15 درصد از مشترکان آب استان هرمزگان پرمصرف‌ هستند


15 درصد از مشترکان آب استان هرمزگان پرمصرف‌ هستند


بندرعباس - خبرگزاری مهر: مدیرعامل آب و فاضلاب شهری هرمزگان گفت: در حال حاضر بيش از 15 درصد از مشتركين خانگي آب استان مصرفي بالاتر از الگوي مصرف دارند.

15 درصد از مشترکان آب استان هرمزگان پرمصرف‌ هستند

به نقل خبرنگار مهر، حسین خادمی ظهر پنجشنبه در نشستی با خبرنگاران بیان داشت: حجم آب مصرفي شهروندان هرمزگاني در فصل گرما در مقايسه با مدت مشابه پارسال، 11 % افزايش داشته هست..
توسعه هرمز باید به دست مردم این جزیره انجام شود
ايشان اضافه کرد: مصرف آب هستان در اين مدت از 26 ميليون و 161 هزار متر مكعب در سال 92 به 29 ميليون و 59 هزار متر مكعب در سال 93 رسيده هست.
همينطور ميزان آب مصرفي شهروندان بندرعباسي نيز با 8 % افزايش نسبت به مدت مشابه پارسال به 18 ميليون و 639 هزار متر مكعب رسيده هست..
هنرنمایی رضا صادقی در بندرعباس/اجرای آثار ناصر عبداللهی به گویش بندری
ايشان فرمود: مجموع ميزان مصرف آب هستان در شش ماهه اول امسال، 43 ميليون و 76 هزار متر مكعب و در شهر بندرعباس نيز 27 ميليون و 797 هزار متر مكعب بوده هست..
سلطه دلالان بر نرخ گذاری محصولات کشاورزی رودان/ ترشی لیموترش در کام کشاورزان
به فرموده خادمی؛ شهرهاي زيارتعلي و پارسيان به ترتيب با سرانه مصرف 161 و 153 ليتر در شبانه روز پرمصرف ترين شهرها و شهرهاي گوهران و جناح به ترتيب با سرانه مصرف 72 و 75 ليتر در شبانه روز كم مصرف ترين شهرهاي هستان بوده اند.
ايشان اضافه كرد: در حال حاضر بيش از 15 % از مشتركين خانگي آب هستان مصرفي بالاتر از الگايشان مصرف دارند..
بازسازی واقعه بزرگ و تاریخی غدیر خم در بندرعباس
با اجراي طرح هاي اضطراري شامل؛ مديريت مصرف، كف شكني، حفر و تجهيز چاه‌هاي جديد و احداث و ترميم خطوط انتقال، تابستان امسال را در شهرهايي كه با تنش آبي مواجه بودند، بدون چالش پشت سر گذاشتيم..
اعمال قانون در کیش با حساسیت پیگیری می شود/ پيگيري راه اندازي پليس گردشگري در كيش
خادمي اضافه کرد: همينطور كاهش ميزان هدررفت آب به 19 % در شهر بندرعباس، افزايش حجم ذخيره آب به 22 هزار متر مكعب با احداث 4 باب مخزن، احداث يك ايستگاه پمپاژ با ظرفيت 250 ليتر بر ثانيه، احداث 10 كيلومتر خط انتقال آب و ترميم مخازن آب با ظرفيت 60 هزار متر مكعب از ديگر اقدامات انجام شده براي عبور از بحران كم آبي در تابستان سال جاري در بندرعباس بوده هست.
ايشان فرمود: در 14 شهر هستان كه با چالش كم آبي مواجه اند، طرح هاي مشابه ايي با هدف افزايش حجم ذخيره و توزيع مناسب آب برنامه ريزي و فعال شده هست..
شناورهایی که سوخت به دریا می ریزند بايد جريمه شوند/ لزوم تسريع در رسيدگي به پرونده هاي قاچاق
اين مقام مسئول با اشاره به ضرورت هستفاده از ظرفيت شيرين سازي آب دريا به عنوان تنها راهكار مقابله با كم آبي،فرمود: برنامه ريزي كلان اين شركت در جهت تامين آب از طريق طرح هاي نمك زدايي (آبشيرين كن) هست كه با تحقق اين هدف شاهد رفع بحران كم آبي خواهيم بود..
کنگره ملی شعر و داستان هرمزگان احیاء می‌شود
خادمي در ادامه با بيان اينكه، ظرفيت در دست اجرا براي شهر بندرعباس معادل يك هزار و 157 ليتر بر ثانيه هست ، تصريح كرد: البته براي كاهش اثرات بحران و تداوم امكان مقابله با اون تا پايان امسال نيازمند تامين اعتبار جهت ايجاد ظرفيت هاي جديد انتقال آب از سد شميل به ميزان 400 ليتر بر ثانيه و تخصيص اعتبار جهت اصلاح و توسعه شبكه هاي توزيع با هدف كاهش هدررفت و اتمام پروژه هاي نيمه تمام هستيم .
همينطور  قطع انشعابات آب شرب از فضاي سبز شهري نيز از ديگر اقداماتي هست كه بايد سريعا انجام شود..
همه کشورهای دنیا نیاز به امنیت و ثبات هستند/ در جزیره کیش اعمال قانون با حساسیت پیگیری می شود
ايشان در پايان؛ به اهميت بحث كيفي آب شهرهاي هستان اشاره كرد و فرمود: ثابت نگه داشتن سطح كيفيت آب به صورت سالم و بهداشتي كه حاصل تلاش شبانه روزي همكاران ما در اين شركت هست، از ديگر اولايشانت هاي ما بوده، به طوري كه در نتيجه اين تلاش ها، واحد كنترل كيفيت آب اين شركت موفق به اخذ رتبه برتر كشوري شده هست..

نظرات کاربران

56 out of 100 based on 51 user ratings 676 reviews