علی مطهری: شاید اگر امام رضا هم بود پای کنسرت می‌نشست!


علی مطهری: شاید اگر امام رضا هم بود پای کنسرت می‌نشست!علی مطهری: شاید اگر امام رضا هم بود پای کنسرت می‌نشست!
به گزارش «نسیم آنلاین»، خبرگزاری دانشجو نوشت: علی مطهری روز دوشنبه به دعوت، مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان پا در سالن امیر کبیر این دانشگاه نهاده بود و در خصوص تحقق آرمان های انقلاب، خاصه در زمینه عدالت و آزادی ایراد سخن نکرد.
در ابتدای این مراسم دبیر مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان؛ مهسا تاجیک در خصوص فعالیت های مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه ارائه گزارش کرد.


علی مطهری: شاید اگر امام رضا هم بود پای کنسرت می‌نشست!در بین ارائه گزارش عملکرد انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان توسط مهسا تاجیک اشعار سیاسی نیز به گوش می رسید؛ البته این اولین بار نیست که اعضای مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان در ارئه گزارشات خود از اشعار سیاسی و کلیپ های سیاسی از سران فتنه استفاده می کردند.
همزمان با آغاز مراسم و سخنرانی مهسا تاجیک، دبیر مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان جمعیت دانشجویی نزدیک به 200 الی 300 نفره در سالن تجمعات دانشگاه سمنان مستقر بودند.
پس از پایان صحبت های مهسا تاجیک کلیپی از سخنرانی رئیس دولت اصلاحات نیز که در خصوص آزادی و دین به صحبت پرداخته بود و با اعتراضات گوناگونی نیز همراه شده بود، اکران شد. همان سخنرانی که در مقابل آزادی، دین باید محدود گردد در سالن اجتماعات امیر کبیر به روی صحنه گذاشته شد.
در ادامه این برنامه ها نیر کلیپی جنجالی از مناظره احمدی نژاد و موسوی بر روی صحنه رفت که تعجب همگان را نیز در پی داشت و سوت و دست جمع دیگری از دانشجویان را نیز با خود همراه کرد. همچنین در ادامه نیز سخنانی چند از صحبت های حنجالی روحانی در خصوص آزادی و محدود کردن قوه قضائیه و عدم دخالت در امورات شخصی مردم نیز پخش شد.
قبل از سخنرانی علی مطهری مستندی در رابطه با موضوع جلسه یعنی تحقق آرمان های انقلاب خاصه در زمینه عدالت و آزادی به روی صحنه رفت تا حاضرین در ابتدای صحبت های علی مطهری به تماشای این مستند بنشینند.
علی مطهری در ابتدای صحبت های خود در خصوص آرمان های انقلاب گفت: آرمان های انقلاب تنها وابسته به عدالت و آزادی نیست؛ بلکه آرمان های انقلاب بسیار گسترده تر است و باید نسبت به آن ها نیز آگاه باشیم و باید روی آن ها نیز حرف زد و تمرکز کرد. در کنار عدالت و آزادی موضوع استقلال نیز مطرح می باشد. استقلال بسیار اهمیت دارد. استقلال چه سیاسی باشد چه فرهنگی باید روی آن هم حرف زد.
وی همجنین ادامه داد: ما برای اینکه بدانیم چقدر توانسته ایم به آرمان های انقلاب جامه عمل بپوشانیم و متوجه شویم که آیا آرمان های انقلاب در جامعه محقق گشته است باید راه طی شده انقلاب را مورد بررسی برنامه دهیم و ببینیم که چقدر در مسیر انقلاب برنامه گرفته ایم. باید با بررسی این راه ببینیم که آیا توانسته ایم به آرمان ها انقلاب نزدیک شویم یا از آرمان های انقلاب دور شده ایم و از آن ها دور هستیم.
این نماینده مجلس گفت: ما در خصوص عدالت اجتماعی و همچنین عدالت در جامعه قبل از اینکه دین و شرع برای ما حدودی را مشخص کنند باید برای انسان ها احترام قائل شویم. عدالت برای انسان به عنوان یک ارزش محسوب می شود. همه چیز باید بین مردم به عدالت و مساوت تقسیم شود این از صدر اسلام بوده است و باید ادامه پیدا کند. متاسفانه وجود نظام سرمایه داری این عدالت را محو کرده است. متاسفانه شکاف های طبقاتی در دنیای سرمایه داری پیدا شده است. باید همه چیز بین افراد مساوی باشد به مانند یک مسابقه که شرایط برا هر دو طرف مساوی است. این موضوعات در خصوص عدالت از منظر حضرت علی(ع) نیز پر اهمیت بوده است.
مطهری همچنین افزود: هر مکتبی که به ایدئولوژی خود ایمان و اعتقاد دارد ناچار، طرفدار آزادی اندیشه و تفکر است و هر مکتبی که ایمان و اعتقادی به خود ندارد جلوی آزادی تفکر و اندیشه را می گیرد و شرط آزادی تفکر، جلوگیری از دوروغ و نقاق می باشد.
وی همچنین در خصوص مباحث مالی در کشور و ایجاد برخی از موسساتی که در کشور به وجود آمده اند نیز اشاره کرد و گفت: برخی از موسسات به مانند ثامن‌الحجج یک تعاونی بوده و این تعاونی کار خود را از سبزوار آغاز نموده است. مدیر این تعاونی که آدم زیرک و زرنگی نیز می باشد داماد امام جمعه بوده است. رفته رفته به واسطه این ارتباط و اسم مقدسی که بر روی این تعاونی برنامه داشته و مردم به گمان اینکه این تعاونی وابسته به آستان قدس رضوی است، در آن سرمایه گذاری کرده و این تعاونی گسترش پیدا می کند و در مقابل این فرد ارتباط خود را نیز با برخی از سرداران و ارگان های نظامی و برخی از وزرا افزایش می دهد و بعد آنجایی که باید نظارت کنند بر روی این موسسات متاسفانه غافل هستند و مردم متاسفانه گول تبلیغاتش را می خورند و متاسفانه سهام مردم را از بین می برند و برای مردم مشکل ساز می شود و وقتی دنبال این موضوعات را می گیریم متوجه می شویم که به امام جمعه و ارگان های نظامی و.... وصل خواهد شد!
این نماینده مجلس ادامه داد: مشکل کشور ما این است که ما در کشور با رودربایستی هایی مواجه هستیم که باید برای در نظر گرفتن حق مردم این موضوعات را کنار بگذاریم. در موضوع عدالت نباید، عدالت فدای مصالح شود ما باید این موضوع را همیشه به یاد داشته باشیم.
مطهری همچنین در خصوص مباحث مالی در کشور ادامه داد: در خصوص مباحث مالی بی انضباطی مالی در کشور به وجود آمده است و برخی از دستگاه ها به وظایف خود عمل نکردند و برخی از نهادها و سازمان ها تعلیق شدند. البته باید در نظر داشت که همه موضوعاتی که مطرح می شود به معنای اختلاس و خوردن و بردن نیست و باید قوه قضائیه این پول ها را برگرداند. اینکه این جسارت ها از کجا پیدا می شود جای سئوال است.
وی گفت: متاسفانه برخی از جایگاه خود سوء استفاده می کنند و به آشنایان فضل و بخشش می کنند. دستگاه های نظارتی و قوه قضائیه باید این موضوعات مورد بررسی برنامه دهد. متاسفانه در کشور، گستاخانه این اتفاقات رخ می دهد و تکرار هم می شود. خوشبختانه در دولت در حال حاضر این موضوعات در حال جمع شدن است. شما باید آگاه باشید و بدانید بخشی از این موضوعات را سیاسی کرده اند به مانند رو نمایی از فیش های نجومی و... تا با این حرکات دولت را بکوبانند. مطمئن باشید که این موضوعات و سر وصدا ها بیش از حد است و اینگونه نبوده است.
نایب رئیس مجلس شورا اسلامی همچنین در خصوص حصر و آزادی سران فتنه نیز مطرح کرد: آزادی اقسام مختلفی دارد. آزادی تفکر و آزادی بیان و... . آزادی یعنی نبودن مانع در راه کشف استعداد های موجود در جامعه این یعنی آزادی و ما نباید مانع از آزادی کسی در جامعه شویم. ما باید اجازه رشد را در جامعه با دادن آزادی به افراد مختلف دهیم .مردم باید خود انتخاب کنند. شما در خصوص آزادی در تاریخ صدر اسلام مطالعه کنید و ببینید که پیامبر چگونه با آنها برخورد می کردند و هیچ کس متعرض به آنها نمی شد. اگر در آن زمان برنامه بود در مقابل مخالفین بیستند و بگیرند و ببندند امروز اثری از اسلام باقی نمی ماند. لذا شهید مطهری خطر تند روی ها در انقلاب را احساس می کردند و مطرح کردند که من به جوانان و طرفداران اسلام هشدار می دهم که گمان نکنند که حفظ و نجات اسلام با سلب آزادی بیان محقق می‌شود و برخی از جوانان خیال نکنند روشن ماندن چراغ اسلام این است که نگذاریم دیگران حرفهایشان را بزنند نه بگذارید حرفهایشان را بزنند و نگذارید که خیانت کنند از اسلام فقط از طریق منطق می شود حمایت کرد.


علی مطهری: شاید اگر امام رضا هم بود پای کنسرت می‌نشست! وی ادامه داد: ادامه حصر به صلاح کشور نیست و خلاف قانون اساسی کشور است و اگر اتفاقی بیفتد مشکلاتی را برای کشور به وجود خواهد آورد. این افرادی که در حصر به سر می برند، اگر خطایی کردند باید از طریق مجاری قانونی محاکمه شوند، بگذاریم بیایند جوابی بدهند. به جز این افراد برخی نظیر رئیس جمهور سابق، شوراء نگهبان و... در این موضوعات نقش داشته اند و این افراد نیز که در حصر به سر می برند نیز دچار خطا شده اند. متاسفانه در حال حاضر این افراد شش سال در حصر هستند و این حصر شوخی نیست و تازه یکسال است که اجازه دیدن تلویزیون و مطالعه به افراد داده شده است و ما باید این موضوع را خاتمه بخشیم و حصر را تمام کنیم و برنامه های این افراد را ببینیم چه هست.با توجه به نامه های که به دست ما از این عزیزان رسیده است، گفته اند که ما نظام را دوست داریم و می خوایم به دولت کمک کنیم و موضوعات دیگری که بیان کرده اند. متاسفانه یک نگاه غلط وجود دارد که می گوید کشور را متضرر خواهند کرد و خطر آفرین خواهند بود. برخی هم معتقدند نظر رهبری در این موضوع بر ادامه حصر است و بنابراین هیچ کس اقدامی نمی کند.


علی مطهری: شاید اگر امام رضا هم بود پای کنسرت می‌نشست! علی مطهری همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص انتخابات نیز عنوان کرد: رهبری در انتخابات از هیچ کس حمایت نخواهند کرد و ایشان فقط چارچوب‌ها را مشخص می کنند. در انتخابات نباید رهبری را وارد کنیم. رهبری در انتخاب ها هر نظری داشته باشند از طریق شورای نگهبان مطرح می شود و حق ایشان است ؛ اگر ما جوی را به راه بیندازیم و بگوئیم این نظر رهبری است و از این فضا استفاده کنیم، باعث تنش و درگیری در کشور خواهد شد.
وی همچنین در خصوص حقوق اقوام و اقلیت ها در مجلس نیز گفت: این حقوق ها باید رعایت شود و تشکیل فراکسیون آذری زبان ها و کرد زبان ها شکل خوبی ندارد و نباید اینگونه شود. ایجاد این فراکسیون ها در مجلس مانع از اتحاد می شود و این موضوع به صلاح کشور و مصالح نظام نیست و بهتر است اتحاد در کشور وجود داشته باشد.
مطهری همچنین در خصوص لغو کنسرت ها در مشهد نیز گفت: در هر حال نباید در برخی از موضوعات افراط و تفریط شود. شاید اگر امام رضا هم بود پای کنسرت می‌نشست. برخی می گویند حریم امام رضا(ع) را حفظ نمی کنید که این موضوعات نیز باید مورد بررسی برنامه گیرد.دانشمند آمریکایی که 12 سال حمام نرفته!

1:

کنسرت یکجور فحش و عمل قبیح و خلاف دین نیست.....


مردی با 39 همسر!+تصاویر
حتماً شنیده اید که در مراسم ازدواج حضرت زهرا، رسول الله چه فرمودند.....


خانه "برد پیت" و آنجلینا جولی" به فروش رسید+عکس
فرمودند مطابق عُرف و رسوم رفتار شود.....


برد پیت در دوران جوانی+عکس
نفرمودند دختر من چون حضرت زهراست و من چون پیامبرم، همه بنشینند دستمال دستشان بگیرند نوحه بخوانند یا مثلاً کف نزنند و شادی ننمايند!!!!!.....پس این حرف که اگر امام رضا بودند امکان داشت در یک کنسرت شرکت نمايند عجیب نیست.....


مسابقات قوی ترین مردان ایران در کرمانشاه
اینکه عده‌ای در مشهد مقدس برای خودشان دیکتاتوری و حکومت مستقل ایجاد کرده اند ربطی به دین ندارد و این حرفهای نسنجیده که امثال علم الهدی میگویند بجز ضربه به امام رضا و اعتقادات امت، نتیجه ای ندارد.....


لیونل مسی در اینستاگرام 10 میلیونی شد
فساد از کنسرت نیست بلکه در (بعضاً) کنسرت "هم" هست


راز رابطۀ کلینتون و ترامپ در عکس قدیمی

2:

در بارگاه مامون هرروز مراسم موسیقی و رقص آواز بود امام رضا هم میرفت اونجا مینشست در جوار مامون !

اونجور نبوده که بعضی ها فکر میکنن و اون تصویر ذهنی که از علی ابن موسی الرضا ساختن ۹۰ %ش

اشتباهه.


شرکت سامسونگ

3:


4:

منبع؟

5:


جدی نگیر

ضد دین حرف میزنه..مشکل داره..

بزار ب حال خودش باشه

6:

سلام.

من با هرنوع کنسرت مخالفتی ندارم اما درمورد پیامبرص این سخن را از کجا خواندید؟ ایشان درمورد شیوه برگزاری مراسم و مهمانی و غذا فرمودند مطابق عرف عمل کنید یا درمورد اواز و فلان ......؟

7:

منبع اینکه مامون یه سکولار بود وعلت پیشرفتهای اسلامی و ظهور دانشمندان و تمدن اسلامی

که روحانیون بهش افتخار میکنن همین سکولار بودنش بود و باعث شد مجلس بحث و

مناظره های هفتگی انجام بشه و علم و دانش شکوفا بشه و کتابهای یونانی و هندی و رومی

به عربی ترجمه بشه و آغاز و گشایشی در علم و دانش اسلامی صورت بگیره و به موسیقی و

رقص و آواز علاقه زیادی داشت و هرروز در بارگاهش مجالس جشن و قص و موسیقی برپا بود

و بعضا از کشورهای مجاور هم میامدن و امام رضا هم که ولیعهد بود و حضور داشت.


8:

یه عده تو کشور کلا با شادی و لذت بردن مخالفن ....

میگن جماعت باید یه گوشه بشینن و قمه بزنن و روضه کوش بدن و گریه بکنن و سیاه بپوشن و تسبیح بچرخونن...

داریوش اقبالی حرام پاسور و شطرنج حرام آبجو حرام دلخوشی حرام و....

همین مشروب اوایل اسلام حروم نبود ....


9:

میشه بفرمایید چه مشکلی؟ هرکس از جنایت و ریا و دروغ ،نامردی و ناجوانمردی بی اخلاقی

دلش به درد اومده باشه مشکل داره؟؟؟

10:

این دیگر شورش را در اورده هست .

کفن پوش لازم میشویم اخرش

11:

دیگه داره خیلی چرند میبافه علی مطهری

12:

تابو شکنی همیشه مترادف با چرند -چرت پرت- مزخرف بوده اروپای قرن ۱۷ با همین چرندها

پابه رنسانس گذاشت وراهگشای پیشرفت در تمام زمینه ها شد.

13:

اینها همه تبلیغات هست برای رای و برنامه هایی که برای اینده در نظر دارند و از الان درحال زمینه چینی هستند...

هرکجا این تغییرات یکباره را در تفکر افراد دیدید بدانید به خیال خودش تشخیص داده امروز نان در این سخنان هست.
این ازادی ازادی کردنها و شعار دادنها سالهاست که داره به اینها جواب میده و وقتیکه هم سرکار میان خبری از اونها نیست.

منتقدین هم میشن مشتی بزدل و بیشناسنامه و گلابی و جهنمی....

نظرات چند سال پیش همین ادم رو درمورد برخورد با بدحجابان بخوانید!! ایشان حتی بگیر و ببندهای ارشاد را هم قبول نداشت و کوتاهی میدانست!!!

افتابپرست....


14:


چند ماه قبل یک شیخ اصلاح طلب با تحریف یک حدیث بیان کرد

ک امام حسن و امام حسین مخالف کنسرت و جشن رقص نبودند

و در یک روز امام حسین مشعول دعا بوده..و همان روز امام حسن مشعول جشن بزن برقص

همان ماجرا شد..ک منصور ارصی او را ....خطاب کرد!

15:

شما مطالب اخلاقی پیامبر بخوانید


هنگام خنده حتی قهقه هم نمیزدند و توصیه مینمايند ک از قهقه زدن خوداری کنید...حال چطور تفسیر میکنی ..کسی از اهلبیتش..بیاید حتما پای کنسرت مینشیند؟

تفاسیر شخصی از دین بذاریم کنار

16:

هر دم از این باغ بری میرسد............


17:

این روزا عده ای هجوم و حمله ور شدند به سوی بدنامی و خدشه دار کردن
امامان و معصومین و قران
شب و روز دروغ نیست و هرکسی تاوان کارشو میده
ما در سایت متوجه نمیشیم اما او که خودش میفهمه

18:

کاری به امامان شیعه ندارم ولی کلا اگر شخصی در پرونده اش مشکلی نداشته باشه میلیونها نفر هم توطعه بچینن بر علیه اش کاری از پیش نمیبرن .اونکس که حساب راحساب پاک هست از معامله چه باک هست.
تازه اگر اتهامات برعلیه کسی ثابت نشه حقانیتش بیشتر بر دیگران ثابت میشه.


19:

پس این میلیون ها نفر الان که اتهام میزنن یعنی کشک و ذهنیت عموم هم بدبین شد مهم نیست؟
شما دوست دارید ذهنیت امت به شما منفی باشه با اینکه گناهتون اثبات نشده؟

20:

بنده این ماجرا را از چندین روحانی مختلف شنیده ام.....

رسول الله فرمودند هرکاری که بصورت عُرف برای سایر دختران در مراسم عروسی انجام میدهید(مثل شعرخوانی و سرود خوانی) برای دختر من هم انجام بدهید.....

البته قطعاً منظورشان اون مراسمی نبوده که خلاف اسلام باشد.....
اما اینکه تعجب کنیم اشخاص دینی به کنسرت بروند علتش این هست که گمان می کنیم کنسرت یکجور فحش یا عمل خلاف اخلاق و اسلام هست درحالی که من کنسرتی دعوت شدم که در اون نواهای مذهبی مربوط به محرم توسط اقوام ایرانی نواخته میشد.....

خب این ایراد دارد؟؟!! مثلاً یک فرد مومن نباید چنین کنسرتی برود؟؟!!

21:

تفاسیر شخصی از دین و هستفاده از اون برای منافع حزبی و جناحی، کار امثال علم الهدی و طرفدارانشان هست که هرکجا دلشان خواست، دین را وسیله مینمايند......


کسی نفرمود حتماً پای کنسرت می نشیند پس اول دقیق بخوانید بعد نظر بدهید
کنسرت فی النفسه یکجورفحش یا عمل خلاف اسلام و اخلاق نیست.....


22:

و البته چندماه بعد هم این مداح اصولگرا با وقاحت، امام حسین را فحاش خطاب کرد!!!!!

23:

سلام
اینم مثل ابتکار یه چند روز دیگه میگه بخاطر فلان کارم پشیمونم باید ببینیم در رو کدوم پاشنه می چرخه :|

24:

اول باید ببینیم آثاری که در کنسرت های کشور اجرا میشه حرام هست یا نه
اگه حرام باشه که ائمه ع نه تنها شرکت نمی کردند بلکه جلوی اجرای اینگونه کنسرت ها رو میگرفتند البته شک دارم که با این همه سخت گیری ارشاد اسلامی این کنسرت ها غیر اسلامی باشه
بعدش الان خود آقا هم شعر میگن و هم در محافل ادبی و شعر و شاعری شرکت میکنن این چه ایرادی داره ؟؟؟
این در حالی هست که برگزاری شب شعر رو در خیلی ازجاها ممکنه ممنوع کنن
پس مهم فضایی هست که برنامه در اون اجرا میشه ومحتوایی هست که در برنامه ارائه میشه و گرنه کنسرت و شب شعر به خودی خود مشکلی نداره

25:

اگر چند میایون هم پشت سر بودا یا ابوعلی سینا یا کنفسیوس بد بگن آیا ذهنیت بد میشه؟
تاریخ و پرونده اونها هیچ لکه سیاهی توش نیست و دست و پاوزدن الکی هست وقتی باید نگران بود که لایه های پنهانی از شخصیت و اعمالشون باشه که زیر لایه هایی از تحریف یا لاپوشونی مخفی شده باشه !

26:


این افرادی که بنده میبینم بله ذهنیتشون بد میشه
نمونه بارزش خود شما
شما تاریخ و پرونده اونها را مطالعه فرموده اید؟

27:

بله مفصل.

ما باید خودمون دنبال حقایق بریم نه اون چیزهایی که درخانواده و مدرسه و کتابهای درسی تو سرمون رفته البته کار سختیه مخصوصا برای انمثل من و تو که توی خانواده مذهبیبودیم و بالاخره بچه شیعه بودیم و...
الان تو خانه ما مادرم همیشه تو سجاده هست و شبها هم تسبیح به دست صلوات میفرسته و پدرم هم علاقه زیادی به مطالعه نهج البلاغه داره و چندین بار قراون رو ختم کرده و اتفاقا صوت خوبی هم در تلاوت دارهالبته من به هیچ عنوان دین ستیز و مخالف دین نیستم بلکه معتقدم باید دین هرکس در حوزه شخصی و خصوصی باقی بمونه و وقتی مشکل ساز میشه دین که بیاد و بیرونی بشه و ازش سو هستفاده بشه بر علیه امت.
منم والا پای روضه امام حسین گریه کردم ولی با کسانی مخالفم که دین رو چماق کردن و زیر لوای دین و ریا کاری دنبال مقاصد بعضا حتی شهوانی خود هستن.


28:

موفق باشید

29:

خوبه حرفهایی بزنن برا رای اوردن حتی اگه بهش اعتقاد نداشته باشن

30:

شما مطالب اخلاقی پیامبر بخوانید


هنگام خنده حتی قهقه هم نمیزدند و توصیه مینمايند ک از قهقه زدن خوداری کنید...حال چطور تفسیر میکنی ..کسی از اهلبیتش..بیاید حتما پای کنسرت مینشیند؟

تفاسیر شخصی از دین بذاریم کنار

31:

هر دم از این باغ بری میرسد............


32:

این روزا عده ای هجوم و حمله ور شدند به سوی بدنامی و خدشه دار کردن
امامان و معصومین و قران
شب و روز دروغ نیست و هرکسی تاوان کارشو میده
ما در سایت متوجه نمیشیم اما او که خودش میفهمه

33:

کاری به امامان شیعه ندارم ولی کلا اگر شخصی در پرونده اش مشکلی نداشته باشه میلیونها نفر هم توطعه بچینن بر علیه اش کاری از پیش نمیبرن .اونکس که حساب راحساب پاک هست از معامله چه باک هست.
تازه اگر اتهامات برعلیه کسی ثابت نشه حقانیتش بیشتر بر دیگران ثابت میشه.


34:

پس این میلیون ها نفر الان که اتهام میزنن یعنی کشک و ذهنیت عموم هم بدبین شد مهم نیست؟
شما دوست دارید ذهنیت امت به شما منفی باشه با اینکه گناهتون اثبات نشده؟

35:

بنده این ماجرا را از چندین روحانی مختلف شنیده ام.....

رسول الله فرمودند هرکاری که بصورت عُرف برای سایر دختران در مراسم عروسی انجام میدهید(مثل شعرخوانی و سرود خوانی) برای دختر من هم انجام بدهید.....

البته قطعاً منظورشان اون مراسمی نبوده که خلاف اسلام باشد.....
اما اینکه تعجب کنیم اشخاص دینی به کنسرت بروند علتش این هست که گمان می کنیم کنسرت یکجور فحش یا عمل خلاف اخلاق و اسلام هست درحالی که من کنسرتی دعوت شدم که در اون نواهای مذهبی مربوط به محرم توسط اقوام ایرانی نواخته میشد.....

خب این ایراد دارد؟؟!! مثلاً یک فرد مومن نباید چنین کنسرتی برود؟؟!!

36:

تفاسیر شخصی از دین و هستفاده از اون برای منافع حزبی و جناحی، کار امثال علم الهدی و طرفدارانشان هست که هرکجا دلشان خواست، دین را وسیله مینمايند......


کسی نفرمود حتماً پای کنسرت می نشیند پس اول دقیق بخوانید بعد نظر بدهید
کنسرت فی النفسه یکجورفحش یا عمل خلاف اسلام و اخلاق نیست.....


37:

و البته چندماه بعد هم این مداح اصولگرا با وقاحت، امام حسین را فحاش خطاب کرد!!!!!

38:

سلام
اینم مثل ابتکار یه چند روز دیگه میگه بخاطر فلان کارم پشیمونم باید ببینیم در رو کدوم پاشنه می چرخه :|

39:

اول باید ببینیم آثاری که در کنسرت های کشور اجرا میشه حرام هست یا نه
اگه حرام باشه که ائمه ع نه تنها شرکت نمی کردند بلکه جلوی اجرای اینگونه کنسرت ها رو میگرفتند البته شک دارم که با این همه سخت گیری ارشاد اسلامی این کنسرت ها غیر اسلامی باشه
بعدش الان خود آقا هم شعر میگن و هم در محافل ادبی و شعر و شاعری شرکت میکنن این چه ایرادی داره ؟؟؟
این در حالی هست که برگزاری شب شعر رو در خیلی ازجاها ممکنه ممنوع کنن
پس مهم فضایی هست که برنامه در اون اجرا میشه ومحتوایی هست که در برنامه ارائه میشه و گرنه کنسرت و شب شعر به خودی خود مشکلی نداره

40:

اگر چند میایون هم پشت سر بودا یا ابوعلی سینا یا کنفسیوس بد بگن آیا ذهنیت بد میشه؟
تاریخ و پرونده اونها هیچ لکه سیاهی توش نیست و دست و پاوزدن الکی هست وقتی باید نگران بود که لایه های پنهانی از شخصیت و اعمالشون باشه که زیر لایه هایی از تحریف یا لاپوشونی مخفی شده باشه !

41:


این افرادی که بنده میبینم بله ذهنیتشون بد میشه
نمونه بارزش خود شما
شما تاریخ و پرونده اونها را مطالعه فرموده اید؟

42:

بله مفصل.

ما باید خودمون دنبال حقایق بریم نه اون چیزهایی که درخانواده و مدرسه و کتابهای درسی تو سرمون رفته البته کار سختیه مخصوصا برای انمثل من و تو که توی خانواده مذهبیبودیم و بالاخره بچه شیعه بودیم و...
الان تو خانه ما مادرم همیشه تو سجاده هست و شبها هم تسبیح به دست صلوات میفرسته و پدرم هم علاقه زیادی به مطالعه نهج البلاغه داره و چندین بار قراون رو ختم کرده و اتفاقا صوت خوبی هم در تلاوت دارهالبته من به هیچ عنوان دین ستیز و مخالف دین نیستم بلکه معتقدم باید دین هرکس در حوزه شخصی و خصوصی باقی بمونه و وقتی مشکل ساز میشه دین که بیاد و بیرونی بشه و ازش سو هستفاده بشه بر علیه امت.
منم والا پای روضه امام حسین گریه کردم ولی با کسانی مخالفم که دین رو چماق کردن و زیر لوای دین و ریا کاری دنبال مقاصد بعضا حتی شهوانی خود هستن.


43:

موفق باشید

44:

خوبه حرفهایی بزنن برا رای اوردن حتی اگه بهش اعتقاد نداشته باشن

45:

براستی چه شد که از پدری فرهیخته و بزرگ چنین عنصر نادانی خروج کرد که چنین گزافه گویی کند !
خداوند عاقبت ما ختم بخیر بگرداند

46:

به نظر من حرف ایشون چندان هم بد نیست
چرا که اگه جوون ها رو از کنسرت دور کنیم مطمئنا میرند تو خونه پارتی میگیرند و اگه پارتی رو بگیریم میرند یه جای دیگه....
خلاصه اینکه اگه بخواهیم خیلی سفت و سخت برخورد کنیم بازتاب خوبی ندارد...
بلکه میتوان کنسرت را ازاد کرد ولی به هر کنسرتی هم مجوز نداد
بلکه به کنسرت هایی مجوز داد که اسلامی-ایرانی باشند

47:

لجبازی با خدا و احکام خدا چیزی جز پشیمانی در لحظه مرگ در پی نخواهد داشت

48:

خدا شفا بده

49:

نه مربوط به این بحث بگما.کلا این بنده خدا قاطیه.بعضی ها از اسم پدرشون نون میخورن.از خودشون چیزی ندارن

50:

سلام خوبین ،بله
ولی یکی مثل علی مطهری رو باید پدر خدابیامرزش زنده می بود در جا که این حرف از دهن پسر ناخلفش بیرون می اومد میزد تو دهنش میفرمود بشین سر جات بچه

51:

بنده عرض کردم مشکلی با هر نوع کنسرت ندارم اما از کلاه شرعی بیزار هستم.

حرفهای مطهری که یکجور نمایش هست ولی هرکس هم واقعا فکر میکند کنسرت اشکالی ندارد یا نیاز هست خب بگوید نیاز هست اما اینکه برای خوش امد دیگران امام رضا ع را هم پای کنسرت بنشاند فقط از یک ذهن مسموم سیاسی برمی اید.

مطمئن باشید در اینجا منظور مطهری از کنسرت ان کنسرتی نبوده که در ان نوار مذهبی پخش شود.

چنین کنسرتی که خودش پذیرفته شده هست و نیازی نیست مطهری از امام رضا ع مایه بگذارد....
کنسرت که چیز جدیدی نیست ، نامش تغییر کرده وگرنه در وقت ائمه هم وجود داشته ، مجالس اواز خوانی در انوقت هم وجود داشته، خب مطهری یک نمونه شرکت ائمه در این مجالس را برای ما بیاورد تا ما قبول کنیم امام رضا ع هم کنسرت میرود.
گرامی بعضی وقتها گذشته از حلال و حرام یک موضوع باید شان معصوم را درنظر بگیریم و بدانیم داریم درمورد چه کسی و چه جایگاهی سخن میگوییم.

منی که دارم اینرا به شما میگم نه کنسرت برای من فوش هست نه با کنسرت مخالفتی دارم.


مسئله ای حتی اگر برای ما عوام مشکلی نداشته باشد دلیل نمیشود در شان معصوم هم باشد....
شما سیره زندگانی ائمه را برسی بکن ببین کنسرت کجای ان جا دارد!! موسیقی در وقت ائمه هم بوده اتفاقا موسیقی انوقت دیگه اوج سنتی بوده! نیست برادرم....

مطهری با این مسائل خوب اشناست اما ذهن مسموم و سیاست زده اوست که باعث فرمودن چنین مطالبی میشود....

اما درمورد بحث روایی و عروسی چند نقل بسیار ضعیف درمورد دف زنی به ما رسیده که یا اصلا سند ندارند یا سند درستی ندارند و درمقابل حجم احادیث محکم که نهی کردند قابل هستناد نیستند که اگر بخواهیم به چنین احادیثی عمل کنیم باید به ان حدیث بی سندی که فرموده کردها از نژاد اجنه هستند هم عمل کنیم!!!....اما کسانی که بدنبال سوءاستفاده هستند دست روی همینها میگذارن و احادیث محکم را رها مینمايند.گذشته از ان در فقه بین مراسم عروسی با مجالس اوازخوانی فرق گذاشته شده.


مخلص کلام اینکه این اقا بخاطر یک بهره برداری سیاسی ، شان ائمه را حاضر هست هم سطح خودش بکند....


52:

خدایا اینو بزار تو صفِ شفا لطفا .


53:

متن رو نخوندم
+
خب موسیقی یکی از علوم اسلامیه.......

شاید هدف علی اقا اون موسیقی اسلامیه!

سید بزرگوار اون موقع مراسم های عروسی عرف دقیقن چطوری بوده ؟ میدونی

من خودم تا حالا اینو نشنیده بودم برام جالب بود....

برم تحقیق کنم

کنسرت داریم تا کنسرت درسته ؟

نوشته اصلي بوسيله spiritualist نمايش نوشته ها
به نظر من حرف ایشون چندان هم بد نیست
چرا که اگه جوون ها رو از کنسرت دور کنیم مطمئنا میرند تو خونه پارتی میگیرند و اگه پارتی رو بگیریم میرند یه جای دیگه....
خلاصه اینکه اگه بخواهیم خیلی سفت و سخت برخورد کنیم بازتاب خوبی ندارد...
بلکه میتوان کنسرت را ازاد کرد ولی به هر کنسرتی هم مجوز نداد
بلکه به کنسرت هایی مجوز داد که اسلامی-ایرانی باشند
مگه ب کنسرت هایی ک موردی ندارن، مجوز نمیدن؟؟

54:

صد% کنسرت باید برحسب موازین قانونی باشد اما اگر هم برنامه باشد هرکس برای خودش قانون را یکجور تفسیر کرده و به صلاحدید خود اجرا کند یا نکند، این میشود ولبشو و بی نظمی!.....

بالاخره وقتی ارشاد مجوز میدهد دو حالت دارد.....

یا ارشاد خلاف قانون رفتار کرده که باید از او به قوه قضاییه شکایت کرد.....

و یا قانون ایراد دارد که باید در مجلس به دنبال اصلاح بود.....

هیچکدام از اینها دلیل نمیشود عده‌ای برای خودشان دیکتاتوری بنمايند و جلوی کنسرتی که مجوز دارد را بگیرند.....

درسته؟

55:

ممنون

همیشه به این موضوع فکر می کنم که اگه بزرگانی مثل ایت الله بهشتی شهید مطهری امام موسی صدر در این دوران بودن چگونه بودن!!!؟؟ ایا حقوق نجومی و ثروت و قدرت و مدیا داشتن یا اینکه شهید رجایی تا انتها در خانه ی معمولی خود زندگی می کرد؟

56:

تا انتها در خانه معمولی خود زندگی میکرد :)

57:

البته اینکه اگه امام رضا هم بودند پای کنسرت می نشتند شاید درست باشه ...

اما اینکه پای کنسرت های امروزی فک کنم کمی بسیار تخیل نگرانه باشه ...

وقتی موسیقی ما پر شده از اشعار سخیف ، بی هویت و ...

که در اون کارهای خوب به مثال ستاره ی سهیل هستند ...

چنین ادعایی دکان تبلیغاتی هست

58:

از کجا فهمیدید در مراسم رقص و آواز هم حضور داشتند؟
تا اونجا که من میدانم امام رضا (ع) فقط نام ولیعهدی را به زور قبول کرده بودند و زیر بار هیچ مسئولیتی نرفته بودند....

و مخالفتهایشان با مامون هم باعث شهید شدنشان توسط مامون شد

59:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
با اینکه بیشتر صحبتهای ایشان رو قبول دارم اما فکر میکنم در این مورد اشتباه کرده اند
مطمئنن اگر امام رضا علیه السلام علاقه ای به مجالس موسیقی نشان میداد الاون از هر 5 نفر مرجع تقلید حداقل یک نفرشان یک دایره و دمبک داشت!

و اینهمه روایت در مذمت آلات موسیقی بیان نمیشد

60:

باشه شما باید بگید به زور قبول کردن دیگه

61:

نمیدونستم باید واقعیت رو هم به بعضی ها به زور قبولاند!

62:

فعلا که همه میگن واقعیت درددست ماست!

63:

به نظرم در وقت خودشان امتحانشونو پس دادن و جایگاهی درخور نزد خدا داشتند که شهید شدند
بعضی تغییر کردن مثل علی مطهری که نسبت به دختر هاشمی انتقاد داشت اگر اشتباه نکنم هم در باب اظهارات دختر هاشمی در رابطه با دوچرخه سواری در پارک چیتگر و هم در رابطه با تعدد زوجین که دختر هاشمی آیه قراون رو خلاف اصول انسانی دانست و بعضی از همان ابتدا مشکل داشتن نظیر مسببین ماجرای مک فارلین در ایران فقط وقت می بره تا ماهیت اصلیشون بطور کامل مشخص بشه
الحق که تاریخ داره تکرار میشه
بطور کل علی مطهری شخصیتی به شدت منفور داره
از نظر من دشمنی اشکار شرف داره به خیانت در ظاهر دوستی

64:

بعدها همین علی مطهری دختر هاشمی رو ناموس امت خواند
نتونستم ویرایش کنم چون گوشی من امکان نقل قول گرفتن نداره

65:

ممنون انقدر جوابتون خوب بود سوال تو ذهن من پاک شد

66:

امام حسین مذاکره کرد.
امام رضا پا کنسرت نشست.

خدا رحم کنه به انتخابات پیش رو.


67:

.

Karbalaei:
������ازحضرت رضا(ع)سوال شد فردی از بنی عباس مدعی هست شما غنارا حلال می دانید.
♦️امام فرمود: این زندیق دروغ میگوید.

هرگز چنین نیست
������وسائل الشیعه،ج12،ص227

68:

باشه شما باید بگید به زور قبول کردن دیگه

69:

نمیدونستم باید واقعیت رو هم به بعضی ها به زور قبولاند!

70:

فعلا که همه میگن واقعیت درددست ماست!

71:

به نظرم در وقت خودشان امتحانشونو پس دادن و جایگاهی درخور نزد خدا داشتند که شهید شدند
بعضی تغییر کردن مثل علی مطهری که نسبت به دختر هاشمی انتقاد داشت اگر اشتباه نکنم هم در باب اظهارات دختر هاشمی در رابطه با دوچرخه سواری در پارک چیتگر و هم در رابطه با تعدد زوجین که دختر هاشمی آیه قراون رو خلاف اصول انسانی دانست و بعضی از همان ابتدا مشکل داشتن نظیر مسببین ماجرای مک فارلین در ایران فقط وقت می بره تا ماهیت اصلیشون بطور کامل مشخص بشه
الحق که تاریخ داره تکرار میشه
بطور کل علی مطهری شخصیتی به شدت منفور داره
از نظر من دشمنی اشکار شرف داره به خیانت در ظاهر دوستی

72:

بعدها همین علی مطهری دختر هاشمی رو ناموس امت خواند
نتونستم ویرایش کنم چون گوشی من امکان نقل قول گرفتن نداره

73:

ممنون انقدر جوابتون خوب بود سوال تو ذهن من پاک شد

74:

امام حسین مذاکره کرد.
امام رضا پا کنسرت نشست.

خدا رحم کنه به انتخابات پیش رو.


75:

.

Karbalaei:
������ازحضرت رضا(ع)سوال شد فردی از بنی عباس مدعی هست شما غنارا حلال می دانید.
♦️امام فرمود: این زندیق دروغ میگوید.

هرگز چنین نیست
������وسائل الشیعه،ج12،ص227


70 out of 100 based on 50 user ratings 1150 reviews