به گفته تحليل گران شبكه نسبت وب گردانيه از مرورگر اينترنت اكسپلورراستفاده مي كنند تا زير 90درصد كاهش يافته است .

به گزارش بخش خبر شبكه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، به نقل از بي بي سي، بنا به گزارش هاي سايت One Stat.com ، مرورگر اپن سورس فاير فوكس 1.0كه در 9نوامبر منتشر شده در حال دور كردن كاربران از مرورگر اينترنت اكسپلورر است .

در حاليكه سهم بازار IE از ماه مه تا به حال 5 درصد كاهش يافته و به 88.9 درصد رسيده، سهم بازار مرورگر هاي موزيل تا 5درصد افزايش پيدا كرده است .
فاير فوكس محصول بنياد موزيلاست كه توسط سازنده سابق مرورگر ها يعني Netscope nv hvshg در ارسال 1998طراحي شد. هرچند چندين نسخه پيش نمايش از فاير فوكس ارائه شده اما نسخه 1.0آن اولين برنامه رسمي و كامل بود .
موسس One Stat.com طي سخناني خاطر نشان كرد: « به نظر مي رسد كاربران در حال كنار گذاشتن IE مايكرو سافت وروي آوردن به مرورگر جديد فاير فوكس هستند .»
مرور گرهاي موزيلا كه فاير فوكس 1.5نيز جزء آنها محسوب مي شود هم اكنون 7.4 در صد از سهم بازار را به خود اختصاص داده اند و موزيلا خاطر نشان كرد كه از زمان انتشار رسمي فايرفوكس تا به حال 5 ميليون دانلود رايگان از روي آن صورت گرفته است .

پشتيبان نان نرم افزار اين سورس در آمريكا تا به حال 250هزار دلار رابراي تبليغ نرم افزار فاير فوكس 1.5در نيو يورك تايمز و براي حمايت از موزيلا خرج كرده است.
منبع:iritn