مهمان یک روز ، دو روز ، نه تا نوروز


مهمان یک روز ، دو روز ، نه تا نوروزمهمان یک روز ، دو روز ، نه تا نوروز
امروز بر طبق خبرها آخرین روز حضور اتباع غیر قانونی در ایران اعلام شده

و برنامه هست که از فردا اتباع غیر قانونی که اکثریت هم افغان ها هستند

به کشورخودشون بازگردانده بشن نظر شما در این رابطه چیه ؟

تخریب ابر ...این آسمان زمینی....به چه قیمتی....؟؟؟!!! + عکس

1:

رئیس پلیس صدور گذرنامه از انهدام یک باند جعل ویزا در فرودگاه امام خمینی(ره) اظهار داشت و فرمود: ادوات و آثار اين باند توسط ماموران، شناسایی و کشف و ضبط شد.
به نقل خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، ظهر امروز سردار صادقی در مرکز نظارت همگانی ناجا در جمع خبرنگاران فرمود: اتباع افغانی که در طرح سال 89 ثبت نام کردند و همچنین متأهل هستند برای تمدید حضور قانونی خود در کشور تا آخر آذر ماه سال جاری موقعيت دارند که به هستانداری مربوطه خود مراجعه نمایند.


گردشگری
وی اضافه کرد: در این راستا برای هدفمند کردن اتباع خارجه افغانی این اقدامات صورت گرفته هست و دیگر اتباع خارجه ویژه مجردین برای انجام سیر مراحل قانونی به کشورشان باز گردانده می شوند.


توریسم درمانی چیست؟


ده مکان شگفت‌انگیز ساخته دست بشر

2:

وقتی خودمون تو مملکت خودمون این همه ادم بیکار هستیم
واز طرفی با مشکلات اقتصادی زیادی دست وپنج نرم می کنیم
این بهترین کاریه که دولت داره انجام می ده


مجموعه تاپیکهای "عکاسی در سفر"

3:

خدمات اتباع غیر ایرانی در اصل یه محصول و تابعی از وضعیت اقتصادی هست و باید مدیریت بشه ولی نه با این الفاظ و ادبیات

بلکه باید با فرمولهای اقتصادی به نحوی مدیریت بشه که برای انان کار در ایران صرفه نداشته باشه نه بطور فیزیکی بیافتیم تو خیابونها و دستگیرشون کنیم و بفرستیمشون لب مرز .........

یا تو اخبار بشنویم ....مهمان یک روز ....دور روز ...نه تا نوروز ...


شگفت انگیزترین شهرهای زیرزمینی +عکس


وای بر ما و این برخوردها....


افغانستان پیش از اشغال شوروی +تصاویر
اونا مهمون ما نبودن که میگیم برن ...اونم با این ادبیات....


نخستین فرماندار زن افغانستان آغاز به کار کرد
اونا برای امرار معاششون اومدن ایران

4:

اگر پناهنده بودن و قانونی شدن تبعه کشور ما که خب اون یک بحثیه اما اگر قانونی نیست حضورشون چرا باید ازشون حمایت کرد؟این خبر رو بخونید

کرمان/
اونچه برای کرمان هشدار دهنده هست بمبیست که زیر پوستش لانه کرده و هر اون ممکن هست منفجر شود تا کرمان را به شهر گدایان تبدیل سازد.
مهمان یک روز ، دو روز ، نه تا نوروزبه گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگارانِ کرمان:
هستان كرمان به دليل نزديكي به مرزهاي شرقي کشور به يكي از مقاصد مهاجرت گدايان تبديل شده بطوريكه مي‌توان اين هستان را مكاني دانست كه گدايان پاكستاني و افغاني در كنار همكاران ايراني خود در كوچه و خيابانهايش به تجارت خود مجدانه ادامه مي‌دهند و اکنون اونچه برای کرمان هشدار دهنده هست بمبیست که زیر پوستش لانه کرده و هر اون ممکن هست منفجر شود تا کرمان را به شهر گدایان تبدیل سازد.


سرهنگ علیرضا پریور ، معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي هستان كرمان در این باره می گوید: هستان کرمان به دلیل همجواری با هستانهای مرزی ، بیش از سایر از هستانهای کشور شاهد حضور اتباع بیگانه خصوصاً متکدیان افغانی و پاکستانی هست.
هم اکنون افاغنه، زنان و مردان پاکستانی، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، زنان بی سرپرست و مردانی که یا به معضل اعتیاد دچار هستند و یا به ظاهر معلول، اینها بخشی از باند بزرگ تکدی گری را در کلانشهر کرمان تشکیل می دهند که درآمد اونها گاه به میلیاردها تومان در سال می رسد.
سعیدی فرماندار کرمان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال بیش از 600 متکدی از سطح شهر کرمان جمع آوری شده ، اظهار می دارد: بر طبق این آمار شمار قابل توجهي از این متکدیان پاکستاني و افغاني هستند وبه نظر می رسد معضل تکدی گری دراستان کرمان حاد تر از هستانهای دیگر باشد.
آقای سیف اللهی شهردار کرمان هم می افزاید: آمارها نشان می دهد بيش از 50 % گدايان جمع آوري شده از سطح شهر کرمان خارجي هستند.
درادامه این فرمودگو يكي از شهروندان كرمانی هم با ما همراه می شود و می گوید : در چند سال اخير شاهد حضورمتکدیان پاكستاني و افغاني در کرمان هستیم که به بهانه فروش اجناسی گدایی می نمايندو علاوه برایجاد منظره ای نازيبا درشهر خريد وتماس با اين افراد مي‌تواند خود راهي براي انتقال بيماري‌هاي مختلف باشد.
خانم صالحی ادامه می دهد: برخي از اين متکدیان به صورت دسته جمعي و گاهی خانوادگي در يك محله گدايي مي‌كنند بطوریکه هر روز در يك محله گدايي مي‌كنند و این امر متاسفانه چهره شهر را بخصوص در نزد مسافران مخدوش کرده هست.


یک راننده تاكسي کرمانی هم می گوید: به نظر می رسد اکثراین متکدیان خارجی باشند و تعدادشان هم روز به روز در کوچه و خیابانهای کرمان در حال افزایش هست و این موضوع موجب نگرانی امت شده هست .
آقای گیلانی می گوید: وقتی پشت چراغ قرمز يك چهار راه در كرمان توقف می كنيم چندين كودك افغاني براي پاك كردن شيشه به سمت ماشین هجوم می اورند اگر يكي از اين كودكان با يك خودرو تصادف كنند راننده درگیر مشکلات زیادی خواهد شد.
وی ابراز تاسف می کند بارها وبارهابه حضور اين كودكان در معابر كرمان اعتراض کرده ایم اما بی فایده هست به نظر مي‌رسد هرکدامشان یک چهار راه را براي خود سرقفلي دارند.


یک کارشناس جامعه شناسی هم با اشاره به اینکه با توجه به شرایط خاص هستان کرمان مسئولان باید جدی تر با معضل تکدی گری در این هستان برخورد نمايند یاد اور شد: در آیین نامه مصوب هیات وزیران سال 1384علاوه بر ساوقت بهزیستی یازده ساوقت دیگر نیز برای همکاری در خصوص ساماندهی معرفی شده اند.


آقای محمدی تصریح می کند: در این میان تعیین تکلیف کودکان خیابانی میان این یازده ساوقت معلق مانده و با وجود تقسیم وظایف و شرح اون برای هر یک از این نهادها در قالب طرح سامان‌دهی کودکان خیابانی سپس هفت سال، باز هم وضعیت نابسامان این کودکان و حضور ناخوشایند اون‌ها در سطح شهر، گویای عمل‌کرد نامناسب یا ناکافی مسئولان امر هست.
مدیر کل بهزیستی هستان هم با بیان اینکه تعداد گداهای خارجی در هستان رو به افزایش هست ، می افزاید: اگر امت به این افراد کمک ننمايند، به راحتی می توان معضل متکدیان را رفع کرد.
دکتر عباسی با بیان اینکه دستگاههای متعددی در این مسئله دخیل هستند اظهار می دارد: علیرغم تلاشهای متعددی که در این خصوص انجام می شود، اما همچنان شاهد این معضل در کرمان هستیم.
این در حالیست که شهردار کرمان هم جمع آوری متکدیان را که از سالها پیش در کرمان در حال انجام هست را یک دور تسلسل و باطل می داند و می افزاید: روزانه همکاران ما متکدیان زیادی را اعم از زن ، مرد ، کودک ، بزرگ ، پیر ، جوان ، معلول ، مبتلایان HIV و ...را جمع آوری می نماينداما متأسفانه به دلیل کمبود اردوگاه همه در یک مکان مشترک بازداشت می شوند.
سیف اللهی می گوید: نگهداری همه متکدیان دریک مکان کار درستی نیست و نتايج بعدی را به دنبال خواهد داشت .
وی می گوید: برای موفقیت در اجرای طرح جمع آوری متکدیان از سطح شهر کرمان ابتدا باید اردوگاههایی وجود داشته باشد تا همه ی متکدیان بر پايه سن و جنس و سایر موارد تفکیک شوند تا از بین همه این گروهها، کسانی که واقعا نیازمند بوده و تحت پوشش هیچ یک از نهادهای حمایتی هم نیستند شناسایی شده و برای رفع مشکل اونها اقدام شود.
آقای محمدی کارشناس جامعه شناسی بار دیگر می گوید: وجود گداها، فال فروشان، جيب برها و ...

همانند چراغ هاي هشداردهنده، مواردي را اخطار مي دهند كه سلامت اجتماع و اقتصاد را به مخاطره مي اندازند.
وی می افزاید: بستر آفريني براي كار، راه اندازي كارگاه هاي توليدي و ايجاد زمينه هاي اشتغال از عواملي هست كه بايد براي برون رفت از اين مسئله مورد توجه برنامه گیرد.
محمدی خاطرنشان می کند: از طرفي اگر براي مهاجرت به شهرهاي بزرگ فكري نشود، اونگاه حضور در اين شهرها مي تواند نوعي تضاد فرهنگي را موجب شود تا مهاجران ناخودآگاه به اقشار هنجارشكن جامعه شهري تبديل شوند.
سرهنگ علیرضا پریور معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي هستان كرمان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی مستقیما نمی تواندوارد عمل شودمی گوید: از لحاظ قانوني ، تکدي گري جرم هست و مقابله با اون نياز به دخالت و مشارکت شرایط قانوني و ساوقت هاي اجتماعي و رفاهي دارد در صورتی که ارگانهای ذیربط درخواست نماید ، نیروی انتظامی حاضر هست تمام توان خود را برای جمع آوری متکدیان سطح شهر بکار گیرد.


نماینده کرمان و راور در مجلس شواری اسلامی نیز در این باره می گوید:تکدی گری علاوه بر اونکه چهره شهر را کریه می‌کند، زندگی عمومی را بر هم می‌زند ، چرا که معمولا در خیابان‌ها، بازارها و معابر، به خاطر مقادیر ناچیزی پول دنبال عابران می‌روند و برای جلب توجه و دلسوزی بیشتر اونها دل امت را به درد آورده و جریحه‌دار می‌نمايند.
آقای پور ابراهیمی خاطرنشان می کند: کمک به افزایش ظرفیتهایی چون ایجاد اردوگاهها بهترین گزینه برای رهایی از مسئله تکدی گری در کرمان هست.
آقای سعیدی فرماندار کرمان هم با اشاره به ساخت دو اردوگاه جدید در شهر کرمان ابراز امیدواری می کند در آینده ای نزدیک بحث تکدی گری در کرمان به طور کامل حذف شود./س
نقل از : مریم بهادری

5:

واقعا فکر میکنید چنین کاری به طور صحیح و کامل انجام میشه؟!

6:

به امید روزی که همه ی کارهای مملکتیمون با برنامه ی صحیح جلو بره و ...، نمیدونم چی بگم آخهبه حال خودمون گریه کنم یا ...

.


7:

ما امیدواریم به طور صحیح و کامل انجام بشه .شما فکر نمی کنید نه ؟

8:

کارهایی که افغانی ها تو ایران انجام میدن ما ایرانی ها عاجزیم و در توانمون نیست!!!
یادمون نره امت خوب افغانستان خدمت زیادی به این کشور کردن
و یادمون نره نون رسون خداست هیچ انسانی نباید تو فکر این باشه
که غیر ایرانی ها رو بیرون کنیم و این طرز تفکر اشتباهه که فکر میکنیم اینها باعث شدن ما بیکار شیم

شما فکرشو بکنید بلفرض پناهنده یه کشور غریب باشی اگر اون کشور بیرونت کنه و هیچ سر پناهی برای خانواده خودت نداشته باشی چقدر سخته!!!

اصلا خدا هم به این کار راضی نمیشه!!!

اینو هم باید در نظر داشته باشیم هموطنای ایرانی خودمون میلیون ها نفر در سرار کشورهای جهان شناسنامه دار شدن و تبعه اون کشور شدن!!!!

هر اونچه برای خود میپسندیم برای دیگران هم بپسندیم
یا حق

9:

نه فکر نمیکنم
آخه الان چند ساله که این طرح در حال اجراست
در صورتی که مثلا یه افغانی رئیس شبکه یکی ازپرطرفدارترین شبکه های ماهواره ای فارسی هستش و راحت هم داره واسه خودش تو شهرستان تهران زندگیشا میکنه!

10:

ببینید این دو تا بحث شد ...یکی اعمال غیر قانونی اتباع غیر ایرانی ...

یکی تمام شدن میهمانی ...

در مورد اول این اتباع چه جوری وارد شدن ...و چجوری این همه تشکیلات تشکیل دادن و کسی هم با هاشون کاری نداشته و تازه سرهنگ علیرضا پریور ، معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي هستان كرمان یه دفعه به خودش اومده ........علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد

در مورد دوم هم همینطور علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد و لی با ادبیات اجتماعی , اقتصادی ...

کاش تو کارامون برنامه ریزی دیده می شد نه مدیریت اقتضایی داشته باشیم

ما باید آینده ساز باشیم نه آینده نگر

11:


بغیر از جمله اول که کلا (جسارتا) اشتباهه ولی با بقیه موافقم.


12:

منظورم اینه که قدرت جسمی فوق العاده ای دارن و تو کارشون هیچ وقت کم نمیزارن
بر خلاف ملت ما بلانسبت بعضی ها
تا یه کار رو تحویل میدیم هم از کیفیتش دزدی میکنیم هم از وقتی که صرف کار میکنیم....


13:

داداش بدترش کردی که ....هموم جمله بهتر بود ..

یعنی چی ایرانی ها قدرت جسمی کمتری دارن

مهمان یک روز ، دو روز ، نه تا نوروز

یا کجا کم میزارن ایرانی ها همه جا به اندازه میزارن نه کم نه زیاد ....


14:

مرسی از دعوت میترا
نمیدونم ؛ من هم موافق ِ رفتنشون هستم ، هم مخالف ..

مخالفتم دلیل ِ کمتری داره البته .


15:

سلام البته بعضی از مهمونا خیلی خوبن مثل ننه سرما
چون منم تو ماهی که ننه سرما بود به دنیا اومدم

16:

بی احترامی نباشه هاااااااااا داداش دارم بهت میگم که بزار رک بگم
ببین تو بخوای چندتا آجر پرت کنی واسه هستاد کار دوتا دونه که پرت کنی خسته میشی میری چای میخوری چای که خوردی ظهر میشه هم از وقتت دزدی کردی هم از حقوقت هم کارتو درست انجام ندادی البته مثال بود با شما نبودم در کل میگم

این عکس ورزشکار چیه میزاری آخه چه ربطی داره؟؟؟؟؟؟؟

بلانسبت شما و بقیه دوستان خیلی از ایرانی ها دزدی بیش نیستن
اینو هم بهت ثابت کنم؟!!!!!!

17:


اولا کدوم بی احترامی ..........

دوما یه سری بزن تو شالی کاری های ایران و زن و مردای ایرانی را ببین و بدون سختترین کار دنیارو دارن انجام میدن .اون مثالتم قبول ندارم مگه انسان حیوانه که نیاز به هستراحت نداشته باشه این طرز تفکر یه سری کارفرما های سود جو که میخوان کارگرشون برده وار کار بکنه

سوما عکس ورزشکارم گذاشتم تا یادتون بیاد ایرانی ها قوی ترین مردان دنیا هستند

چهارما مگه شما ایرانی نیستید ...دزد همه جا هست یه سری به آمارجرائم اتباع غیر ایرانی هم بزنید

18:

عزیزم من قصد ندارم که ایران و ایرانی رو زیر سوال ببرم
بزرگترین ورزشکارا دکترها پرفسورها مخترع ها شعرا داستان نویس ها ادیان و و و و و و ایرانی هستن و اینو نمیشه انکار کرد!!!
من حرفم چیزه دیگه ایه

کار هایی که افغانی ها انجام میدن ایرانی در توانش هست اما افغانی با (حقوق کمتر و وقت کمتر انجام میده)

مثلا کارگر افغانی یه چاه بخواد بکنه شاید 1 روز یا 2 روز عمق 15 متر رو بکنه

یه ایرانی این کارو شاید تو 1 هفته انجام بده با هزینه بالاتر شاید هم نتونه

امیدوارم منظور منو فهمیده باشی

19:

من منظور شما رو کاملا فهمیدم ولی ظاهرا شما نفمیدید من چی میگم ...

ببینید آیا شما قبول دارید یه کارگر که پدر یا مادر یه خانواده هست و داری فرزند باید برای یه روز جوری کار کنه که 5 سال بعد سر از بیمارستان در بیاره ...مهمان یک روز ، دو روز ، نه تا نوروز

در ایران جایگاه یه کارگرو اونقدر آمده پائین که حتی شما میگید یه کارگر میره چای میخوره

هزینه کمتر به چه قیمتی به از بین رفتن برادر دینی ............

برای بهینه کردن قیمت تمام شده محصول و احتمالا ساختمان سازی که شما مثال زدید راه های بهتری هست نه هستثمار کارگران

20:

واقعا خیلی بد شده یه جا هایی از اصفهان محل هاش فقط افغان نشین شده یه روز داخل کتابخانه نشسته بودم که دیدم دو تا افغانی امدن طرفم چند تا سوال داشتند در مورد کنکورشون بعد بحث کشید به اینکه نمیرند کشورشون میفرمودند ما از اقوام افغانا نیستیم افغانها مهاجرت مینمايند داخل کشورشون بعد هم بشتر جمعیتشون میشه افغان بهشون فرمودم ایران اگه دستبکار نشه جریان کشور شما هم ایران اتفاق میافته اینجوری که اینا زاد وولد مینمايند

21:

درست این یه هستراتژی خیلی مرموز بعضی از کشورهاست که در چین هستارت خورد

چینی ها بچه های بی سر پرست خودشونو به کل دنیا می فرستن تا با پول و فرهنگ کشور های هدف بزرگ بشن و در اصل بدون هزینه در آینده جاسوسهای بالقوه ای داشته باشن و بسیاری هدفهای دیگه که در حوصله این تاپیک نیست

22:

الله اکبر ..............التماس دعا

23:

منظور از چای خوردن یعنی اتلاف وقته
من مخالف هستراحت نیستم
ولی بعضی از افراد کم کار هستن
بعضی از افراد بدنباله این هستن که روز خود را به بهونه دستشویی رفتن یا چای خوردن یا....

شب کنن
هستراحت چیزه بدی نیست و خلاف مقررات کار نیست ولی به شرط اینکه کارگر بتونه کار مفید خودشو روزانه تموم کنه

نه اینکه صرفاً بدنباله اتلاف وقت باشه که (روزش شب بشه) و حقوق روزانه خودشو بگیره و تمام.

این عکسی که گذاشتی خیلی زجر آوره واقعا ناراحت شدم
بعضی ها از فشار گرانی دولت و نداری مجبورن انقدر زجر بکشن و دست به کارهای سخت بزنن

خدایا خودت ظلم و باعث و بانی ظلم را ریشه کن کن....


24:

خانم بهار عزیز

این دلیل نمیشه شما ببنید سرتاسر کشورهای جهان میلیون ها ایرانی تبعه و شناسنامه دار شدن

شاید نیدونید خیلی ها هستن از نداری و فشارهای معاش و زندگی سر به کشور های دیگه میزنن!!!

25:

برای من تفاوتی نداره موندن و رفتنشون ولی راستش یه جورایی گناه دارن .


26:

حرف شما محترم ولی وقتی میبینی به افغان میاد داخل کشورت و بعد 10 تا بچه قد و نیم قد داخل خود کشور ایجاد میکنه
بعد شما میگید خیلی ها هستن از نداری و فشارهای معاش و زندگی سر به کشور های دیگهمیزنن خوب اونی که نداره میشه بگید 10 تا بچه برای چی داخل اون کشور به دنیا میاره اینو من با چشمای خودم دیدم منظورمم روی همیناست فکر نکنید یک موردم بوده حالا شما دو تا چهار تام که بکنی میبینی درستش همینه

27:

مهم اینه که اگه کسی کشور وهویتش براش مهم باشه سکوت وفرار نمیکنه حالا من دقیقا کاری به امدن افغان ها ندارم اونها هم آدمند بحثم روی اینه که چرا اینقدر زیاده روی مینمايند

28:

ببخشید اشتباهی نقل قول نگرفتید چون من چیزه دیگه ای فرمودم شما .........

29:

آینده نگریه که آینده رو میسازه

30:


نه دوست گرامی ...

آینده ای که قابل دیدن باشه قبلا ساخته شده

مثال :

اگر شما تشخیص بدی در آینده بازار خودرو چه وضعیتی داره و خودرو های کدام شرکت حرف اول و تو دنیا میزنن کاری مهمی نکردی ...

اون مهمه که بهترین خودرو های دنیا با مطلوبیت های برتر ...ساخت ما باشه این یعنی آینده سازی و همه پشت سر ما باشن تا ما رو آینده خودشون بکنن

31:

نه دوست عزیز شرمنده مخالفت می کنم
اول اینکه باید بدونی چه خودرو هایی در یک کشور حرف اول رو میزنن و بنا به بودجه امت اون کشور و برای هر قشری به طور ایده آل خودرو بسازی یعنی آینده سازی کردی دوست من

32:

بازم نه ......

جسارتا...به طور ایده آل یعنی چیزی که مشتریان دوست دارن ولی من فراتر از ایده ال اونارو میگم

مثلا گراهام بل فرا تر از ایده ال ...محصول درست کرد

33:

من که موافقم
ولی حاضرم شرط ببندم که هیچوقت اجرا نمیشه

34:

بسيار عالي
اميدوارم هر چه زودتر تمام اتباع غير قانوني تمام كشورها به ممالك خودشون
رهسپار بشوند از جمله اتباع غير قانوني افغاني در كشور ايران .
هر چند كه بعيد هست اين اتفاق به درستي عملي گردد ولي به هر صورت
ما همچنان اميدواريم .


35:

باید برن!!!!!کارای مارو همه افغان و پاکستانی ها بردن

36:

فیلم حیران رو دیدی ؟

مهرداد صدیقیان نقش ِ یک افغانی رو داره که با یه دختر ایرانی ( باران ِ کوثری ) ازدواج میکنه و بچه دار هم میشن حتی ...

به اینش فکر کردید که با این افراد چی کار میکنن ؟
این افراد هم باید به افغانستان برگردن ؟
تکلیف همسر و فرزنداشون چی میشه ؟
تو ورامین و پیشوا ( دانشگاهم اونجاست و میدونم ) هستن ایرانی هایی که با اتباع افغانی ازدواج کردن .


37:


حیران واقعاً فیلم تکان دهنده ای بود ...

هر بلایی بود سر دختر ِ نادون اومد ......

اون از خاطر خواهیش تو مینی بوس مدرسه

اون از ترک دوچرخه نشستن و چرند بافتن از روزهای طلایی

اون از ازدواج بدون رضایت پدر و مادرش

اون از کار تو مرغداری شوهر افغانیش

اون از گرفتن پسره و فرستادنش به کشور خودش

از بدبختی به دنیا آوردن بچه تو غربت و بی کسی و بدون امکانات

از دنبال شوهر گشتن و رفتن و رسیدن به مرز و صحنه پایانیش

پایان حماقت ها ........

خوب شد یک نامی از این فیلم بردید

واقعاً تاثیر گذار بود و دقیقاً مرتبط به موضوع متشکرم بانو

38:

نوشته اصلي بوسيله dilak نمايش نوشته ها
بسيار عالي
اميدوارم هر چه زودتر تمام اتباع غير قانوني تمام كشورها به ممالك خودشون
رهسپار بشوند از جمله اتباع غير قانوني افغاني در كشور ايران .
هر چند كه بعيد هست اين اتفاق به درستي عملي گردد ولي به هر صورت
ما همچنان اميدواريم .
نوشته اصلي بوسيله berke نمايش نوشته ها
باید برن!!!!!کارای مارو همه افغان و پاکستانی ها بردن
من هم با نظر دوستان کاملاً موافقم ، بلاخره جنگ تمام شده ، طالبان رفته ، امنیت نسبی در کشور خودشون حاکم شده بهتره که به کشور خودشون برگردند .

امیدواریم که این موضوع به
خوبی پیگیری بشه .

البته متاهلین و تحصیلکرده ها و محصلین همچین خیلی هم اشکالی
نمیبینم در حضورشون ولی دیگه مابقی همون بهتر که به شهر و کشور خودشون برگردند .

39:

ببینم شما می ری جای اونا کار بنایی و ساختمانی بکنی یا جوونای ما می رن
همین جوونایی که دنبال مدرک و میز هستن
تازه بگید ببینم می دونی چند تا ایرانی خارج از کشور دارن کار می کن 2 میلیون 3 میلیون بالاخره چند تا
یه مقدار منصف باشین

40:

متاسفم برای تو و طرز تفکر امثال تو که اینجوری به امت تهمت میزنید
اگر کمی به خدا اعتقاد داشتی این حرف رو نمیزدی روزی دهنده خداست چرا انقدر تنگ چشمی؟؟؟
من خیلی از ایرانی ها رو میشناسم به عراق و افغانستان رفتن برای کسب و کار!!!
به چه دلیلی اتباع رو لعنت میکنی؟؟؟؟ چرا توهین میکنی؟؟؟
ذره ای شعور و تربیت نداری متاسفم برات!!!
بعضی از جماعت ایرانی خودمون که دم از فرهنگ و تمدن میزنن یه ذره شعور ندارن

محض اطلاعت گند ایرانی های مقیم کشورهای دیگه برداشته
اگر میدونستی بعضی از ایرانی ها برای کثافت کاری و کارهای خلاف میرن کشورهای دیگه
به خودت اجازه توهین نمیدادی

افغانی ها نون بازوشون رو میخورن مثل امثال تو بی عار نیستن


70 out of 100 based on 80 user ratings 1030 reviews