر خویش، یعنی حضرت سجاد(ع) که اینجا بارگاه و زیارت گاه امت در اعصار گوناگون خواهد شد، نشان از تدبّر و آینده نگری دختر امیرالمؤمنین(ع) دارد.

وی در توصیف حضرت زینب(س) اضافه کرد: زنی بزرگوار که با استقامت و خطبه اش قیام عاشورا را جاودان کرد و مضجعش بارانداز روحی مناسب برای دوستداران اهل بیت(ع) هست.

** کارنامه سرافرازانه زن ایرانی
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش ، افزایش حضور زنان در مسایل اجتماعی را دستاورد انقلاب اسلامی دانست.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری شرایط قبل از انقلاب، فرمود: شرایط به گونه ای بود که خانواده های مذهبی کمتر به تحصیل دختران خود رغبت نشان می دادند و این نگاه، پس از پیروزی انقلاب کاملاً معکوس شد.

وی، افزایش آمار تحصیلات زنان در مقاطع مختلف را مصداق بارز «ابنای وقته بودن» و برنامه ریزی برپايه تطور وقت خواند و یادآور شد: زن ایرانی امروز در آموزش و پژوهش و حتی در مدیریت ها، کارنامه ای سرافرازانه دارد و اگر بعضی از قوانین دست و پاگیر نباشد، شاهد رشد حضور زنان در عرصه های مختلف خواهیم بود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اهمیت فرهنگ برای جامعه اسلامی و گستردگی معنای اون، اظهارداشت: این مقوله مهم نباید به مسایل سطحی محدود شود، چون یک مجموعه پايه ی هست که انسان را در مسیر کمال راهنمایی می کند.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر این نکته که «خلقیات اسلام با تطوّر وقت سازگار هست»، اضافه کرد: اجتهاد، مکمل خاتمیت دین اسلام هست تا مسلمانان همراه شرایط وقت زندگی نمايند.

وی، تغییر وظایف زنان در مقاطع مختلف جامعه اسلامی و حتی انقلاب اسلامی را نمونه ای از حرکت برپايه شرایط وقت دانست و فرمود: در وقت جنگ تحمیلی، زن ایرانی با حمایت های روحی و معنوی و بعضاً حضور در قرارگاه های پشتیبانی انجام وظیفه می کرد و پس از جنگ وظیفه اش کسب علم و دانش بود که به دستاوردهای خوبی نیز رسیدند و در صورت وجود خطر برای نظام اونان هم مشمول وجوب کفایی شرکت در جهاد هستند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح وظایف زنان فرمود: مثل روز روشن هست که مادر تحصیل کرده و دانشگاهی ، در تربیت فرزندان و وظایف خانه داری نیز موفق تر هست و خانه داری و تحصیل هیچ مغایرتی با هم ندارند.
پایگاه خبری تحلیلی نقد اونلاین - بعضی​ها افکار ناقص خود را به اسلام تعمیم می دهند هاشمي: تبعیض جنسیتی در اسلام معنا ندارد

10:

داعش = ...

جوری برای عراقی ها تاسف می خوریم انگار خودمان ...


11:

یعنی مام ؟...


12:

چه جالب !!!!!!!!!!!!!!!!!
توی ایران که چندین ساله دارند درمورد صحبت مینمايند
داعش قبل اش توی ایران هم نفوذ داشته

13:
شاید هم قراره ما رو جهت حضور داعش آماده مان نمايند

14:
مسخره تر از این هم مگه می شه ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
فکر کنم داعش باید یاد بگیره ...

تفکیک جنسیتی دانشگاه کافی نیست

من وقتی این حرفها رو می شنوم برای خودم متاسف می شم ...

توی جامعه ایی دارم زندگی می کنم که امکان داره همکار من ، من رو بعنوان جنس مخالف می بینه
درصورتی که توی کار همگی همکار هستند ...

نه موجودات جنسی

15:

خدایا ظهور آقا لطفااااااااااا

16:

اما اگر خبرش دورغ بود ...

مطمئن باش تا بحال عکس العمل نشان می دادن

17:

افسوس .................


18:


19:


خیلی بدتر

20:

منتظر باش

21:

نوشته اصلي بوسيله ich-liebe-dich نمايش نوشته ها
داعش = ...

جوری برای عراقی ها تاسف می خوریم انگار خودمان ...
نوشته اصلي بوسيله wooer نمايش نوشته ها
یعنی مام ؟...
نوشته اصلي بوسيله pari-2719 نمايش نوشته ها
چه جالب !!!!!!!!!!!!!!!!!
توی ایران که چندین ساله دارند درمورد صحبت مینمايند
داعش قبل اش توی ایران هم نفوذ داشته
نوشته اصلي بوسيله pari-2719 نمايش نوشته ها
مسخره تر از این هم مگه می شه ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
فکر کنم داعش باید یاد بگیره ...

تفکیک جنسیتی دانشگاه کافی نیست

من وقتی این حرفها رو می شنوم برای خودم متاسف می شم ...

توی جامعه ایی دارم زندگی می کنم که امکان داره همکار من ، من رو بعنوان جنس مخالف می بینه
درصورتی که توی کار همگی همکار هستند ...

نه موجودات جنسی

اینکه عجیب نیست
اروپا هم داره به سمت داعش میره!!!
اصلا دنیا هم همش تندرو شده :)اسامی کالج یا دانشگاه های تک جنسیتی مخصوص زنان در دنیا

واگن هاي مخصوص زنان در ژاپن

قطار مخصوص زنان و کودکان در تایلند

نمونه بيمارستان هاي بيمارمحور مخصوص زنان در کشورهاي جهان


موسسه مالي زنانه در هند

22:

بزرگوار،آقا،عزیز اینو چند بار باید دوستان برای شماها تکرار کنن.
مواردی که شما عرض فرمودین به «اختیار»هست و نه به «اجبار»
این کجا و اون کجا...


23:

اولا مگه مذهب شیعه اجبار کرده؟؟؟
دوما اگه واقعا این منطق ارجحیت پیدا کنه که در بعضی جاها جدا بودن بهتر از مختلط بودنه چه مانعی برای این کار وجود داره؟ در این حالت مقایسه موسسات ایران و همون موسسات غربی با داعش و داعشی خطاب کردن این کار سفسطه ای بیش نیست!

24:

نتیجه معلوم الحال انجمن از زدن این تایپیک
جمهوری اسلامی ایران = داعش
لطفا دیگه بحث نکنید

25:

بحث اینه افراد باید حق انتخاب داشته باشن یعنی بدون هیچ فشاربیرونی انتخاب کنن
ضمنا منطق افراد متفاوته.نظرات همه یکسان نیست در این موارد باید تصمیم بخود افراد داده داده بشه.
اگه این کلمه «سفسطه» نبود چه جوابی داشتین!!!!هر جا اجبار باشه گروه هایی مثه داعش و مشابهش در ذهن تداعی میشه.


26:

بحث اجبار برای هر حکومتی واجبه، و اگر اجبار نباشد یک دزد به راحتی میتواند دزدی کند،و یک شخص هم به راحتی میتواند در خیابانها لخت مادرزاد بگردد که نکند یه وقت مثل داعش بشود! :)

نمیتوان همیشه اجبار را محکوم کرد
و بگوییم چون اجبار هست، پس جلوگیری از زنانی که میخواهند لخت در جامعه حاضر شوند یک امر داعشی هست!
و یا چون اجبار هست، پس جریمه کسانی که قوانین راهنمایی و رانندگی رو نقض مینمايند یک مسئله داعشی هست و باید امت خودشان مختار باشند که چراغ قرمز را رد نمايند یا نه! سبقت غیر مجاز بگیرند یا نه!


خواهر محترم! اجبار جایی خوبه که پشتش منطق باشه و متفکران به این نتیجه رسیده باشند که فواید مجبور بودن امت به انجام کاری از مضراتش بیشتر باشد

به نظر نمیاد بشه بررسی انجام شده را با سفسطه داعش زیر سوال برد
و باید در این زمینه علمی تر بحث شود

27:

حق پوشش یه حق شخصیه اما رانندگی یه مبحث اجتماعیه.
اما اگه اجباربرا هر حکومتی واجبه پس کشورهای اروپایی حق دارن که از داشتن حجاب زنان مسلمان جلوگیری کنن چون قانونشون اینوقید کرده و ضمنا اکثریت مسلمان نیستن و به حجاب ناباور و غیر معتقد.


28:

بحث به حجاب کشیده شده قبلن فرمودم کسی که اسلام آورده و کتابشو خونده یقیینن به حرف خداش که حجابه گوش میده دیگه بقیه اش با خود کسی که مسلمونه یا مستضعفه یا مسلمون

29:

اگر همون پست رو بخونید فرمودم که نمیتوان همیشه اجبار را محکوم کرد نه اینکه اصلا نمیتوان اون را محکوم کرد!

اگر بدون غرض ورزی و کاملا منطقی به این قضیه نگاه کنید درک خواهید کرد که هیچ دلیل منطقی ای برای منع حجاب وجود ندارد حال اونکه خود حجاب را میتوان با دلایل منطقی زیادی توجیه کرد
مگر اینکه شما مخالف وجود غرایز و جذابیتهای جنسی در بشر باشید که خودش جای بحث دارد

30:

خوندم اما در نظر من قانع نماينده نبود.حق انتخاب در نظر شما جزء دلایل منطقی محسوب نمیشه البته شاید از دید شما اصلا زن حق انتخاب حتا در مورد پوشش خودشو نداشته اشه که این دیگه بحثی جداست.


31:

عذرمیخوام از بحث شما و amuslim

اما اگه زن و شوهری برای هم ازدواج کنن طبیعتن حق انتخاب پوشش برای هم دیگر رو هم دارن چون دارن زندگی می کنن با هم به نظر شما این به دور از منطقه؟!

اما خوب حق انتخاب مسئله ای جداست حق انتخاب تا حدی که بشریت از راه انسانیش دور نیفته نه یک جامعه رو به انحطاط بکشونه| ولی قضیه داعش با ما فرق داره داعش بدعت گرایی رو ملاک برنامه داده و بهتر تفسیر گرایی

32:

هر زن و شوهری قبل زندگی مشترک در مورد مسائل مربوطه صحبتاشونو میکنن و به تفاهم میرسن،که اگه اینجور نباشه دیگه ازدواج نمیکنن.
حق انتخاب پوشش برای زن=انحطاط؟؟؟؟؟؟
این یک نظر هستبدادیه و ضمنا تعریف انحطاط از نظر شما و من با هم متفاوته.انحطاط از نظر شما شاید اتفاق بیفته اما از نظر من این انحطاط نیست بلکه سرآغازی برای برسمیت شناختن حقوق اولیه زن بعنوان یک انسان و نه یک جنس دوم هستش

33:

هر زن و شوهری قراره یک عمر زندگی کنن برنامه نیست در مورد چیزی صحبت کنن که ممکنه تغییر کنه

در مورد دوم اشتباه برداشت کردید فرمودم یک انتخاب تا وقتی که عاقلانه باشه صحیحه نه وقتی که دیوانه وار انتخابی صورت میگیره اگر به این صورت باشه باید دیوانگان به سطح شهر بیان چرا که نه

درمورد رسمیت شناختن حقوق زن فکر کنم شما خودتونو نشناختید زن با مرد چه کاری انجام میده مردی رو میتونه شیر کنه یا موش چیزی که مرد نداره اینجا من باید فراخوان کنم رسمن از حقوق مرد بیایید دفاع کنید

34:

آقاجان شما برا خانمها حق انتخاب پوشش رو قائلید یا نه،معتقدید که رجال در این زمینه باید تصمیم بگیرن؟
(ضمنامنکه زنم خودمو نمیشناسم اونوقت شما بهتر منو میشناسی!!!!!)

35:

1- هر زن و مردی انتخاب پوششش مربوط به خودشه
2-فرمودم مرد و زنی که در یک زندگی مشترک هستن قراره برای هم باشن نه هرکسی جداگانه زندگی برای خودش داشته باشه اینطوری همون مجردی بهترین گزینه هست حالا باشماست روی این قضیه بحث رو آغاز کنید یا نه
3-من کی فرمودم شما رو میشناسم من از تاثیر جنس زن بر مرد فرمودم غیر از این بود؟

36:

تعریف شما در مورد حق انتخاب چیه؟

یه دزدهم میتونه شاکی بشه که براش حق انتخاب قائل نیستیم و نمیذاریم راحت دزدیش رو بکنه!

ضمنا در مورد پوشش حداقل هایی وجود دارد که حق انتخاب اون و عبور از اون حتی برای مردان هم مجاز نیست
و حتی یک مرد هم نمیتواند به صورت برهنه در سطح جامعه حاضر شود
و این قضیه (کنترل حجاب مردان در سطح جامعه) هم یک مسئله منطقی هست
اما از اونجایی که مردان اصراری به برهنه گشتن ندارند(و مثلا مانند زنان بدون شلوار یا پوشش نامناسب در سطح جامعه حاضر نمیشوند) زیاد جلب توجه نمیکند

37:

قسمتهای دوم و سوم که هیچی
چون دومی مربوط بخود زوجینه و کسی حق نداره در مورد زندگی شخصی افراد نظر بده و براشون تعیین تکلیف کنه
سومی هم باید بگم که این تأثیر از یک نگاه دینی و سنتی نشأت میگیره که از زن فقط جسمشو میشناسه
در مورد اول هم که موافقم

38:

حق انتخاب یعنی خودش تصمیم بگیره
ضمنا وقت شاه که کاباره و همه جورچیزی بود ازاین بحثا نبود و اونی که مومن بود خودشو راحت کنترل میکرد اما همین حجاب و جنسیتی نگاه کردن باعث شده که نگاه ها آلوده و هرزه بشه.
و اینکه تعریف حجاب متفاوته.کسی ممکنه معتقد باشه که محجبه یعنی موی کسی پیدا نباشه دیگری باورش این باشه که حجاب یعنی چشم مرد پاک باشه و بقولی حجاب درونی

39:

مجدد در مورد دخالت که بله کسی حق دخالت نداره اما شما فرمودید اصلن نباید مشارکتی باشه و کلن در جبهه مخالفت دیدید
در مورد سومی من کی فرمودم جسم واقعن کی فرمودم شما جایی رو که فرمودم بگید خودمم بفهمم منظور من از نظر جسمی بود؟

40:

الان هم کسی که مومنه خودش رو کنترل میکنه

بعد یه سوال؟ آیا ما در کشورهای غربی نگاه هرزه نداریم؟
اگه جوابتون منفیه بگید تا اونقدر متن و کلیپ براتون از چشم چرانی مردان بذارم تا جوابتون مثبت شه
آیا بی حجابی در غرب باعث برچیده شدن نگاه های هرزه شده؟!

ضمنا وقت شاه و در غرب اکثر کسایی که شهوتشون رو نمیتونن کنترل نمايند(همون غیر مومن ها) به کاباره میرن و فارغ از نظام خانواده مسائل جنسیشون رو حل مینمايند
و اینجاست که میبینی یکی میره در روز با ده ها خانم و آقا رابطه جنسی بربرنامه میکنه!!! حتی فارغ از اینکه زن و یا شوهر داشته باشه

نوشته اصلي بوسيله baharan358 نمايش نوشته ها
و اینکه تعریف حجاب متفاوته.کسی ممکنه معتقد باشه که محجبه یعنی موی کسی پیدا نباشه دیگری باورش این باشه که حجاب یعنی چشم مرد پاک باشه و بقولی حجاب درونی
و بهترین تعریف از اون، تعریفی هست که اسلام ارائه کرده هست
که هم از مرد خواسته هست نگاهش را کنترل کند و هم از زن خواسته هست که حجابش را کنترل کند

41:

اینکه جنسیت زن منشاء گناه و فلانه و کلا جنسیت رو پررنگ میبینن ناشی از یه دید سنتی و مذهبیه

42:

من اینو فرمودم جلل الخالق من که هرچقدر فکر می کنم چنین چیزی نفرمودم درضمن هرچیز سنتی مذهبی نیست و هرچیز سنتی بدم نیست

هرکسی میگه جنسیت مرد گل و بلبله مسلمن همون قراون رو نخونده

من فرمودم قدرتی که زن برای تاثیر روی مرد داره مرد نداره حال مادری یا همسر بودن حالا از این جمله من کجاش جنسیت یهو بیرون کشیده شده خودمم نفهمیدم

43:

اینکه کسی بره با ده خانم یا آقا رابطه داشته باشه بخودش مربوطه بما ربطی نداره که تا این حد در زندگی خصوصی افراد دخالت کنیم.ضمنا اسلام حجاب رو اجباری نکرده بلکه حکومت اجبارش کرده،توی قراون حجاب هم برای زنان مومن و زنان پیامبر اومده

44:

اما وقتی شما تأثیر رو در اونجا بکار میبرین اینگونه برداشتی نمیشه

45:

یعنی این تاثیر یعنی جنسیت اگر تاثیر از نظر شما فقط بعد جنسیه که عملن مسئله عشق و محبت و دوستی و ...

حل شد جنسیت

46:

درسته حق باشماست من بد برداشت کردم.


82 out of 100 based on 82 user ratings 982 reviews