کدام مجازات می تواند بازدارندگی در برابر اسید پاشی داشته باشد ؟


کدام مجازات می تواند بازدارندگی در برابر اسید پاشی داشته باشد ؟


حکم قاطعی برای اسیدپاشان صادر می‪شود

1:

باید ذره ذره همه بدنشونو با اسید بسوزونن تو چشماشونم اسید بپاشن چند وقت بعدشم حلق آویزشون کنن


هشدار در خصوص شیوع پدیده‌ای به نام «همسفر یابی»

2:

با داعش بازی اینا هیچ چیزی جواب نمیده


روحانی دو روز عزای عمومی اعلام کرد

3:

نمیدونم.الان جکم دونده افریقای جنوبی اومد.
همون که یک پاش معلول بود .اقای pistorius
دوست دخترش را کشته.بهانه اش هم بوده که فکر کردم دزده.
سپس 1 سال خوردی دادگاه به 5 سال زندان محکومش کردند.
تازه خیلی ناراضی بود


دختری که روزی 22 ساعت می خوابد +عکس

4:

اعدام


واکنش لیلی رشیدی به اسیدپاشی‌ها سلامت نیوز: واکنش لیلی رشیدی به اسیدپاشی‌ها

5:

اعدام خوب نیست.راحت میشه
زندان با اعمال شاقه تا اخر عمر.
یعنی بیگاری کشیدن ازش مثل یک برده.
هم بندش هم کنیم با چند تا قاتل بچه باز.
که هفته ای یکبار تو دستشویی بهش تجاوز نمايند


حلقه مفقوده پرونده‌های اسیدپاشی چیست؟

6:

باید اینارو کلا اسیدی کرد یعنی ببرنشون تو یه محیط اسیدی تکون خوردن اسیدی بشن


بعدم مجبورشون کنی با اسید خلاقیت به خرج بدن

+
ایشونو از نظر من به عنوان شکنجه گر سپس شکنجه باید منصوب کنیم که حکم نهایی رو اجرا میکنه


کشف سرنخ‌هایی از عاملان اسیدپاشی در اصفهان

7:


شفرمودا !
چه نظراتی


هر 5 ساعت یک دانش آموز کشته می شود!

8:

هیچکدام از گزینه های بالا در طول تاریخ هرگز جواب نداده و نخواهد داد.
این فرد (یا افراد) نیاز به مطالعه و بررسی دقیق داره...
ممکنه مبتلا به انواعی از بیماری های روانی باشه...
ممکنه یه مشکل جسمانی فیزیولوژیکی داشته باشه...
ممکنه مبتلا به نوعی بیماری اعتقادی باشه...
باید علت رفتار رو پیدا کرد، که نیاز به مطالعه و بررسی دقیق و طولانی مدت یه تیم متخصص داره...
بعد میشه متناسب با مشکل این فرد، راجع به آینده ی خود او قضاوت کرد.
برای مثال اگر مشکل روانی باشه، میشه با بستری کردنش، روی درمان کلینیکی اینگونه بیماران مطالعات آزمایشگاهی کرد.
یا اگر مشکل فیزیولوژیکی باشه (مثلا تومور داشته باشه توی مغزش) میشه مطالعه کرد که این مشکل چگونه روی او تاثیر گذاشته و چطور میشه با این بیماری مقابله کرد.
بدترین حالت اینه که نه بیمار روانی باشه و نه مشکل جسمانی داشته باشه...

که باید بررسی کرد علل اعتقادی او برای انجام این عمل چه بوده...

انگیزه ش چی بوده...

چطور به این نتیجه رسیده که باید چنین عملی انجام بده...

تحت تعلیم چه افراد یا چه گروهک یا چه مذهبی بوده...

که نهایتا سپس ریشه یابی اعتقادی، میشه برای مبارزه با نهاد مسئول برنامه ریزی کرد.
ما همین الان به بهترین شکل ممکن میدونیم بهترین روش ها برای کم کردن احتمال بروز اینگونه پدیده ها چی هست...
نه اعدامه، نه زندانه، نه دیه س و نه مقابله به مثل...

بلکه برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای طی یه فرآیند بلند مدت هست.


9:

خوب از مادر كه كسي جاني زاده نشده! مرحله بازگشت مجدد هم بايد تحت كنترل باشد البته اينجا هم نروژ نيست!!
پس تنها راهكار زندان خشك و خالي براي عبرت گرفتن يا حداقل كاهش انرژي ايشانرانگر.


10:

بنده موافقم انداختن در حوض اسید هستم ولی

مجازات : حسب ابد در اردوگاه های کار خوبه (زندان خالی در ایران جواب نمیده )

11:

حبس ابد با اعمال شاغه..
مخالف حکم اعدام هستم.چون حکمی بدون بازگشت هست و یک % باید احتمال خطا و اشتباه را داد.پرونده هایی بوده که زندانی 30 تا 40 سال در زندان به سر برده،اما نهایتاً بی گناهیش ثابت شده.حال اگر حکمش اعدام می بود،تکلیف چه بود ؟

پ.ن :
در ادامه بگویم که دوستی دارم که وکیل هست.روزی در باب احکام اعدام می فرمود بهتر هست حکم اعدام سریع اجرا نشود.مثلاً یک دوره ی 10 الی 20 ساله احتیاط داشته باشد.
یا می فرمود مجرم به حبس ابد با اعمال شاغه محکوم شود اما سپس گذراندن دوره ی 10 الی 20 ساله ی احتیاط به درخواست خود زندانی اعدامش نمايند.
البته در باب نوع اعدام هم می فرمود نوع اعدام بهتر هست متعارف با نوع جرم باشد.
به نظرم جالب بود و تامل برانگیز.


12:


حبس ابد کمه داداش مارشال !
زده چشم ، صورت و زندگی افراد را نابود کرده ! زندگی اون کسی که بهش اسید پاشیدند دیگه زندگی نمیشه ! هر روز براش حکم مرگ تدریجی را داره

13:

من ازش به طور خصوصی بازجویی میکنم...
کدام مجازات می تواند بازدارندگی در برابر اسید پاشی داشته باشد ؟

14:

دوستان من این تاپیک رو ندیدم ولی تاپیک مشابه ای زدم .

که قضاوت را به شما بسپارند چه حکمی صادر میکنید؟

محکومیت به 10 سال زندان برای اسیدپاشها!! یا تبعید؟

15:

در ايران اردوگاه كار داريم؟! بايد ارسال كنيم به چين يا كره شمالي!

16:

قصاص برابر در کنار آسیب شناسی و یافتن علل وقوع این کار و علل در دسترس بودن اسید ( که نوعی سلاح هست) باید هموقت صورت بگیرد......


17:

اعدام کمشونه راحت میشند
کما اینکه به شخصه حاضرم بمیرم تا اینکه
این اتفاق (اسید پاشی )برام رخ نده .
به نظرم اول باید قصاص عضو بشند
(یعنی فرضا چشم در برابر چشم) + گرفتن دیه
+ حبس ابد با حذف موارد احتمالی منجر به عفو به
همراه کارهای سنگین و طاقت فرسا که روزی هزار بار
آرزوی مرگ داشته باشند.


18:

جا داشت جرم اسید پاشی درحال حاضر رو هم برنامه میدادید تا دوستان بر مبنای اون بتونن نظراتشونو فراخوان نمايند

يکي از جرائمي که اکنون در جامعه بسيار نمود پيدا کرده و نسبت به گذشته رو به افزايش نهاده هست، جرم اسيد پاشي مي باشد.

اين جرم به دليل اينکه موجب ايجاد جراحات جبران ناپذيري مانند از بين رفتن بينايي، بافتهاي صورت و اندام هاي فوقاني بدن و مهم تر از همه از ميان رفتن زيبايي چهره ي مجني عليه (با توجه به اينکه اغلب افرادي که مورد اسيدپاشي برنامه مي گيرند زنان هستند) مي شود از نظر عده اي حتي بمراتب از جرم قتل عمد نيز سنگين تر خواهد بود زيرا در بسياري از موارد قتل عمد، جاني بدون قصد قبلي در لحظه اي تصميم به قتل مي گيرد و مجني عليه نيز کشته مي شود اما در اسيدپاشي فرد حتما با قصد و آگاهي از عواقب عمل خايشانش و اصلا به علت کريه المنظر کردن و از ميان بردن چهره و زيبايي افراد به دليل برخي نيات سوء، دست به چنين عملي مي زند و فرد مجني عليه را براي تمام عمر از نعمت بينايي و زيبايي چهره، ازدواج و حتي شغل محروم مي نمايد و در واقع براي او هر روز هزاران بار مرگ را مي آفريند.


با وجود روند رو به رشد اسيدپاشي در کشورهاي آسيايي، بايشانژه کشور ما لازم هست ابعاد اين جرم از نظر حقوقي مورد بررسي برنامه گيرد به همين منظور در اين نوشتار سعي شده هست تا نقص و يا قوت قوانين موجود در زمينه ي مجازات افراد جاني و خسارات مجني عليه (1) و روند اجراي اين قوانين در جرم اسيدپاشي مورد بررسي برنامه گيرد.تعريف جرم اسيدپاشي و مجازات اون در قانون
پاشيدن عمدي اسيد يا هر نوع ترکيبات شيميائي ديگر بر رايشان بدن اشخاص را اسيدپاشي گايشانند.


سير قانونگذاري در مساله اسيدپاشي چنين بود که پس از چندين بار ارتکاب اسيد پاشي خصوصا پس از اسيدپاشي بر رايشان يک قاضي دادگستري نهايتا در تاريخ 16 اسفند ماه سال 1337 ماده واحده اي تحت عنوان « قانون مربوط به مجازات اسيد پاشي» در کشور به تصايشانب رسيد که بر پايه اين ماده قانوني «هر کس عمداً با پاشيدن اسيد يا هر نوع ترکيبات شيميائي ديگر، موجب قتل کسي بشود، به مجازات اعدام و اگر موجب مرض دائمي يا فقدان يکي از حواس مجني عليه گردد به حبس جنايي درجه يک و اگر موجب قطع يا نقصان يا از کارافتادگي عضايشان از اعضا شود به حبس جنايي درجه 2 از دو سال تا 10 سال و اگر موجب صدمه ديگر شود به حبس جنايي درجه 2 از دو تا پنج سال محکوم خواهد شد.»، اما پس از انقلاب در قانون مجازات اسلامي جرم اسيد پاشي تعريف نشده و تا كنون قانونگذار قانون جديدي در اين باره وضع نکرده هست.

البته طبق سخنان برخي کارشناسان در قانون مجازات جديد که در پايان کار تصايشانب خود در مجلس مي باشد تعدادي مواد قانوني به تعريف و مجازات اين جرم اختصاص داده شده هست.


قسمت اول ماده قانوني فوق نيز با تصايشانب قانون مجازات اسلامي منسوخ شده و مجازات اعدام به قصاص نفس تبديل شد اما قسمت اخير اين ماده واحده و همينطور مجازات شروع به اسيدپاشي به قوت خود باقي هست.

مجازات شروع به جرم اسيدپاشي حبس از دو تا ? سال هست.


در جرم اسيدپاشي، تنها سوء نيت عام يا قصد فعل پاشيدن اسيد بر مجني عليه کافي هست و سوء نيت خاص يعني قصد نتيجه (اينکه فرد مرتکب خواهان اين نتيجه حاصل شده بوده هست يا خير) در اون شرط نيست.

همينطور لازم هست که مرتکب به ماهيت وسيله (اسيد يا ترکيباتي شيميايي ديگر) نيز آگاه باشد تا او عامد در پاشيدن اسيد شناخته شود.

همينطور مطابق ماده 35 قانون آيين دادرسي دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب در امور کيفري که مقرر داشته هست « در موارد قتل عمد، آدم ربائي، اسيد پاشي، محاربه و افساد في الارض، در صورت وجود قراين کافي که دلالت بر توجه اتهام به متهم کند قاضي بايد برنامه بازداشت موقت صادر کند و تا صدور حکم بدايشان اين بازداشت ادامه خواهد داشت» قاضي بايد براي فرد اسيدپاش پس از ارتکاب عمل برنامه بازداشت موقت صادر کند.

حکم قصاص و ديه اعضاء در اسيدپاشي
در جرم اسيدپاشي اگر فرد مجني عليه کشته شود مطابق ماده 205 قانون مجازات اسلامي فرد جاني به قصاص نفس محکوم خواهد شد اما اگر فرد مجني عليه عضايشان از اعضاي خود را از دست بدهد بر طبق ماده 273 قانون مجازات فرد جاني در برابر او قصاص عضو خواهد شد.


در ماده 273 آمده هست " در قصاص عضو ، زن و مرد برابرند ومرد مجرم به سبب نقص عضو يا جرمي كه به زن وارد نمايد به قصاص عضو مانند اون محكوم مي شود ، مگراينكه ديه عضايشان كه ناقص شده ثلث يا بيش از ثلث ديه كامل باشد كه دراون صورت زن هنگامي مي تواند قصاص كند كه نصف ديه اون عضو را به مرد بپردازد.

"مطابق فقه اسلامي و قانون کشور ما که از فقه نشات گرفته هست زن و مرد در ديه ي اعضاء برابرند تا جايي که ديه ي زن به يک سوم ديه ي کامل برسد که در اين صورت ديه ي زن نصف خواهد شد.

بنابراين در صورتي که فرد مجني عليه در اسيدپاشي زن باشد و چشمان او نابينا شود چون ديه ي دو چشم برابر با يک ديه ي کامل هست، اين ديه به نصف تقليل يافته و در هنگام قصاص، زن بايد نصف ديه را به مرد بپردازد.


در باب قصاص اعضاي آسيب ديده ي مجني عليه نيز در ماده 272 قانون مجازات اسلامي 5 شرط در قصاص عضو ذکر شده هست که از جمله اونها، اين هست که قصاص نبايد موجب تلف جاني يا عضو ديگري شود و همينطور نبايد بيش از اندازه ي جنايت باشد.همينطور در اغلب پرونده هاي اسيدپاشي با توجه به ميزان آسيب ديدگي عموما علاوه بر قصاص چشم، ارش سوختگي صورت، اندام‌هاي فوقاني، قفسه صدري، نقص زيبايي و تخريب صورت و حبس تعزيري براي جاني تعيين مي شود اما مساله اين هست که آيا در قانون پرداخت هزينه هاي درماني مجني عليه و خسارت از کارافتادگي و افزايش مخارج زندگي و خسارات معنايشان مانند از دست دادن شغل خصوصا در موردي که فرد مجني عليه شغلي داشته باشد که با از بين رفتن يکي از حواس يا اعضاي بدنش ديگر به طور کلي قادر به انجام اون نباشد (مشاغلي همچون نقاشي و ...) و حتي خسارتي براي دردهاي ناشي از اسيدپاشي نيز از جاني مطالبه مي شود؟
به عقيده ي عده اي از کارشناسان اين شروط در مجازات اسيدپاشي قابل صدق نيست و مايع بودن اسيد امكان سرايت به ديگر اعضا را به وجود مي‌آورد و همينطور امكان تعيين غلظت اسيد به كار رفته در جنايت بسيار كم بوده و از اونجا كه غلظت اسيد، فاصله، نحوه پاشيدن اون و حتي وضعيت مجني عليه، آثاري متفاوت ايجاد مي‌کند، مقابله به مثل در قبال جاني ممكن نيست.
براين پايه مي توان فرمود در اسيدپاشي قصاص چشم قابل اجرا هست اما قصاص صورت و بقيه اندام ها مطابق اين مواد قانوني به دليل امکان سرايت اسيد به اعضاي ديگر جاني يا تلف او و يا به اين دليل که ممکن هست پاشيدن اسيد موجب جراحتي بيش از اندازه ي جنايت شود قابل اجرا نبوده و تنها ديه و ارش اونها پرداخت مي شود.

البته برپايه برخي مقالات علمي نوشته شده، عمق جراحت در ريختن اسيد بستگي به قدرت اسيد و طول مدت تماس اون با پوست دارد که اين ميزان مي تواند با نظر متخصصين تعيين شود و اگر چنين کاري انجام شود قصاص ديگر اعضاء هم ممکن خواهد بود.(2)
همينطور در اغلب پرونده هاي اسيدپاشي با توجه به ميزان آسيب ديدگي عموما علاوه بر قصاص چشم، ارش (3) سوختگي صورت، اندام‌هاي فوقاني، قفسه صدري، نقص زيبايي و تخريب صورت و حبس تعزيري براي جاني تعيين مي شود اما مساله اين هست که آيا در قانون پرداخت هزينه هاي درماني مجني عليه و خسارت از کارافتادگي و افزايش مخارج زندگي و خسارات معنايشان مانند از دست دادن شغل خصوصا در موردي که فرد مجني عليه شغلي داشته باشد که با از بين رفتن يکي از حواس يا اعضاي بدنش ديگر به طور کلي قادر به انجام اون نباشد (مشاغلي همچون نقاشي و ...) و حتي خسارتي براي دردهاي ناشي از اسيدپاشي نيز از جاني مطالبه مي شود؟
اونگونه که مشخص هست تاکنون در هيچ پرونده ي اسيدپاشي جز ديه و ارش اعضاي بدن مجني عليه و برخي خسارات مانند تخريب صورت و از بين رفتن چهره، خسارات ناشي از صدمات جسماني که مازاد بر ديه هست بر عهده ي جاني گذارده نمي شود درحاليکه معمولا هزينه هاي درمان و اعمال جراحي که بر رايشان فرد مجني عليه انجام مي شود بسيار بيشتر از ميزان کل ديات و ارش پرداختي به او مي باشد.

بر اين پايه فرد مجني عليه که بدون گناه و به دليل ناداني و کينه توزي فرد ديگري به شدت صدمه ديده هست بايد براي بهبود واقعيات ظاهري و جسمي خود با قرض، وام، کمک افراد خيرخواه و ...

هزينه هايي چندين برابر چيزي که به او تعلق گرفته هست بپردازد اما جاني با پرداخت ديه، ارش و چند سال حبس از آثار و عواقب عمل شنيع خود رهايي پيدا کند، در اينجا بايد سوال کرد که آيا قانون در اين زمينه توانسته هست هدف اصلي خايشانش يعني برقراري عدالت را انجام دهد؟ و يا قوانين در اين زمينه موجود بوده اما در دادگاههاي کشور اجرايي نمي شود؟
فرمودني هست به موجب ماده 1 قانون مسئوليت مدني -هر کس بدون مجوز قانوني عمداً يا در نتيجه بي‌احتياطي به جان يا سلامتي يا مال يا آزادي يا حيثيت يا شهرت تجارتي يا به هر حق ديگر‌که به موجب قانون براي افراد ايجاد گرديده لطمه‌اي وارد نمايد که موجب ضرر مادي يا معنايشان ديگري شود مسئول جبران خسارت ناشي از عمل خود‌ مي‌باشد- بايد دادگاه هزينه هاي درماني، هزينه از کارافتادگي و خسارات معنايشان فرد مجني عليه مانند از ميان رفتن زيبايي چهره، شغل و ...

را از جاني مطالبه نمايد اما مشکل اينجاست که متاسفانه اين قانون در کشور ما عملا اجرا نمي شود وگرنه قضات ميتوانند با هستناد به اين ماده ي قانوني تمامي اين هزينه ها را از فرد جاني مطالبه نمايند.
همينطور مطابق قاعده ي فقهي لاضرر (لا ضرر و لا ضرار في الاسلام) چون فرد جاني در جرم اسيدپاشي با قصد قبلي و آگاهانه دست به ارتکاب چنين عملي زده، در واقع عليه خود اقدام به ضرر نموده هست بنابراين بايد تمامي خسارات وارده بر مجني عليه را بپردازد و يا مي توان فرمود ضامن نبودن فرد اسيدپاش نسبت به خسارات مادي و معنايشان وارده بر فرد آسيب ديده حکمي ضرري هست و موجب زيان بر مجني عليه مي شود و مطابق قاعده ي لا ضرر بايد براي جلوگيري از زيان رسيدن به فرد آسيب ديده، فرد جاني ضامن خسارات شناخته شود.


مطلب آخر درباره نحوه اجراي قصاص در اسيدپاشي هست که فرد جاني در اين نوع قصاص حتي درد ناشي از اسيدپاشي را متحمل نشده و پس از بيهوشي در چشمان او اسيد ريخته مي شود درحاليکه فرد مجني عليه هم در لحظه ي پاشيده شدن اسيد و هم مدتها در اثر اين جنايت زجر و ناراحتي کشيده هست که اين مساله نيز در نوع خود قابل تامل مي باشد که آيا هدف از قصاص تنها مجازات فرد هست يا مجازاتي همانند عمل جاني با همان ناراحتي و درد وارد آمده بر مجني عليه؟

مجازات جرم اسيد پاشي از منظر جنبه عمومي جرم
سوال ديگري که در زمينه ي مجازات فرد اسيدپاش پيش مي آيد اين هست که اين فرد که امنيت جامعه را بر هم زده هست آيا به لحاظ جنبه ي عمومي جرم داراي مجازات قابل قبولي هست که حتي در صورت عفو جاني و يا خانواده ي او مدعي العموم بتواند حق جامعه را اقامه کند؟
در جواب به اين سوال بايد فرمود درست هست که در جرم اسيدپاشي به لحاظ جنبه شخصي جرم، قصاص حق مجني عليه در نظر گرفته شده هست اما در بسياري از موارد وزنه عفو و بخشش از جانب مجني عليه بر وزنه مطالبه قصاص سنگيني نموده و اغلب با گذشت مجني عليه پايان مي يابد.

اما از طرف ديگر اين بخشش و عدم اجراي قصاص مي تواند به جري شدن ساير افراد و رواج اسيدپاشي در جامعه بينجامد، بنابراين بايد مجازات اين جرم به لحاظ جنبه ي عمومي به قدري سنگين باشد که حتي پس از عفو از قصاص نيز جاني و ديگر افراد جامعه به دنبال تکرار اين جرم نروند.
بطور مثال در پرونده آمنه بهرامي مجازات جاني از نظر جنبه عمومي 10 سال حبس و 5 سال تبعيد درنظر گرفته شد اما با توجه به اينکه نمودار جرم اسيدپاشي در جامعه روند صعودي خود را در اين سالها طي مي نمايد آيا نياز به مجازات سنگين تر براي فرد اسيدپاش حس نمي شود؟ مثالا در قوانين کشورهايي همچون پاکستان که مجازات اسيدپاشي 30 سال زندان بود پس از افزايش اين جرم به حبس ابد تبديل گشت.

البته مشخص هست که افزايش مجازات هيچ گاه راه حل اصلي در پيشگيري از وقوع چنين جرائمي نبوده و ريشه يابي هاي اجتماعي، رواني و ...

در اين مساله مهم تر خواهد بود اما چون افزايش مجازات موجب افزايش رعب و توجه به عواقب عمل در ميان کساني که به چنين عمل شومي فکر مي نمايند، مي شود شايد مسکني موقتي براي کاهش جرم اسيدپاشي قلمداد شود و وضع مجازاتي مانند حبس ابد بتواند تا حدي موجب کاهش اين جرم باشد.


همينطور در زمينه ي جنبه ي عمومي جرم سوالي پيش مي آيد که آيا مي توان به دليل اخلال در نظم جامعه مجرم را در اسيدپاشي مفسد في الارض دانسته و او را به مجازات اعدام محکوم کرد؟
از نظر بسياري از کارشناسان با بررسي ماده 183 قانون مجازات «هر كسي، كه براي ايجاد رعب و هراس و سلب آزادي و امنيت امت دست به اسلحه ببرد، محارب و مفسد في الارض مي باشد.» به دليل اينکه واژه ي اسلحه در اين ماده به کار رفته هست و اسيد هم جزء سلاح گرم و سرد محسوب نمي شود به اين جرم عنوان افساد في الارض اطلاق نمي شود در ضمن اينکه در قانون مصاديق محاربه و افساد في الارض مشخص شده هست و مستند قانوني براي مفسد في الارض شناختن مرتکب جرم اسيدپاشي وجود ندارد.
در اين ماده قانوني مي بينيم حتي صرف به دست گرفتن اسلحه بدون شليک کردن، درصورتي كه موجبات هراس و ناامني را براي امت جامعه فراهم کند، مشمول جرم افساد في الارض شده و شخص مرتکب به كيفر اعدام محكوم مي شود اما جرم اسيدپاشي که نتايج و آثاري بمراتب زيان بارتر و رعب انگيزتر از صرف سلاح کشيدن در جامعه دارد تحت عنوان افساد في الارض برنامه نگرفته هست.
گرچه عنوان عرفي اسلحه بر اسيد اطلاق نمي شود اما با رواج جرم اسيدپاشي در جامعه شايد اکنون بتوان فرمود اين ترکيب شيميايي نيز به نوعي سلاح سرد همانند چاقو و...

براي انتقام گيري و اقدامات تلافي جايشانانه تبديل شده و حتي عمل اسيدپاشي که در ملاء عام و مقابل ديدگان امت جامعه انجام مي شود بمراتب بيشتر از يک دعواي همراه با چاقوکشي بر افکار عمومي اثرگذاشته و رعب و وحشت شديد بهمراه اخلال در امنيت اجتماعي ايجاد مي نمايد و به نظر مي رسد با نگاه جامع تر قانون گذار به سير صعودي اين جرم در جامعه و تجديدنظر در تعاريف بتوان اين جرم را نوعي افساد في الارض دانسته و يا با وضع قوانين مجازاتهاي سنگيني مانند حبس ابد براي اون وضع کرد.

اما در اينجا بايد خاطر نشان کرد که با توجه به اينکه در فقه اسلامي اگر فردي در اثر تکرار يک جرم تعزيري، سه مرتبه تعزير شود در مرتبه ي چهارم به علت افساد في الارض و اخلال در نظم جامعه به اعدام محکوم خواهد شد، بنابراين در زمينه ي جرم اسيدپاشي نيز مي توان همين حکم را تسري داد و دادگاه فرد تکرار نماينده ي اين عمل را مي تواند به لحاظ جنبه ي عمومي به اعدام محکوم نمايد.در بسياري از موارد وزنه عفو و بخشش از جانب مجني عليه بر وزنه مطالبه قصاص سنگيني نموده و اغلب با گذشت مجني عليه پايان مي يابد.

اما از طرف ديگر اين بخشش و عدم اجراي قصاص مي تواند به جري شدن ساير افراد و رواج اسيدپاشي در جامعه بينجامد، بنابراين بايد مجازات اين جرم به لحاظ جنبه ي عمومي به قدري سنگين باشد که حتي پس از عفو از قصاص نيز جاني و ديگر افراد جامعه به دنبال تکرار اين جرم نروند.

در پايان اين نوشتار ذکر دو نکته لازم دانسته مي شود: اول اينکه يکي از مسائل قابل ملاحظه در اسيدپاشي علل عفو جاني هست زيرا شايد در مواردي تهديد دوباره مجني عليه، طولاني شدن روند دادگاه و کم رنگ شدن اهميت موضوع، بهمراه تلاش خانواده ي جاني براي گرفتن رضايت يا مصالحه جاني و مجني عليه بر مبلغي بيش از ميزان ديه و ...

عواملي هستند که موجب رضايت مجني عليه به عدم قصاص جاني مي گردد که براي حل اين مساله اول بايد اين شرایط شناسايي شده و در مرحله بعد درباره قصاص بايد فرهنگ سازي صورت بگيرد و امت مطلع شوند که عفو و گذشت به جاي خود بسيار نيکوست اما در برخي جرائم قصاص جاني حتي مزيتي براي اجتماع و عبرتي براي ديگر افراد مي باشد، همانطور که در قراون کريم نيز پس از سفارش به عفو، خداوند مي فرمايد ( ولکم في القصاص حياة) يعني در خود قصاص نيز حيات جامعه نهفته هست و گاهي با انجام يک قصاص، جان ديگر افراد جامعه حفظ مي شود.
نکته دوم توجه دادن قوه قضاييه به يکي از اصلي ترين علل افزايش ارتکاب جرم اسيدپاشي در جامعه يعني تعلل در رسيدگي و اطاله ي روند صدور حکم و اجراي اون در دادگاهها هست که اين طولاني شدن رسيدگي دادگاه مي تواند موجب کم اهميت جلوه دادن و افزايش چنين جرائمي شود و بالعکس تسريع اين روند قطعا مي تواند به مقابله با جرم اسيدپاشي کمک نمايد.


به اميد اينکه در آينده اي نزديک با ريشه يابي، فرهنگ سازي و در عين حال وضع قوانين منصفانه اي در موضوع اسيدپاشي اين جنايت جبران ناپذير از تمامي جوامع و ملل رخت بربندد.

پي نوشت:
1.

مجني عليه کسي هست که جنايت بر او واقع شده هست.
2.

مقاله (Law commission of India)؛ جولاي 2008 ميلادي.
3.

ارش يا ديه غير مقدر در اصطلاح حقوقي و فقهي يعني تفاوت قيمت سالم و معيوب و به موجب قانون ديات نيز ديه اي هست بر عضو بدن که شرعاً براي اون عضو، ديه مقدر تعين نشده باشد، که توسط خبره و کارشناس مربوطه تعين مي گردد.ماده 367 ق.م.ا.

در اين خصوص چنين بيان مي دارد: هر جنايتي که بر عضو کسي وارد شود و شرعا ًمقدار خاصي به عنوان ديه براي اون مشخص نشده باشد، جاني بايد ارش بپردازد.


19:

حکم دادگاه ریشه:

1.

اگر اسید پاش بیمار روانی بود و اثبات گردید باید تحت مراقبت و درمان برنامه گیرد و باقی عمر را در محیطی دور از جامعه زندگی کند

2.

اگر سالم بود و عمدن برای مسائلِ عشقی، شخصی و...

که در پیوندِ مستقیم با خودش بود دست به این جنایت زده باید اعدام شود بدون هیچگونه بی احترامی یا شکنجه یا توهینی تنها باید از جامعه حذف شود.

3.

اگر سالم بود و عمدن و بدونِ انگیزه شخصی و صرفن به دستورِ برخی ها و برای امیالِ گروهی و حزبی و مذهبی دست به چنین جنایتی زده باید تمام خانواده او اعم از پدر و مادر و خواهر و برادر(کسانی که وظیفه ی تربیت او را داشته اند و ناموفق بودند)+ همسر و فرزندانِ او که تحتِ تاثیری فکری و عاطفی او بوده اند بهمراه خودش اعدام شوند
تا محیطی که چنین حرامزاده ای را میتواند پرورش دهد امحاء شود
+ روئسای او نیز باید اعدام شوند

20:

مقابله به مثل با اسید در شرایط مشابه و در نظر گرفتن مدت وقت رسیدن قربانی اسید به درمان
و رعایت همان شرایط
...


یادمه وقتی که برنامه بود اسید پاش آمنه رو قصاص کنن
فرموده شده بود در هر چشم
یک قطره اسید بریزند
و بلافاصله سپس عمل قصاص تیم پزشکی حاضر در صحنه
به مداوا بپردازند
خیلی مسخره بود
مگه وقتی که اسید روی صورت اون دختر ریخته بود
تیم پزشکی بلافاصله حاضر بود
البته به این حکم اعتراض شد !

قصاص اسید پاش باید در همون جایی که اسید پاشی انجام شده انجام بشه
و تیم قصاص برگرده به محل کار خودش

و متهم به حال خودش رها بشه
که هر کس دلش خواست به صورت خودجوش براش کاری بکنه یا نه
عینا مثل قربانی

21:

نوشته اصلي بوسيله SAMKING نمايش نوشته ها
حکم دادگاه ریشه:

1.

اگر اسید پاش بیمار روانی بود و اثبات گردید باید تحت مراقبت و درمان برنامه گیرد و باقی عمر را در محیطی دور از جامعه زندگی کند :اگر مورد درمان برنامه میگیرد چرا باید باقی عمر خود را در محیطی به دور از جامعه زندگی کنه؟

2.

اگر سالم بود و عمدن برای مسائلِ عشقی، شخصی و...

که در پیوندِ مستقیم با خودش بود دست به این جنایت زده باید اعدام شود بدون هیچگونه بی احترامی یا شکنجه یا توهینی تنها باید از جامعه حذف شود.

:ادم سالم و عقل سلیم اقدام به اسید پاشی میکند؟عشق هیجانی و برخی دیگر از انواع عشق نیز نوعی وسواس فکریست که از لحاظ روانشناسی در محدوده همان اختلالات روانی محسوب میشود

3.

اگر سالم بود و عمدن و بدونِ انگیزه شخصی و صرفن به دستورِ برخی ها و برای امیالِ گروهی و حزبی و مذهبی دست به چنین جنایتی زده باید تمام خانواده او اعم از پدر و مادر و خواهر و برادر(کسانی که وظیفه ی تربیت او را داشته اند و ناموفق بودند)+ همسر و فرزندانِ او که تحتِ تاثیری فکری و عاطفی او بوده اند بهمراه خودش اعدام شوند
تا محیطی که چنین حرامزاده ای را میتواند پرورش دهد امحاء شود
+ روئسای او نیز باید اعدام شوند
:مثلا اگر طرف اسلام ستیز بود و برای ضربه زدن به اسلام این کار رو کرد باید همه اسلام ستیزا رو کشت؟

به طور کلی کشته منو این احکامت
..........


22:

سلام
ما در مقامی نیستیم که بتونیم برای این کار مجازات تعیین کنیم.

فاکتورهای بسیاری تو تعیین مجازات دخیله که هر کدوم باید بررسی بشه و توسط قاضی حکم صادر بشه.
کسانی هم که فکر مینمايند این مجازات ها براش کافی نیست به یاد داشته باشن یکی از فلسفه های وجود جهان آخرت و حساب کشی از اعمال همین هست.

اگر برنامه باشه هر کسی که جنایتی کرده با یک مجازات ساده گناهش صاف بشه پس عدالت خدا کجا میره؟

23:

باید دارشان زد و از جرثقیل چند روز آویخته بمانند و تاب بخورند و امت بر اونها تف اندازند.
اگر جرثقیل دور شهر بگردد بهتر هست.


24:

هیچکدام

یه مرگ درد آور و زجر دار

مثل تیکه تیکه شدن

مثل پوست بدنشو کندن

25:

تمام بدنشونو با اسید بسوزونن

و هر سال تکرار کنن

درست در ساعتی که این جنایت رو انجام داده

26:

بهترین حکم هم همینه فرانک جان (چقد خشنی خواهرشوهر )
البته من زدم گزینه اعدام.

اما باید ی گزینه هم باشه که اول با همون روش به همون اندازه اسید
قصاصشون نمايند و تو شهر بچرخونندشون بعد اعدامشون کنن
ولی شایدم اگه تو شهر بچرخونن این کار عادی میشه برا همه.

قباحت و کثیفیش میریزه

27:

اینو به شوخی میگم.

ی جایی نگهشون دارن تا آخر عمرشون.

آزمایشهای پزشکی خطرناک مثل مربوط به درد و ور رفتن به مغز روشون انجام بشه تا هم اینا مجازات بشن هم علم پیشرفت کنه.


28:

تنها راه چاره مقابله به مثل هست

29:

خشنم زن داداش؟

از دید مصدومین چی؟

والا اگه اجازه داشتم حکم صادر کنم جای آب اسید میدادم به خوردش

30:

به نظر من مثل وقت قديم دستشونو قطع كنن.

چون واقعا كار غيرانساني انجام ميدن.

31:

نه در ایران نداریم ولی باید داشته باشیم

امریکا هم قبلا خطرناک ترین مجرمانش رو به اردوگاه های کار می فرستاد تا در وسط کویر ها خط اهن و معدن و کارخانه بسازند

اینطوری هم مجازات می شوند هم ازشون هستفاده کردیم

مثلا هیچ کسی حاضر نیست زیر دمای بالای 50 درجه کویر لوت جاده بسازه ولی زندانیان می توانند !

با اینکه بعضی جرائم مانند همین اسید پاشی یا قتل باید مجازات سخت تری داشته باشند.


32:

میتونیم ازین ها برای آباد سازی مناطق دور افتاده و بد آب و هوا هستفاده کرد

ضمن اینکه قبلشم مثلا چشماشو بسوزونی !!

دماغشو تیکه تیکه کنی و موهای سرشو دونه دونه بکنی و پوست سرشو قلفتی(؟) بکنی

33:

در کنار ان میشه وسط بیابان با دمای بالای 50 درجه تمام روز فقط یک لیوان اب بهشون بدیم
غذا یک وعده بدون امکانات خوابگاهی

اگر هم عقرب یا مار نیش شان زد باید بگذاریم تا جان دهند و جسم انان در بیابان رها شود تا لاشخور ها هستفاده نمايند .


34:

سلام.

فکر میکنم دوستانی که احکامی مثل زندان و..

را صادر مینمايند اگر خدای ناکرده قربانی خود یا نزدیکانشان بودند یا فقط 5 ثانیه سوزش اسید را احساس میکردند حکمی خشن تر و شاید تند تر از خیلی ها صادر میکردند.
وقتی جرمی هم انجام شده نمیشود به بهانه مشکلات فرهنگی یا اقتصادی جامعه مجرم را به چند جلسه شرکت در کلاسهای زندگی بهتر محکوم کرد.
به نظرم در صورت مجنون نبودن متهم و قطعی بودن جرم متهم در این موارد قصاص و مقابله به مثل حکم عادلانه هست.

ولی همانطور که دوستان فرمودند باید بسیاری از مشکلاتی که باعث چنین جنایاتی میشه ریشه یابی بشه چون مجازات بیشتر در برقراری عدالت و تسکین درد قربانیان توجیه دارد.

تا حدودی هم میتونه بازدارندگی داشته باشه که افکار افراد شرور به فعل تبدیل نشه یعنی فرد جنایت را در ذهن خودش انجام میده ولی از ترس مجازات جنایت بالقوه شخص بالفعل نمیشه.پس بدون شک باید با ریشه یابی بسیاری از مشکلات و همچنین برنامه ریزی و..

جلوی جنایات بالقوه و ایجاد هستعداد جنایت و انگیزه انجام جرم را ریشه کن کرد.


35:

امروز شنیدم این جریان اسید پاشی باعث تفریح و سرگرمی یک سری حیوانات انسان نمای بی جنبه شده که در شهرستان تهران با پاشیدن آب یا شیر بروی خانمهایی که درحال رانندگی بودند باعث رعب و وحشت شده
حالا میفهمم که چرا جامعه جهانی هیچ اعتمادی به این برنامه هسته ای ایران نداره!!!!!!!!
وقتی جنبه هستفاده درست از یک ماده خطرناک (در دست رس )را در جامعه نداریم اگر خدای ناکرده به سلاح کشتار جمعی برسیم که دیگه خدارو بنده نیستیم
مگر اسلام و دین و سنت و ملیت و سیاست و اجتماع و فرهنگ و انسانیت صدمه به همنوع را شدیدا نهی نکردند ؟ پس چه تضمینی برای اینگونه اعمال میخواهیم تعیین کنیم

زنان در قفس تعصبات و خودخواهی های ما بیشتر از حد توان تاب آورده اند این نیز شده گزک جدید برای تفریح نامردان !

بشخصه تصور نمیکنم برای حیوانات هار که از قانون و منطق و انسانیت بویی نبرده اند راهکار موثر و کار آمدی وجود داشته باشد

36:

واقعاً ربط بین هستفاده مجرمانه از اسید و انرژی هسته ای چیه دوست عزیز؟
مگه همون کشوری که ادعا میکنید جامعه جهانی هست! سالیانه چندین و چند بار تیراندازی توی مدارس و سینما و توی خیابونش اتفاق نمی افته؟ تازه این یک قلم از اتفاقات وحشیانه ای هست که توی نقاط مختلفش اتفاق می افته.

ما باید اعتماد داشته باشیم یا اونها؟ واقعاً چشم شما اینا رو نمی بینه یا هر چی بخواد میبینه؟
واقعاً بعضی ها توی گرفتن ماهی از آب گل آلود هنرمندند!

37:


نه باووو.

گردن ما از مو بارکتر خواسته باشیم
از خواشوور انتقاد کنیم
خیلی هم لطیفی گلم
بدیم اسید بخورن؟!!!

38:

آقایون!خانوما..هم اندیشا..دگراندیشا..اول علت..بعدا معلول بخصوص درمورد اخیر!!
باعرض پوزش !!مگه جنگله!؟متاسفم!!

39:

خودش و خانوادش رو :

حسابی اسید پاشی کنن .

بعد ، با شعله افکن ، زنده زنده بسوزونن .

بعدش ، با تانک ، از روشون رد شن ،

بعدشم به عنوان هدف زنده برای میدون تیر ، هستفاده بشن .


40:

دیه

قصاص با اسید


زندان

اعدام

در واقع زجر کشی

41:

باید مجازات باز دارنده باشه باید قصاصش نمايند با اسید بسوزه تا بفهمه اون دختر بیچاره چه میکشه اصلا چرا دسترسی به اسید انقدر آسونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

42:

مجازاتش باید طوری باشه که دیگه هیچکس جزات نکنه چنین کاری رو تکرار کنه.

مجازات هایی مث مقابله به مثل رو در گذشته داشتیم!
مفید بود؟
این کار پایان یافت؟
تاثیری داشت؟
چهره ی نابود شده ی اون خانوم دوباره سالم شد؟
جواب همه ی پرسش ها نه هستش...!
با چیزایی مثل تیکه تیکه کردن بدنشون از بند بند انگشت گرفته به طوری که نمیرن ولی عذاب بکشن موافقم ولی مشکل اینجاس که اسلام موافق نیست

43:

مجازات شه فک میکنید همه چی حله!!!!؟
شما باید ببینید مشکل از کجاست!!

44:

هیچکدام

باید عاملین فساد روانی جوانان را دار زد

مث این میمونه که یک مشت بره بزرگ کنی و برای سیر ماندن هر از گاهی یکی از انهارو سلاخی .


45:

اگه از قبل برخورد ميشد حالا كار به اينجا نمي كشيد

46:

بعضی ها (BBC) میگن اون هایی که روی صورت ناموس وطن اسید پاشی کردن بچه حزب اللهی ها بودن.

مثل همون شهید خلیلی آمر به معروفی که جون خودش رو بخاطر حمایت از خانم های بدحجاب از دست داد.
بله دیگه اینجوری ها که BBC میگه شهید خلیلی احتمالاً روی صورت خانم ها اسید پاشیده بوده چون بچه حزب اللهی بوده و یکی از آمرین به معروف وگرنه کی متیونسته باشه؟
کدام مجازات می تواند بازدارندگی در برابر اسید پاشی داشته باشد ؟
جدای از شوخی حالا بیایم قضیه رو از اول مرور کنیم ببینیم واقعاً کار کی میتونسته باشه و قضیه از کجا شروع شده :
1-چندماه قبل روزنامه دیلی میل انگلیس : شیخ عیسی بوندا از مفتی های افراطی در تانزانیا که پیرو فرقه وهابیت هست، چندی پیش فتوایی صادر کرد و به هواداران خود اجازه داد که غیر مسلمانان را با اسید مورد حمله برنامه دهند.
این روزنامه اضافه کرد: چند روز سپس صدور این فتوا، تعدادی فرد ناشناس، دو دختر صهیونیست را با اسید مورد حمله برنامه دادند.
-خب از این ماجرا چه نتیجه ای جز تخریب چهره اسلام توسط همون وهابیونی که توسط دولت انگلیس بوجود اومدن می تونیم بگیریم؟ لابد میخواین بگین این مورد خیلی خیلی اتفاقی بوده.
2- هموقت با تصویب طرح حمایت از آمرین به معروف یه عده از همون آمرین به معروف به فرموده BBC رفتن و روی صورت چند تا خانم که به فرموده همون BBC بد حجاب بودن اسید پاشیدن.
-نتیجه ای که میشه ازین موضوع گرفت این هست هر آدم احمقی هم که باشه موقعی که یه طرحی به نفعش داره صادر میشه نمیره با گندکاری اون طرح رو خراب کنه.

درست میگم؟
کدام مجازات می تواند بازدارندگی در برابر اسید پاشی داشته باشد ؟
3- تابحال چندین مورد زخمی شدن و به شهادت رسیدن آمرین به معروف در حمایت از زنان بدحجاب یا اصلاً با حجاب داشتیم که همه اون ها بچه حزب اللهی ها بودن.
-نتیجه ای که میشه گرفت این هست خب اون بچه حزب اللهی ها میتونستن راه خودشون رو برن و کاری به کار مزاحمین به ناموس امت نداشته باشن پس چرا سینه سپر کردن؟
4- تابحال 5 مورد نقل اسید پاشی در اصفهان بوده که 3 مورد اون مشکلات خانوادگی نقل شده و دو مورد اون قربانی اسید پاشی بوده اند که یکی از قربانیان از خانواده معظم شهدا بوده و باحجاب و قربانی دیگر به فرموده خانواده وی از حجاب بسیار مناسبی برخوردار بوده هست.
-نتیجه ای که میشه گرفت این هست اگه بچه حزب اللهی ها میخواستن اسید پاشی کنن خب می رفتن روی صورت کسی اسید می ریختن که حداقل بدحجاب باشه نه با حجاب ها.

والا.
5- هموقت با اسید پاشی ها در اصفهان رسانه های ضد انقلاب همچون BBC بشدت پیگیر ماجرا شده اند و امت را تشویق به تجمع و اعتراض علیه نظام می نمايند.
-نتیجه ای که می شه گرفت این هست که الهی بمیرم چقدر اینا به فکر امت هستن.

آدم تحت تأثیر برنامه میگیره.

یکی هم نیست بگه خودتی عمو...
کدام مجازات می تواند بازدارندگی در برابر اسید پاشی داشته باشد ؟
حالا همه این ها به کنار.

گیریم BBC ماهارو گوش مخملی فرض کرده.

الاون یکی به من جواب بده چرا یه سری از افرادی که چهره ای آشنا در مخالفت با نظام دارند و مدام در شبکه های ضد انقلاب سر و کلشون پیدا میشه در اعتراضات و تجمع های ضد اسید پاشی حضور پررنگی پیدا کردن؟
نتیجه گیری کلی از ماجرا :
بدون هیچ تعصب و افراط بسیار روشن هست که BBC و رسانه های همسو با اون درست طرح بد بینی افکار عمومی نسبت به مسلمانان که توسط عیسی بوندا اجرا شد را برای طرح بد بینی امت نسبت به آمرین به معروف اجرا کرده اند تا شاید مانع تصویب طرح حمایت از آمرین به معروف بشوند.
حرف آخر:
در تعجب هستم از افرادی که می بینند BBC و مخالفین این نظام برای اجرای افکار و نقشه های شوم خود امت این کشور را همچون ندا آقا سلطان و خیلی های دیگر از جمله دو قربانی اسید پاشی به قربان گاه می برند، باز هم دست از حمایت و گوش به فرمان بودن اون ها بر نمی دارند.

شاید روزی قربانی این جنایات را BBC و مخالفان نظام از خانواده شما انتخاب نمايند...


47:

درود یاران نیک سرشت:

شور بختانه دیشب ساعت12شب درمشهد مقدس هم ب یک بانوی 29ساله که با فرزند6سالش توماشین بودنند هم اسید پاشیدن..راستی اینها کی هستن؟ پس نیرو های انتظامی وامنیتی که جاسوس ها را خوب میگیرنند پس چرا نمی توانند این اهریمن ها را بگیرند؟
این ها را نباید کشت باید خود اون را هم با اسید از داشتن زیبایی محروم کرد...چشم دربرابر چشم

بدرود

48:

بفرستنشون تو یک اتاق در بسته هر غذایی که خواستن بهشون بده ولی با اسید دستشویی نمايند همین

49:


تا حالا مقابله به مثل نداشتیم یکبار که انجام بشه هیچکس جرات نمیکنه اینکارو بکنه کاش بشه مقابله به مثل کنن

50:

فقط مقابله با مثل

51:

هیچکدام ..باید بگه باهم ازدواج کن...حالشو یه عمر بگیره...اگم رفت زن گرفت یا دست از پا خطا کرد مقابله بامثل کنه ..تازه روزی 6ساعتم باید بهش خیره بشه

52:


داشتیم گلم ..تو ماه عسل نشون دادولی دختره دلش نیومد بریزه رو صورتش ازبسکه پسره گریه کرد ...


53:

برنامه نیست ما تعیین نماينده مجازات باشیم ...
قانون خودش مشخص میکنه ...
مگه اینجا مجلسه یا مگه ما قاضی ایم ...


54:

[quote=cyrusss;4921164]درود یاران نیک سرشت:

شور بختانه دیشب ساعت12شب درمشهد مقدس هم ب یک بانوی 29ساله که با فرزند6سالش توماشین بودنند هم اسید پاشیدن..راستی اینها کی هستن؟ پس نیرو های انتظامی وامنیتی که جاسوس ها را خوب میگیرنند پس چرا نمی توانند این اهریمن ها را بگیرند؟
این ها را نباید کشت باید خود اون را هم با اسید از داشتن زیبایی محروم کرد...چشم دربرابر چشم

بدرود[/
امام رضا بزنه تو کمرش ..مشدیام یاد گرفتن ...اینکه دیگه حسادت نداشت...
تو اخبار فرموده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

55:

اعدام.........................


56:

این تکه آخر کلامتون خیلی زشت بود.

کاش عفت کلام رعایت میکردی و ثبتش نمیکردی

57:

صحبت عفت کلام نیست.
به راستی اعتقاد دارم کمترین تنبیه افراد اسید پاش تجاوز جنسی تا اخر عمر هست

58:

چشم دربرابر چشم هر جرمی باید مانند همان سر هر خلافکار پیاده شود زندگی امت بازیچه دست نیست که هرکس برای خودش تصمیم بگیرد به امید اون روز که دیگر از این نوع خبرها و جرمها نبینیم موفق باشید یاحق

59:

به نظرم اویزونشون کنن اول شهر هر کسی هر بلایی خواست سرشون بیاره

60:


eyval gofty

61:

گل فرمودی ایوولا

62:

مجازات قصاص قابل اجرا نیست ( از نظر اسلامی)

چون تضمینی وجود نداره که به میزان برابر آسیب زده بشه

63:

حیف این ادما با چیزی عین اعدام راحت بمیرن یا با پرداخت دیه راست راست بچرخن یا تو زندان بمون و عشق و حالشون رو بکنن اینارو باید عذاب کش نمايند باید تیکه تیکه با اسید بسوزوننشون رو جای اسید هم الکل 100 در صد بریزن رو اونم نمک بریزن اگر باز یارو زنده موند یه سطل اب کارشو تموم میکنه !

64:

=ali_a;4920327]e
اگر شما نمیخواهی ربطش را ببینید صاحب اختیارید !
مگر هر وقت تقاضای تضمین برای عدم هستفاده از انرژی هسته ای برای جنگ افزار هسته ای میشه فورا فتوای علمای دین را برخ نمیکشیم ؟؟!! که ؛ آقا فتوا دادند که سلاح هسته ای حرام هست ؟؟؟
خوب در شریعت اسلام (که قوانین ایران از روی اون تبعین شده) هم فکر میکنم اسید پاشی حرام باشد !!! علما اگر تونستند جلوی اسید پاشی را با فتوی بگیرند و احترام برای اوامر دین قائل باشند این اتفافات و هزاران اتفاق دیگر نمی افتد ولی متاسفانه اینطور نیست
وشاید روزی که بمب اتمی را تولید کردیم خوب مثل خیلی از موارد دیگر تقیه رو که از ما نگرفتند

دوست عزیز مطمئن نیستم اما پر بیراه هم نیست که منطق امر به معروف و نهی از منکر هنوز به قلب و لسان نرسیده به شمشیر متوصل شود ....
مگه همون کشوری که ادعا میکنید جامعه جهانی هست! سالیانه چندین و چند بار تیراندازی توی مدارس و سینما و توی خیابونش اتفاق نمی افته؟ تازه این یک قلم از اتفاقات وحشیانه ای هست که توی نقاط مختلفش اتفاق می افته.

ما باید اعتماد داشته باشیم یا اونها؟ واقعاً چشم شما اینا رو نمی بینه یا هر چی بخواد میبینه؟
خوب همین تناسبات دوستانی چون شما هست که منطق را از رفتار تند رو میگیرد ....!!!!
از کجا معلوم به بهانه اینکه 65 سال پیش همین آمریکای جنایتکار هیرو شیما و ناکازاکی را مورد حمله اتمی برنامه داد این حق را برای جمهوری اسلامی(نه ایران)محفوظ ندانید که ماهم باید چنین غلطی(را که آمریکای وحشی) انجام داده برای(یک میلیار توجیه !!!) بکنیم ؟؟؟؟
شما را به همان الله هی که میپرستیم از خر شیطان رجیم پیاده شوید و کمی منصف باشید ....واقعاً بعضی ها توی گرفتن ماهی از آب گل آلود هنرمندند!
البته در این مورد با شما کاملا موافقم با این تفاوت که برخی در آب گلالود دارند خفه میشوند و برخی دیگر آب را گلالود مینمايند که ببینند که چند تا ماهی سگ جانی مثل بنده و برخی از دوستان هنوز تقلای زندگی در برکه اشغال شده شان را دارند .....

دوزیستان که تکلیفشان مشخص هست

65:

[quote=boteia;4921703]
این حادثه مال 3سال پیشه

66:

[quote=TURODE;4923996]=ali_a;4920327]e


اگر شما نمیخواهی ربطش را ببینید صاحب اختیارید !
مگر هر وقت تقاضای تضمین برای عدم هستفاده از انرژی هسته ای برای جنگ افزار هسته ای میشه فورا فتوای علمای دین را برخ نمیکشیم ؟؟!! که ؛ آقا فتوا دادند که سلاح هسته ای حرام هست ؟؟؟
خوب در شریعت اسلام (که قوانین ایران از روی اون تبعین شده) هم فکر میکنم اسید پاشی حرام باشد !!! علما اگر تونستند جلوی اسید پاشی را با فتوی بگیرند و احترام برای اوامر دین قائل باشند این اتفافات و هزاران اتفاق دیگر نمی افتد ولی متاسفانه اینطور نیست
وشاید روزی که بمب اتمی را تولید کردیم خوب مثل خیلی از موارد دیگر تقیه رو که از ما نگرفتند

دوست عزیز مطمئن نیستم اما پر بیراه هم نیست که منطق امر به معروف و نهی از منکر هنوز به قلب و لسان نرسیده به شمشیر متوصل شود ....

خوب همین تناسبات دوستانی چون شما هست که منطق را از رفتار تند رو میگیرد ....!!!!
از کجا معلوم به بهانه اینکه 65 سال پیش همین آمریکای جنایتکار هیرو شیما و ناکازاکی را مورد حمله اتمی برنامه داد این حق را برای جمهوری اسلامی(نه ایران)محفوظ ندانید که ماهم باید چنین غلطی(را که آمریکای وحشی) انجام داده برای(یک میلیار توجیه !!!) بکنیم ؟؟؟؟
شما را به همان الله هی که میپرستیم از خر شیطان رجیم پیاده شوید و کمی منصف باشید ....

البته در این مورد با شما کاملا موافقم با این تفاوت که برخی در آب گلالود دارند خفه میشوند و برخی دیگر آب را گلالود مینمايند که ببینند که چند تا ماهی سگ جانی مثل بنده و برخی از دوستان هنوز تقلای زندگی در برکه اشغال شده شان را دارند .....

دوزیستان که تکلیفشان مشخص هست
[/quote

فکر میکنم این جریان تحقیق اسید پاشی هم مثل قضیه اتوبان شهرستان تهران شمال یا مذاکرات هسته ای اونقدر امروز و فردا شود که جنبه جوک یا تمثیل پیدا کنه .....«« نتایج تحقیقات درباره اسید پاشی انشاالله سپس محرم و صفر در ژنو 36 ادامه خواهد یافت در این راستا تا کنون 2 عکاس 5 خبرنگار 7 مرد زن نما و 15 دوربین مداربسته و .....

»»
اما از شام و.

نهار خبری نیست!!!!


70 out of 100 based on 80 user ratings 1030 reviews